Robert Vano – "Fotka nemusí být ostrá"

Robert Vano – "Fotka nemusí být ostrá"

Robert Vano – "Fotka nemusí být ostrá"

Po úspěšné pražské premiéře si můžete nejnovější soubor retrospektivních snímků fotografa Roberta Vana prohlédnout také v brněnské galerii Pekařská. Výstava Fotka nemusí být ostrá bude k vidění od 5. 5. do 22. 6. 2016. Pekařská 52, Brno. Otevřeno pondělí až pátek (9–17 hod).

Výstava

Expozice navazuje na knižní publikaci Fotka nemusí být ostrá, která vychází z autentických rozhovorů Roberta Vana pro časopis Československá fotografie. Ve dvaadvaceti kapitolách se fotograf dělí nejen o své profesní zkušenosti, ale také o své myšlenky o fotografii, životě a lásce. Poutavý text doprovází fotografické snímky – část z nich Robert Vano vybral ze svého archivu a část pořídil v průběhu prací na publikaci.

Černobílá kolekce pětadvaceti fotografií nesoucích název jako knižní publikace pochází z období 1984 až 2015. Jak už naznačuje název, významná část snímků je záměrně vyfocena neostře. Tato estetická neostrost je jednou ze specifik tvorby Roberta Vana, který tak odkazuje na neomezené možnosti vnímání fotografie a tvorbu takových světových autorů, jako jsou Sarah Mooon, Richard Avedon, David Hamilton či Lillian Basman.    

Naučte se fotit portrét s Robertem Vanem a vyhrajte Zoner Photo Studio

Robert Vano patří k nejžádanějším módním fotografům. Jeho tvorba však zahrnuje i řadu portrétních snímků. Pokud patříte k milovníkům kvalitní fotografie a chcete se učit od těch nejlepších, neváhejte se přihlásit na jedinečný workshop, na kterém vás Robert Vano vtáhne do umění portrétní fotografie.

Workshop proběhne 21. 5. 2016 v Galerii Pekařská. Jeho součástí bude soutěž o nejlepší portrétní snímky, které vybere sám Robert Vano. Vítězné fotografie budou oceněny programem na úpravu fotografií Zoner Photo Studio.

Bližší informace o workshopu a rezervaci: krejcirikova@galeriepekarska.cz nebo osobně v recepci galerie.

Podobné články

Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny
Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny

17. 6. - Střecha Lucerny se otevírá pro veřejnost! Od 19. května do konce října si tam budete moci vychutnat vůni bylinek,...

Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague
Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague

17. 6. - Jürgen Schadeberg v roce 2014 získal cenu za celoživotní dílo a v roce 2018 byl uveden do Síně slávy Leica. Ze...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací