FotoslužbyFotoslužby

Barevný nebo černobílý?

Barevný nebo černobílý?
| 3 minuty čtení

Začneme malou hádankou. Výjimečně krásné barvy, více než padesát odstínů šedé, ušlechtilé zrno a nádech alchymie. Co to je? Nejen ten, kdo patří mezi obdivovatele klasických materiálů a postupů, tuší. Odpověď samozřejmě zní – analogová fotografie. Krásná zvětšenina se ale neudělá sama. Je třeba vědět, kam si dát svůj právě exponovaný poklad vyvolat!

Barevný film

Fotografie z barevného filmu jsou o něco víc prima než fotografie z digitálu. Víte proč? Zvolíte-li kvalitní materiál, budou vaše fotografie bez dalších úprav v počítači naprosto úchvatně barevné. Nezaměnitelně. Nezáleží, jestli máte kinofilm, 120 nebo 220 svitek, film vyvoláme do 24 hodin. A jelikož žijeme v době digitální, nabízíme výhodné balíčky obsahující vedle vyvolání také naskenování. Pomyslnou třešínkou na dortu je cena, která je opravdu sladká.

Černobílý film

Černobílé filmy mají oproti barevným filmům jenom dvě barvy. Alespoň podle názvu, ve skutečnosti je to o něco složitější. Všimli jste si, jakou porci emocí, zážitků a situací lze pomocí těchto pár barev vyjádřit? Černobílá fotografie je sice kapitola sama o sobě, to však nic nemění na tom, že je potřeba se o vaše kinofilmy nebo svitky pořádně postarat. Skvělé výhodné balíčky máme i v černobílé variantě. Vyvolávací doba je u balíčku o něco delší, ale ne o moc. Film bude do 2 pracovních dnů u vás!

TIP: Využijte akční nabídku vyvolání černobílých nebo barevných filmů 3 + 1 zdarma!

Diapozitiv

Co se vám vybaví při slově diapozitiv neboli diák? Promítání velkých obrázků na promítačce u prarodičů? 

Snímání na diapozitivy vyžaduje zcela přesnou expozici, výsledek však stojí za to. Jednoduše do nebe volající kvalita! Vyvolaný diapozitiv je vlastně malá fotografie na průhledné podložce. Nic vám tedy nebrání využít balíčku se skenováním a nahrát si snímky třeba na web. V dnešní době to může působit možná trochu retro, každopádně promítačky také máme.

Specialitky

Lze říct, že analogová fotografie zažívá v současné době něco jako renesanci. I díky lomografii nebo instantní fotografii může fotit na analog prakticky každý. Jsou však disciplíny, kterých se to tak úplně netýká a zachovávají si tak jistý punc "určeno pro fajnšmekry". Patříte mezi fotografy tohoto typu, nebo si prostě chcete vyzkoušet filmovou kameru? Nemusíte věšet hlavu, máme řešení i pro vás.

B+W filtr ochranný T-Pro 007 MRC nano 43 mm

14 antireflexních vrstev + 2 ochranné NANO vrstvy, nepřilnavý povrch odolný proti poškrábání, titanová povrchová úprava mosazných obrouček

1 820,-
Canon PowerShot PX Essential Kit černý

CMOS 1/2.3 senzor s rozlišením 11,7 MPix, Obrazový procesor DIGIC 7, Full HD 1920×1080 b / 60p video

11 990,-
KNIŽNÍ BALÍČEK 1+1 Naučte se...používat fotoaparát, exponovat

výhodný balíček, knihy Naučte se exponovat kreativně a Naučte se používat digitální fotoaparát, autor Bryan Peterson + Chris Weston

390,-

Související články

Jak máme otevřeno v prosinci

Jak máme otevřeno v prosinci

Co umí Designer: najdete v něm zajímavé funkce i produkty

Co umí Designer: najdete v něm zajímavé funkce i produkty

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Do našeho týmu hledáme nové kolegy

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím