Nikon představil nový fotoaparát D5600

Nikon představil nový fotoaparát D5600

Nikon představil nový fotoaparát D5600

Společnost Nikon rozšiřuje řadu fotoaparátů kompatibilních s funkcí SnapBridge o nový přístroj D5600 – inspirující digitální zrcadlovku formátu DX pro uživatele, kteří se chtějí ponořit do tvůrčího světa kreativní fotografie. Nezáleží na tom, jestli budete zrovna fotografovat hru stínů, které tvoří vysoko stojící slunce, nebo natáčet videosekvence ze všech možných úhlů, s Nikonem D5600 se nedostanete nikdy do úzkých!

Kvalitní obraz bez kompromisů

Fotoaparát D5600 má velký obrazový snímač formátu DX s 24,2 Mpx je schopen ostře zachycovat jemné struktury a produkovat snímky s perfektně brilantními detaily. Rozsah citlivostí ISO 100–25 600 a zvýšená citlivost ISO 6 400 v režimu Noční krajina zaručují snadné zvládnutí motivů za nízké hladiny osvětlení a v obtížných světelných situacích. Systém zpracování obrazu EXPEED 4 dosahuje kvalitní redukce šumu i při použití vysokých citlivostí ISO.

Výklopný, dotykový, otočný LCD monitor

Pro vytvoření perfektní kompozice snímku stačí jen vyklopit nebo otočit 8,1 cm (3,2˝) LCD monitor. Klepnutím na dotykový monitor zaostříte a exponujete, stejně jako u chytrého telefonu. Ovládání dotykem můžete používat i při fotografování s využitím hledáčku nebo při přehrávání snímků. Při fotografování s využitím hledáčku nabízí vylepšená funkce Fn dotykem intuitivní alternativu k použití příkazového nebo multifunkčního voliče. Prostřednictvím velké dotykové obrazovky můžete vybírat zaostřovací pole nebo upravovat důležitá nastavení, jako je clona, automatická citlivost a další.

​​

Rychlé a přesné ostření

D5600 díky perfektnímu systému automatického zaostřování brilantně ostří. Širokou oblast obrazového pole pokrývá 39 zaostřovacích polí systému automatického zaostřování, zvýšenou přesnost uprostřed obrazu poskytuje 9 křížových polí. Pokud fotografujete v režimu živého náhledu, umožní vám automatické zaostřování s detekcí kontrastu udržet zaostření fotografovaného objektu.

Kvalitní videosekvence

Zaznamenejte plynulé Full HD videoklipy s jemnými detaily, které budete s hrdostí sdílet. Funkce D-Movie umožňuje zaznamenávat videosekvence snímací frekvencí až 50 p/60 p. Kontinuální zaostřování v režimu živého náhledu (režim nepřetržitého zaostřování) udržuje objekty ostré i v případě rychlých akcí. 

Snapbridge

Převratná funkce Nikon SnapBridge využívá technologii Bluetooth® low energy s nízkým příkonem pro trvalé spojení fotoaparátu D5600 a kompatibilního chytrého zařízení. Jakmile je spojení navázáno, může fotoaparát synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování, bez nutnosti opakovaného navazování spojení. Každý vámi pořízený snímek se tak okamžitě objeví na vašem telefonu nebo tabletu.

Hlavní rysy fotoaparátu

 • vysoká kvalita obrazu na úrovni profesionálních digitálních zrcadlovek Nikon
 • funkce SnapBridge pro trvalé nízkoenergetické spojení fotoaparátu D5600 s chytrým telefonem nebo tabletem
 • výklopný a otočný dotykový 3,2" LCD monitor s 1 037 000 pixely a vysokým rozlišením
 • optický hledáček zobrazující cca 95 % obrazového pole při cca 0,82x zvětšení
 • přesný systém automatického zaostřování s 39 zaostřovacími poli včetně devíti křížových snímačů uprostřed obrazu
 • Full HD videosekvence se snímací frekvencí až 50p/60p
 • kompaktní tělo s hmotností pouhých 465 g (včetně baterie a paměťové karty)
 • kompatibilita se širokou nabídkou objektivů NIKKOR a blesků Nikon Speedlight

Nikon d5600 na eshopu

Podobné články

Oslavte Velikonoce s Panasonicem
Oslavte Velikonoce s Panasonicem

18. 4. - Panasonic si pro vás přichystal speciální velikonoční nadílku! Zlevnil modely GH5 a G9 o 6 000 Kč a navrch přidal i...

Nikon získal 4 ocenění TIPA za fotoaparáty i objektiv
Nikon získal 4 ocenění TIPA za fotoaparáty i objektiv

15. 4. - Nikon získal v letošním ročníku TIPA hned čtyři ocenění. Nejlepšími produkty své kategorie se staly Nikon D3500,...

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací