Fotogalerie (19)

Petr Hamerník - "Zoo Praha"

Petr Hamerník - "Zoo Praha"
Zobrazit fotografie v galerii (19)

Máte rádi zvířata? Chodíte do zoo? Potom se přijďte podívat na výstavu fotografií zvířat z pražské zoo zachycených objektivem pana Petra Hamerníka.

Petr Hamerník nar. 1964

"Když mi bylo dvanáct let, věnoval mi soused malý fotoaparát Agfa Karat. Při výletu do zoo jsem ho vyzkoušel – a zvířata mě zaujala natolik, že jsem už o jiných objektech neuvažoval.

Nejvíc času jsem strávil u výběhu goril ve starém pavilonu opic a hlavně u lvů a tygrů. To ještě stál starý pavilon pod skálou a člověk si musel dávat pozor, aby ho šelmy neoznačkovaly, protože se u nich stálo docela blízko.

Záhy jsem se stal členem Kruhu přátel zoo, takže jsem měl průkazku a mohl jsem chodit do zoo sám. Velice mě inspirovaly snímky tehdejšího fotografa pana Motyčky, a tak jsem své výtvory pravidelně přihlašoval do soutěže Fotoburza, kterou zoo každý rok vyhlašovala. Tehdy se fotilo jen na filmy a byl to poměrně drahý koníček. Kupoval jsem je po balíkách a přitom se z celého filmu často povedl jen jeden snímek… O to jsem byl pyšnější, když mi v 18 letech otiskli několik záběrů ze zoo v časopise Československá fotografie."

Petr Hameník - fotograf Zoo Praha


NAVŠTIVTE Zoo Praha

Uvidíte zde 4 600 zvířat 680 druhů. Na 58 ha plochy můžete projít 12 unikátních pavilonů a více než 150 expozic.

Děti potěší Rezervace Bororo, rozhledna Obora, lanovka, tramvajka či vláček, brouzdaliště i Dětská zoo.

Jsme 4. nejoblíbenější zoo na světe dle cestovatelského serveru TripAdvisor a nejnavštěvovanější zoo v ČR s více než 1,3 mil. osob ročně.
 

Výstava je prodejní. Cena fotografie, včetně DPH, je 1 000 Kč.

Vybraná částka z prodeje fotografií jde na in - situ projekty Zoo Praha.

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Livi´n - Mé pražské bydlení
Livi´n - Mé pražské bydlení

16. 1. - Že je bydlení věc fádní a pro fotografa nudná? Ale kdeže! Matěj Dereck Hard uměleckou formou mapuje bydlení předních...

Manang po třiceti letech - nyní ve Vsetíně
Manang po třiceti letech - nyní ve Vsetíně

15. 1. - Ojedinělý výstavní soubor třicet let starých a současných srovnávacích fotografií Zdeňka a Michala Thomových ukazuje,...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací