Novinky Fujifilm X-A1 a FUJINON XF23 mm F1.4 picture
Domů Články Novinky Fujifilm X-A1 a FUJINON XF23 mm F1.4

Novinky Fujifilm X-A1 a FUJINON XF23 mm F1.4

Společnost FUJIFILM uvádí na trh FUJIFILM X-A1: kompaktní a stylový základní fotoaparát řady FUJIFILM X s výměnnými objektivy, velkým snímačem APS-C CMOS a procesorem EXR II.

FUJIFILM Corporation (Prezident: Shigehiro Nakajima) dnes oznámila, že uvede na trh svůj čtvrtý fotoaparát s výměnnými objektivy, přístroj FUJIFILM X-A1. Díky nejnovějšímu přírůstku bude řada FUJIFILM X atraktivní pro širší cílovou skupinu; fotoaparát je navržen jako posun vzhůru proti kompaktním fotoaparátům a zacílen na uživatele, kteří si chtějí pořídit svůj první systémový fotoaparát s výměnnými objektivy.

Základní funkce

Na první dojem velmi lehký a kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy, bude osazen  APS-C CMOS snímačem s rozlišením 16Mpx. Ten přináší bohaté barevné tóny, nádherný efekt „bokeh“, větší dynamický rozsah a maximální citlivost až ISO 25600. Chybět nebude třípalcový výklopný LCD displej s vysokým rozlišením, věstavěný blesk ani Wi-fi modul pro přenos fotografií do chytrých telefonů. Díky procesoru EXR II bude tento model nabízet i velice rychlou odezvu - čas potřebný k zapnutí 0,5 vteřiny, zpoždění závěrky 0,05 vteřiny a maximální rychlost sériového snímání 5,6 snímků za vteřinu

Design

Nový model bude opět vynikat svým zpracováním v tzv. retro stylu, a připomíná tak oblíbené přístroje FUJIFILM X-Pro1 a FUJIFILM X-E1, na rozdíl od nich je však k dispozici ve třech barvách: černé, modré a červené. Tělo černé a modré varianty je potaženo kůží s plastickým reliéfem. Červená varianta je pak potažena stejnou kůží, jako oblíbený fotoaparát FUJIFILM XF1. Povrchová úprava z umělé kůže dále posiluje pocit z držení fotoaparátu a její textura připomíná pravou kůži.

Fotoaparát FUJIFILM X-A1 je kompatibilní se všemi objektivy s bajonetem Fujifilm X

 

S novým modelem, společnost FUJIFILM rozšiřuje i řadu výměnných objektivů s bajonetem X Mount. Jedná se o výkonný kompaktní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro běžné fotografování s kvalitními výsledky.

FUJINON XF23mmF1.4

FUJINON XF23mmF1.4 je kompaktní a lehký objektiv, který Vás nezatěžuje při nošení. Je vyvážený, kvalitní, s pevnou ohniskovou vzdáleností a nabízí vysokou obrazovou kvalitu při fotografování různých scén,jako například krajin, momentek a portrétů. Objektiv využívá vnitřní zaostřovací systém a obsahuje ukazatel vzdálenosti předmětu a stupnici hloubky ostrosti na těle objektivu. Vysoce přesný zaostřovací kroužek, vyrobený z kovu umožňuje přesné ovládání při manuálním ostření.

Nový objektiv váží 300 gramů a měří pouhých 63 mm na délku což je nejvíce kompaktní a lehký objektiv ve své třídě.

 

 

Podobné články

Červen 2010 – Lidové noviny – Pán z fotografického paláce
Červen 2010 – Lidové noviny – Pán z fotografického paláce

24. 12. - Lidé si už nechtějí prohlížet fotografie jen na monitoru. To je zajímavý trend posledních let, říká Milan Škoda,...

Říjen 2010 – noviny E15.cz – Milan Škoda: I když se to nezdá, fotocentrum je fabrika o stovce lidí
Říjen 2010 – noviny E15.cz – Milan Škoda: I když se to...

21. 2. - Centrum FotoŠkoda v paláci Langhans ve Vodičkově ulici se stalo novodobou mekkou českých fotografů. Denně sem vkročí...

Servisní knížka plná výhod:
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »