Barevný nebo černobílý? | FotoŠkoda
Fotoslužby

Barevný nebo černobílý?

Barevný nebo černobílý?
25. 2. 2016 | 3 minuty čtení

Začneme malou hádankou. Výjimečně krásné barvy, více než padesát odstínů šedé, ušlechtilé zrno a nádech alchymie. Co to je? Nejen ten, kdo patří mezi obdivovatele klasických materiálů a postupů, tuší. Odpověď samozřejmě zní – analogová fotografie. Krásná zvětšenina se ale neudělá sama. Je třeba vědět, kam si dát svůj právě exponovaný poklad vyvolat!

Barevný film

Fotografie z barevného filmu jsou o něco víc prima než fotografie z digitálu. Víte proč? Zvolíte-li kvalitní materiál, budou vaše fotografie bez dalších úprav v počítači naprosto úchvatně barevné. Nezaměnitelně. Nezáleží, jestli máte kinofilm, 120 nebo 220 svitek, film vyvoláme do 24 hodin. A jelikož žijeme v době digitální, nabízíme výhodné balíčky obsahující vedle vyvolání také naskenování. Pomyslnou třešínkou na dortu je cena, která je opravdu sladká.

Černobílý film

Černobílé filmy mají oproti barevným filmům jenom dvě barvy. Alespoň podle názvu, ve skutečnosti je to o něco složitější. Všimli jste si, jakou porci emocí, zážitků a situací lze pomocí těchto pár barev vyjádřit? Černobílá fotografie je sice kapitola sama o sobě, to však nic nemění na tom, že je potřeba se o vaše kinofilmy nebo svitky pořádně postarat. Skvělé výhodné balíčky máme i v černobílé variantě. Vyvolávací doba je u balíčku o něco delší, ale ne o moc. Film bude do 2 pracovních dnů u vás!

TIP: Využijte akční nabídku vyvolání černobílých nebo barevných filmů 3 + 1 zdarma!

Diapozitiv

Co se vám vybaví při slově diapozitiv neboli diák? Promítání velkých obrázků na promítačce u prarodičů? 

Snímání na diapozitivy vyžaduje zcela přesnou expozici, výsledek však stojí za to. Jednoduše do nebe volající kvalita! Vyvolaný diapozitiv je vlastně malá fotografie na průhledné podložce. Nic vám tedy nebrání využít balíčku se skenováním a nahrát si snímky třeba na web. V dnešní době to může působit možná trochu retro, každopádně promítačky také máme.

Specialitky

Lze říct, že analogová fotografie zažívá v současné době něco jako renesanci. I díky lomografii nebo instantní fotografii může fotit na analog prakticky každý. Jsou však disciplíny, kterých se to tak úplně netýká a zachovávají si tak jistý punc "určeno pro fajnšmekry". Patříte mezi fotografy tohoto typu, nebo si prostě chcete vyzkoušet filmovou kameru? Nemusíte věšet hlavu, máme řešení i pro vás.

CANON EOS R7
CANON EOS R7

Canon RF bajonet APS-C, CMOS senzor s rozlišením 32,5 Mpx, Dual Pixel CMOS AF II

37 590,-
HOYA filtr IRND 64X HD MkII 72 mm

řada: HD Mk II, antireflexní vrstva: ano, povrch odpuzující vodu a mastnotu: ano

4 000,-
LEICA Q2 "Ghost" by Hodinkee

Speciální edice „Ghost“ by Hodinkee, 2.000 ks / 150 exkluzivně přes prodejní kanály Hodinkee, Rozlišení 47 Mpx / full frame

147 590,-

Související články

Jaké materiály používáme pro velkoformátový tisk (služby #03)

Jaké materiály používáme pro velkoformátový tisk (služby...

Udělejte (si) radost fotografiemi, fotoknihou či hrnečkem

Udělejte (si) radost fotografiemi, fotoknihou či hrnečkem

Vaše fotografie, naše radost!

Vaše fotografie, naše radost!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...