= Backstage of Prague Fashion Week =

= Backstage of Prague Fashion Week =

= Backstage of Prague Fashion Week =
Zobrazit fotografie v galerii (21)

Přijďte si prohlédnout černobílé fotografie módního a reklamního fotografa Marka Musila. Celý projekt focení mnohdy na dřeň odhaleného zákulisí přehlídek vznikl velmi spontánně. Výstava v Minigalerii Centra FotoŠkoda je pod záštitou firmy Nikon a potrvá do 23. 4. 2016.

Jen se tiše dívá, neruší a dokumentuje

Celý projekt focení mnohdy na dřeň odhaleného zákulisí přehlídek vznikl velmi spontánně. Marek Musil se s foťákem vydal pozdravit svoje kamarády z módního prostředí do backstage Fashion Weeku v roce 2011 a přitom nezávazně fotil, jen tak, možná jen pro sebe, zakonzervovat atmosféru. Ani sám nečekal, že z toho skoro náhodného foto setu vznikne ucelený soubor fotografií a následně i menší výstava na pražském letišti. Byl to i jasný impuls k tomu, v kolektování fotografií pokračovat i následující ročníky.

Marek tak cíleně s jasným záměrem začal obrážet Dreft Fashion Week, Unique Fashion Week, Mercedes-Benz Prague Fashion Week, kde vznikaly další a další fotografie, některé z nich se objevily i například v módním časopise Harper’s Bazaar, jež je od začátku mediálním partnerem této významné módní události.

Marek se rozhodl ze všech tří kolekcí extrahovat to nejlepší a výsledek máte před sebou.Tento soubor je esenciální náhled do světa, kde se rodí to, co potom módou posedlá veřejnost adoruje. Čemu nadšeně tleská, byť by si jen na vteřinu uvědomovala černobílou úsečnost a nedokonalost toho “vzadu”. Není prvoplánově drsný, nechce být skandální, ani přehrávat. Jen se tiše dívá, neruší a dokumentuje, s nenuceným přesahem umělecké výpovědi.

Módní a reklamní fotograf Marek Musil (1974)

Je současný český vizuální umělec. Jako módní a reklamní fotograf si vytvořil velmi osobitý styl, který svou působivostí inspiroval mnohé reklamní agentury. Neúnavné hledání autenticky silného výrazu v profesionální práci ho přirozeně přivedlo k umělecké fotografii. Rebel s moravskou krví v těle a světonázorem renderovaný pobyty v celé Evropě, severní Africe, na Blízkém východě, v Izraeli i v tolik milovaném New Yorku a vlastně celých Spojených státech. Dnes žije v Praze a fotí pro většinu předních módních a lifestylových magazínů i reklamních agentur tuzemské provenience. Přesto stále zůstává na zemi, rockerem s fantazií a sny, který si pomalu ale jistě naplňuje svoje touhy o autenticitě zachyceného momentu i jeho intenzitě.

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Livi´n - Mé pražské bydlení
Livi´n - Mé pražské bydlení

16. 1. - Že je bydlení věc fádní a pro fotografa nudná? Ale kdeže! Matěj Dereck Hard uměleckou formou mapuje bydlení předních...

Manang po třiceti letech - nyní ve Vsetíně
Manang po třiceti letech - nyní ve Vsetíně

15. 1. - Ojedinělý výstavní soubor třicet let starých a současných srovnávacích fotografií Zdeňka a Michala Thomových ukazuje,...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací