Fotogalerie (17)

Vojtěch Duchoslav - "Trabantem až do posledního cvaku"

Vojtěch Duchoslav - "Trabantem až do posledního cvaku"
Zobrazit fotografie v galerii (17)

Výstava představuje malý výběr z půlroční cesty Austrálií a tichomořskými ostrovy s kolonou žlutých vehiklů, které nejspíš není třeba představovat. Ač byla celá cesta z velké části o opravách, handrkování v přístavech a čekání na kde co, za půl roku člověk beztak nasbírá spoustu záběrů přírody, krajinek i lokálních tradic. A to je hlavní téma tohoto výběru. Ke každé fotografii se dá vyprávět dlouhý příběh, ale to už sem nepatří, to si budete muset zajít do kina na film. Vernisáž výstavy proběhne 25. dubna od 17:00 hodin.

Vojtěch Duchoslav (1989)

 • Pocházím z Nového Boru.
 • Jsem studentem na katedře ekologie Přírodovědecké fakulty UK v Praze, kde se zabývám geomikrobiologií a ekologií mikroorganismů.
 • Fotografovat jsem začínal se Zenitem po dědečkovi, ale na základní škole mě víc lákal film, než fotografie. Později na gymnáziu mi došlo, že fotografie představuje pro rekreačního tvůrce daleko volnější žánr, neboť člověk může vyrazit odpoledne ven a vrátit se s dobrou fotkou. Něco takového u filmu moc nejde. Tam je daleko důležitější původní myšlenka a příběh.
 • První digitální fotoaparát jsem si pořídil před sedmi lety. Půl roku jsem sledoval internetové bazary, abych za svoje úspory dostal co nejlepší stroj. Tehdy to byl Canon 30D. Setový objektiv mi brzy přestal stačit, a tak jsem musel začít brát i nějaké kšefty, abych si vydělal na další vybavení. Fotil jsem cokoli se naskytlo - svatby, taneční, koncerty i obrazy, nicméně v srdci jsem stále zůstal nejvěrnější přírodě a cestovatelské fotografii.
 • A jak jsem se dostal k trabantům? Jako slepej k houslím!
 • Jsem od začátku samoukem a jakékoli kurzy mi vždy přišly příliš drahé. Pak jsem ale s fotkou zasněžených Lužických hor vyhrál poloviční slevu na kurz, který vedl kamarád a kolega z Přírodovědy Petr Juračka, tak jsem jel. A to se mi stalo osudným. S Petrem jsme si padli do oka a on mě občas nechal hrát nějakou tu menší úlohu v jeho velkých projektech. Dělal jsem zvukaře, kameramana, poskoka, stativ i modela. Tyto náznaky spolupráce jsme definitivně zpečetili v roce 2014 v Ugandě, tudíž když Petr musel kvůli rodině a dětem odmítnout nabídku Dana Přibáně na cestu do Austrálie, převexloval to na mě.
 • A co já? Nejdřív jsem se zalekl odpovědnosti. Cože? Mám zvládnout nafotit věci, ke kterým jsem nikdy ani nepřičuch? Ale pak jsem si zjistil, co je ten Přibáň zač a že s oblibou říká: "Svět patří těm, co se neposerou." Tak jsem se neposral a jel.
 • Nyní fotím hlavně na Canon 5D Mark III s Magic Lantern, objektivy Canon, Samyang, Sigma, Tokina. Fotím časosběry s motorizovaným sliderem, pilotuji vrtulník a z něj fotím Nikonem Coolpix A. Občas se znovu vracím k videu. Plánů mám spoustu. Rozhodně víc než času."

Vojtěch Duchoslav, autor výstavy

 

Galerie

Podobné články

Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny
Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny

17. 6. - Střecha Lucerny se otevírá pro veřejnost! Od 19. května do konce října si tam budete moci vychutnat vůni bylinek,...

Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague
Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague

17. 6. - Jürgen Schadeberg v roce 2014 získal cenu za celoživotní dílo a v roce 2018 byl uveden do Síně slávy Leica. Ze...

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací