Eliška Kyselková, dialog v módní fotografii

Eliška Kyselková, dialog v módní fotografii

Eliška Kyselková, dialog v módní fotografii Zobrazit fotografie v galerii (4)

Eliška Kyselková je Česká módní fotografka aktuálně žijící v Londýně, kde vystudovala University of the Arts, obor MA Fashion Photography. Před několika lety se zařadila mezi nejmladší profesionální fotografy u nás. Její styl výrazně překračuje hranice klasické módní fotografie a přechází do uměleckého vyjádření.

„Fotografka, se kterou se potkáte na FotoŠkoda FESTu“
- rozhovor s Eliškou Kyselkovou

Eliška Kyselková je držitelkou několika významných fotografických ocenění. Má za sebou, i přes svůj mladý věk, více než dvacet výstav a její fotografie se objevily v celé řadě publikací: v online magazínech jako i-D, Wonderland, Schön nebo italský Vogue a tištěných publikacích Pylot, Pigeons&Peacocks nebo Faint. V Londýně spolupracuje s předními designéry, mimojiné ze Central St.Martins, na tvorbě editoriálů a kampaní. Své fotografie zachycuje na velkoformátový fotoaparát Sinar a středoformátovou Bronicu 645 analogovou cestou.

Beseda Módní dialog ve fotografii

  • Jakým způsobem a kdy se ti fotka dostala do života?

Díky fotosoutěži na gymnáziu. Jsem soutěživá, tak jsem se přihlásila a transformace nápadů do fotografie mě nadchla. Kategorie, která vyžadovala zapojení člověka a inscenace mě přesvědčila, že se chci fotografování věnovat naplno. Moje gymnázium bylo zaměřené na vědy a francouzštinu, ale na vysokou jsem se přihlásila na fotografii.

  • Jak se ti podařilo proniknout do světa profesionální fotografie?

Byl to přirozený proces. Po získání prvního fotoaparátu přisly první zakázky a tak to šlo dál. Se zkušenostmi rostly nabídky i mé ohodnocení.

  • Co je podle tebe charakteristické pro současnou fashion fotografii?

Mám pocit, že zaznamenala jen během posledních dvou let obrovský posun k odlišnosti… Neorentuji se tolik na tuzemské scéně, ale v Londýně je móda hodně otevřená. V editoriálech se méně retušuje, pleťové i tělesné odlišnosti modelek jsou výhodou. Jde více o osobnost modela než o prázdný výraz.

  • V čem je podle tebe důležité sdílení svých znalostí a zkušeností s ostatními?

Při předávání zkušeností se člověk sám vyvíjí a ujasňuje si svou cestu a cíl. Pomáhá mi to zaměřit se na mou vlastní tvorbu. Studenti a posluchači jsou také zajímavou inspirací a okamžitým feedbackem.

  • FotoŠkoda Fest je o sdílení se, budeš dávat část sebe návštěvníkům, jenže tento proces nikdy není jednostranný, co může podle tebe dát taková akce lektorům, konkrétně tobě?

Konfrontaci s návštěvníky a tudíž s reakcí na mou tvorbu, která mě může posunout dál. Inspiraci a možnost setkat se s dalšími fotografy a zajímavými lidmi.

registrace na fotoškoda fest

www.eliskys.com
Autorka rozhovoru: Romana Marie Jokelová
www.rmjokelova.cz

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Průvodcování je nejvděčnější práce, jakou jsem kdy zatím dělal
Průvodcování je nejvděčnější práce, jakou jsem kdy zatím...

21. 3. - Jeho vášněmi jsou cestování, focení a divoká voda. A všechny tři je spojil dohromady. Viděl třeba Měsícem osvícenou...

Když něco zkazím, nemám vůbec nic
Když něco zkazím, nemám vůbec nic

13. 3. - Tomášova tvorba je jedinečná. Snoubí se v nich hned několik jeho talentů a umění předat svoje znalosti dál je...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace