VýstavyVýstavy

= Backstage of Prague Fashion Week =

Termín: 11. 4. - 23. 4. 2016| Místo: Minigalerie
| 3 minuty čtení

Přijďte si prohlédnout černobílé fotografie módního a reklamního fotografa Marka Musila. Celý projekt focení mnohdy na dřeň odhaleného zákulisí přehlídek vznikl velmi spontánně. Výstava v Minigalerii Centra FotoŠkoda je pod záštitou firmy Nikon a potrvá do 23. 4. 2016.

Jen se tiše dívá, neruší a dokumentuje

Celý projekt focení mnohdy na dřeň odhaleného zákulisí přehlídek vznikl velmi spontánně. Marek Musil se s foťákem vydal pozdravit svoje kamarády z módního prostředí do backstage Fashion Weeku v roce 2011 a přitom nezávazně fotil, jen tak, možná jen pro sebe, zakonzervovat atmosféru. Ani sám nečekal, že z toho skoro náhodného foto setu vznikne ucelený soubor fotografií a následně i menší výstava na pražském letišti. Byl to i jasný impuls k tomu, v kolektování fotografií pokračovat i následující ročníky.

Marek tak cíleně s jasným záměrem začal obrážet Dreft Fashion Week, Unique Fashion Week, Mercedes-Benz Prague Fashion Week, kde vznikaly další a další fotografie, některé z nich se objevily i například v módním časopise Harper’s Bazaar, jež je od začátku mediálním partnerem této významné módní události.

Marek se rozhodl ze všech tří kolekcí extrahovat to nejlepší a výsledek máte před sebou.Tento soubor je esenciální náhled do světa, kde se rodí to, co potom módou posedlá veřejnost adoruje. Čemu nadšeně tleská, byť by si jen na vteřinu uvědomovala černobílou úsečnost a nedokonalost toho “vzadu”. Není prvoplánově drsný, nechce být skandální, ani přehrávat. Jen se tiše dívá, neruší a dokumentuje, s nenuceným přesahem umělecké výpovědi.

Módní a reklamní fotograf Marek Musil (1974)

Je současný český vizuální umělec. Jako módní a reklamní fotograf si vytvořil velmi osobitý styl, který svou působivostí inspiroval mnohé reklamní agentury. Neúnavné hledání autenticky silného výrazu v profesionální práci ho přirozeně přivedlo k umělecké fotografii. Rebel s moravskou krví v těle a světonázorem renderovaný pobyty v celé Evropě, severní Africe, na Blízkém východě, v Izraeli i v tolik milovaném New Yorku a vlastně celých Spojených státech. Dnes žije v Praze a fotí pro většinu předních módních a lifestylových magazínů i reklamních agentur tuzemské provenience. Přesto stále zůstává na zemi, rockerem s fantazií a sny, který si pomalu ale jistě naplňuje svoje touhy o autenticitě zachyceného momentu i jeho intenzitě.

SIGMA DP2 Quattro 30 mm f/2,8

29 Mpx snímač CMOS Foveon X3, Procesor True III, 30 mm objektiv se světelností f/2,8

26 990,-
PEAK DESIGN Slide Lite SAGE - popruh

Noste jako popruh přes rameno nebo řemínek na krk, Pojme kompaktní zrcadlovky nebo zrcadlové fotoaparáty, Nastavitelná délka od 99 do 145 cm

1 340,-
VFFOTO magnetický adaptér pro filtr 52 mm

upevnění magnetických filtrů VFFOTO na objektiv, bez adaptéru / UV magnetického filtru nelze další filtry používat, magnety neovlivňují elektroniku fotoaparátu ani data na kartě

430,-

Související články

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Vojta Hurych: VESELICE

Vojta Hurych: VESELICE

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím