Go to navigation

Go to search

FotoŠkoda Hlavní obsah stránky


HOYA DMC CLOSE UP +3 AC PRO1 DIG. 67mm

Code 2122272
HOYA DMC CLOSE UP +3 AC PRO1 DIG. 67mm

Your price with VAT:

without VAT: 3 617.00 CZK

More pictures





Předsádkové čočky Hoya. Proslulost řady PRO1D tkví v kombinaci nejvyspělejších technologií a vynikající kvalitě optického skla. Výrobci jde o poskytnutí nejvyšší kvality svých produktů všude tam, kde je vyžadována (například v náročných klimatických a světelných podmínkách), a proto je u těchto filtrů zaručena vysoká propustnost světla a ochrana povrchu.

Speciální vlastnosti

  • AC (achromát) - dvoučlenná tmelená čočka zabraňující barevné vadě, jež vzniká odlišným indexem lomu u světelných paprsků s různou vlnovou délkou. Projevuje se barevným lemem na přechodu mezi světlo a tmavou partií obrazu.
  • DMC - Digital Multi-Coated - filtry s mnohavrstevnou povrchovou úpravou DMC velmi dobře redukují přesvětlení objektivu a zdvojování obrazu způsobené povrchovými reflexemi.
  • BAF - černý almitový kroužek - u filtrů je použit černý hliníkový kroužek s matnou saténovou úpravou, který snižuje reflexe.
  • BRG - Black Rimmed Glass - hrana skel filtrů je černá, aby se snížila možnost odrazu světla na hranách.
  • LPF - nízký kroužek - ultra tenké kroužky filtrů zamezují vinětaci na superširokých objektivech. Kroužky mají na přední straně závit a je možné na ně nasadit krytku.
  • KEF - vroubkovaná hrana kroužku - kroužek filtru je z vnější strany vroubkovaný. Tato úprava kroužku usnadňuje manipulaci při nasazování na objektiv a snímání.
  • UVC - ochranné pouzdro proti UV paprskům - pouzdra filtrů poskytují ochranu proti UV záření a prodlužují tak životnost filtru.
  • Optické mohutnosti (v dioptriích) +3D

K čemu slouží

Makrofotografií, tedy detailních záběrů, lze dosáhnout několika způsoby, použitím specializovaného objektivu, ale i dalších pomůcek, jež suplují účinek makroobjektivu. Mezi nejčastěji používané patří mezikroužky, makroměch a předsádková close-up čočka. Výhodou předsádkových čoček je minimální ovlivnění délky expozice, možnost AF zaostřování, snadná manipulace a nižší cena, jejich nevýhodou jsou optické vady a menší poměr zvětšení. U všech uvedených pomůcek platí, že neumožňují zaostření na nekonečno.

Předsádková čočka je spojná čočka umístěná v objímce fotografického filtru, jež se nejčastěji nasazuje na filtrový závit objektivu fotoaparátu. V případě makropředsádky dochází ke zkrácení minimální zaostřitelné vzdálenosti a zvětšení poměru zobrazení v závislosti na optické mohutnosti a ohniskové vzdálenosti objektivu. Vyrábějí se v různých provedeních, optických konstrukcí i v různé kvalitě. U standardních čoček může docházet k výskytu barevných vad, které se projeví jako barevné lemování ostrých přechodů mezi světlem a stínem. K potlačení této vady se používají achromatické (dvoučlenné) čočky.

Ukázka funkce filtru

Jak se používá

Vzhledem k tomu, že předsádkové čočky mimo jiné i zkracují zaostřitelnou vzdálenost, je vhodné věnovat předmětové vzdálenosti zvýšenou pozornost, obzvláště u těch fotoaparátů a kamer, u nichž není možné pozorovat správnost zaostření v hledáčku.

mohutnost close-up čočky v Dpt ohnisková vzdálenost v mm
0,5 2000
1 1000
2 500
3 333,3
4 250
5 200

Zavedeným pravidlem, které by mohlo pomoci při výběru optimální makro předsádky je, že by ohnisková vzdálenost předsádky neměla být nižší než ohnisková vzdálenost objektivu. To v praxi znamená, že širokoúhlý objektiv lze bez obtíží použít předsádkou s nižší i vyšší optickou mohutností, zatímco s teleobjektivy je vhodné používat předsádky s nižší hodnotou dioptrií.

Obecně platí, že předsádkové čočky základních kvalit je vhodné používat s objektivy se širokými až základními ohnisky a pro teleobjektivy jsou vhodné kvalitnější. Bez ohledu na ohniskovou vzdálenost je pro dosažení profesionálních výsledků důležité používat kvalitní předsádkové čočky od renomovaných výrobců. Ti je rovněž vyrábějí přímo pro dané typy objektivů.

Pro výpočet potřebné hodnoty lze využít této tabulky

Stránky výrobce (ENG)


VýrobceHoya
Koeficient v D+3
Průměr67
Objímkaslim vnější i vnitřní závit
Povrchové antireflexivní vrstvynejvyšší třída
Fields marked by asterix have to be completed.
PRODUCT IS NOT IN STOCK. BASED ON YOUR REQUEST WE WILL INFORM YOU ABOUT AWAITED DATE OF DELIVERY.
TIP: As a registered user you can let quard the availability of product. Aplication eobchod quards product until it is in-stock and sends this information on your e-mail.
*
*





Cetelem
Visa MasterCard eBanka
PaySec
TOPlist




© 2010 Centrum FotoŠkoda

Design by SYMBIO, Tvorba stránek UNIPEX CZ s.r.o.