FotoŠkoda FestRozhovoryFotoŠkoda Fest,Rozhovory

Eliška Kyselková, dialog v módní fotografii

| 3 minuty čtení

Eliška Kyselková je Česká módní fotografka aktuálně žijící v Londýně, kde vystudovala University of the Arts, obor MA Fashion Photography. Před několika lety se zařadila mezi nejmladší profesionální fotografy u nás. Její styl výrazně překračuje hranice klasické módní fotografie a přechází do uměleckého vyjádření.

„Fotografka, se kterou se potkáte na FotoŠkoda FESTu“
- rozhovor s Eliškou Kyselkovou

Eliška Kyselková je držitelkou několika významných fotografických ocenění. Má za sebou, i přes svůj mladý věk, více než dvacet výstav a její fotografie se objevily v celé řadě publikací: v online magazínech jako i-D, Wonderland, Schön nebo italský Vogue a tištěných publikacích Pylot, Pigeons&Peacocks nebo Faint. V Londýně spolupracuje s předními designéry, mimojiné ze Central St.Martins, na tvorbě editoriálů a kampaní. Své fotografie zachycuje na velkoformátový fotoaparát Sinar a středoformátovou Bronicu 645 analogovou cestou.

Beseda Módní dialog ve fotografii

  • Jakým způsobem a kdy se ti fotka dostala do života?

Díky fotosoutěži na gymnáziu. Jsem soutěživá, tak jsem se přihlásila a transformace nápadů do fotografie mě nadchla. Kategorie, která vyžadovala zapojení člověka a inscenace mě přesvědčila, že se chci fotografování věnovat naplno. Moje gymnázium bylo zaměřené na vědy a francouzštinu, ale na vysokou jsem se přihlásila na fotografii.

  • Jak se ti podařilo proniknout do světa profesionální fotografie?

Byl to přirozený proces. Po získání prvního fotoaparátu přisly první zakázky a tak to šlo dál. Se zkušenostmi rostly nabídky i mé ohodnocení.

  • Co je podle tebe charakteristické pro současnou fashion fotografii?

Mám pocit, že zaznamenala jen během posledních dvou let obrovský posun k odlišnosti… Neorentuji se tolik na tuzemské scéně, ale v Londýně je móda hodně otevřená. V editoriálech se méně retušuje, pleťové i tělesné odlišnosti modelek jsou výhodou. Jde více o osobnost modela než o prázdný výraz.

  • V čem je podle tebe důležité sdílení svých znalostí a zkušeností s ostatními?

Při předávání zkušeností se člověk sám vyvíjí a ujasňuje si svou cestu a cíl. Pomáhá mi to zaměřit se na mou vlastní tvorbu. Studenti a posluchači jsou také zajímavou inspirací a okamžitým feedbackem.

  • FotoŠkoda Fest je o sdílení se, budeš dávat část sebe návštěvníkům, jenže tento proces nikdy není jednostranný, co může podle tebe dát taková akce lektorům, konkrétně tobě?

Konfrontaci s návštěvníky a tudíž s reakcí na mou tvorbu, která mě může posunout dál. Inspiraci a možnost setkat se s dalšími fotografy a zajímavými lidmi.

registrace na fotoškoda fest

www.eliskys.com
Autorka rozhovoru: Romana Marie Jokelová
www.rmjokelova.cz

SIGMA 150-600 mm f/5-6,3 DG DN OS Sports pro Sony E

Ideální pro focení přírody, sportu a krajiny, Optická konstrukce s 25 členy v 15 skupinách, Optika je vysoce odolná proti aberaci, nechtěným odrazům a odleskům

37 990,-
TTARTISAN 7,5 mm f/2 Fisheye pro L-mount (APS-C)

Objektiv typu „rybí oko“ (fish-eye), Pro bajonet L-Leica (APS-C), Možno použít i pro full frame (se silně vinětovanými rohy)

5 590,-
TTARTISAN 7,5 mm f/2 Fisheye pro Canon RF (APS-C)

Objektiv typu „rybí oko“ (fish-eye), Pro bajonet Canon RF (APS-C), Možno použít i pro full frame (se silně vinětovanými rohy)

5 590,-

Související články

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na jaře!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na...

Další Rozhovory

Lukáš Dvořák: Dá se vytvářet plno nových věcí, které nikdo neviděl

Lukáš Dvořák: Dá se vytvářet plno nových věcí, které...

Vojta Hurych: Umění je najít krásu v obyčejnosti

Vojta Hurych: Umění je najít krásu v obyčejnosti

Petr Jan Juračka: V lidech jsem prý znovu probudil touhu k cestování

Petr Jan Juračka: V lidech jsem prý znovu probudil touhu...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím