Fotogalerie (24)

Michaela Pfeifferová - "Indie trochu jinak"

Michaela Pfeifferová - "Indie trochu jinak"
Zobrazit fotografie v galerii (24)

Od 9. května si můžete v Minigalerii Centra FotoŠkoda prohlédnout výstavu fotografií z cest po Indii paní Michaely Pfeifferové s názvem „Indie trochu jinak“. Všichni jste srdečně zváni i na vernisáž, která proběhne v den zahájení výstavy od 17:00 hodin.

Michaela Pfeifferová


Vzdělání a profese

  • Vyučena knihařskému oboru v Praze.
  • OSVČ.
  • Různé fotografické kurzy.
  • Večerní škola fotografie – rekvalifikace fotoreportér.

Fotografická technika

  • NIKON D810, objektiv NIKKOR AF-S 24-120 mm.
  • CANON EOS 600 D, objektiv CANON EFS 10-200 mm a CANON EFS 70-30 mm.

Reference

  • Úspěchy v několika českých fotografických soutěžích a jednou i na Slovensku.

„Můj první zájem o fotografii byl v mých 8 letech. Babička mi přivezla malý plastový foťáček na kinofilm z východního Německa. Za čas jsem fotila na malé kompakty (piškoty :-)) různých značek jako Fujifilm, Olympus a Canon. Focení se stalo mým koníčkem.

Pak jsem přešla na NIKON a fotila na kinofilm, bavila mě hodně černobílá fotografie a krajiny. Se vzestupem „digitálů“ jsem si vyzkoušela a zakoupila CANON EOS 600D, se kterým jsem navštívila mimo jiné expedici Island v roce 2013 a Indii 2014 a 2015. Krátce na to v roce 2015 jsem přešla opět k NIKONU D810, se kterým jsem opět již potřetí navštívila Indii 2016.

Ráda fotím a cestuji. Poznávám nové lidi, místa, krajiny, architekturu. Ráda dělám portréty lidí. Ale momentky také potěší. Při svých cestách fotoaparát nepustím z ruky, je stále připraven k akci.

Výstava je nazvaná „Indie trochu jinak“. Je to dokument, soubor různorodých fotografií, jak jsem je zachytila při svém třítýdenním putování po Indii. Byla to již má třetí cesta do Indie a došla jsem k závěru, že je potřeba se o tyto fotografie podělit i s ostatními."

Michaela Pfeifferová, autorka výstavy

Výstava je prodejní, cena fotografie je 500,- .

 

Galerie

Podobné články

Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny
Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny

17. 6. - Střecha Lucerny se otevírá pro veřejnost! Od 19. května do konce října si tam budete moci vychutnat vůni bylinek,...

Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague
Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague

17. 6. - Jürgen Schadeberg v roce 2014 získal cenu za celoživotní dílo a v roce 2018 byl uveden do Síně slávy Leica. Ze...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací