Red Bull Illume Image quest – konec registrace se blíží | FotoŠkoda
Fotosoutěže

Red Bull Illume Image quest – konec registrace se blíží

Red Bull Illume Image quest – konec registrace se blíží
23. 2. 2016 | 3 minuty čtení

Zbývá posledních několik týdnů, během kterých mohou fotografové ze všech koutů světa zasílat své výtvory, aby se mohli stát součástí unikátní fotografické soutěže Red Bull Illume. Pouze fotografie, které budou do soutěže přihlášeny do 31. března 2016, se mohou zúčastnit prestižního souboje o tu nejlepší akční sportovní fotografii světa. Český fotograf Dan Vojtěch vyhrál v kategorii “Nová kreativita” s fotografií šampiona Tomáše Slavíka.

Největší soutěž sportovních fotografií

Do dnešního dne bylo do unikátního klání zaregistrováno více než tisíc fotografií z celého světa. Ale další tisíce jistě leží zapomenuty v šuplících, na paměťových kartách a na hard discích notebooků. Ty všechny se ještě mohou zúčastnit a stát se tou nejlepší fotografií ze světa dobrodružství a sportu.

„Soutěž je koncipována tak, že se může zúčastnit každý fotograf jakéhokoli žánru. Má globální záběr a je to úžasná příležitost k setkání s prací nejlepších světových fotografů. Zbývá šest týdnů a za takovou dobu se toho ještě dá hodně vytvořit a poslat,“

řekl o soutěži Rudolf Stáhlich, jeden z porotců Red Bull Illume a šéfredaktor časopisu FotoVideo.


© Markus Berger, výstava Red Bull Illume 2013 – Avenue of Stars

Porota a ocenění

Celkem v deseti kategoriích, z nichž kategorie snímků z mobilních telefonů je úplnou novinkou, se utkají všechny zaslané fotografie. Z nich pak odborná porota, která se skládá z 50 renomovaných editorů, fotografů a dalších profesionálů pohybujících se v oblasti sportovní fotografie, vybere 55 nejlepších snímků, včetně vítězů jednotlivých kategorií a celkového vítěze. Ti všichni budou oceněni na slavnostním galavečeru na podzim 2016 předtím, než se všechny fotografie rozjedou do hlavních měst a kulturních center na celém světě jako součást noční výstavy Red Bull Illume Exhibit Tour.

Co je Red Bull Illume?

Red Bull je spojený s těmi nejlepšími a nejzajímavějšími sportovními událostmi na planetě. Red Bull Illume je přední fotografická soutěž, která umožňuje veřejnosti pohlédnout do tohoto fantastického světa prostřednictvím těch nejlepších akčních fotografií.

PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 14 Charcoal

Určeno pro: Apple iPhone 14, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 090,-
PANASONIC Lumix DC-TZ200D stříbrný

20,1 Mpx vysoce citlivý 1" MOS snímač, 26 mm širokoúhlý objektiv Leica f/3,3-6,4 DC s 15× (30x prodloužitelný) optickým zoomem (26–390 mm), Elektronický LVF (Live View Finder) hledáček 2,33M

20 490,-
Kalendář 2023 NEW YORK 50x70cm

Výška: 70 cm, Šířka: 50 cm, Typ kalendáře: měsíční

629,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Září a nové téma v soutěži na Instagramu

Září a nové téma v soutěži na Instagramu

Soutěž Věda je krásná se těší na vaše snímky

Soutěž Věda je krásná se těší na vaše snímky

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...