Fotogalerie (20)

Příběhy současného Banátu - fotografická dílna s Jindřichem Štreitem vol II

Příběhy současného Banátu - fotografická dílna s Jindřichem Štreitem vol II
Zobrazit fotografie v galerii (20)

České vesnice v rumunském Banátu žijí po staletí tradičním způsobem v odlehlých kopcích nedaleko řeky Dunaje. V posledních dvaceti letech se náhle mění dlouhodobě fungující zvyky, pravidla a životní hodnoty. Mladá generace odchází, vesnice se vylidňují a pomalu mizí. S každým dalším rokem se tato změna urychluje. V pořadí druhá fotografická dílna v této oblasti s fotografem Jindřichem Štreitem si nebere za cíl idealisticky a naivně zaznamenat zastavení v čase, které se v této oblasti Banátu může zdát zvenčí romanticky krásné. Snaží se naopak popsat a zachytit současný život v této oblasti rumunských hor, často plný paradoxů, moderních vymožeností různého druhu, které současná doba nezadržitelně přináší.

Zážitková fotografická dílna v Rumunsku s Jindřichem Štreitem

Dílnu vnímáme jako společnou příležitost vytvořit ucelený obraz výjimečné komunity v nejdále položené banátské vesnici Šumice. Díky její odlehlosti a izolovanosti nebyla tato vesnice zasažena turismem tak, jak je tomu u většiny ostatních českých vesnic v rumunském Banátu.

Vřelé a blízké vztahy s konkrétními rodinami, které jsme zde v minulosti s Jindřichem Štreitem navázali, umožní studentům zažít neobvyklou blízkost, zásadní pro fotografickou práci během dílny.
Naším cílem dílny tak nejsou jen a pouze silné fotografie, ale stejným dílem i cenná životní zkušenost, kterou si každý student z této dílny odnese.    
 

  •  Bydlení a jídlo přímo v rodinách. Zapojení se do každodenního života místních obyvatel.

  • Dílna je otevřena nejen digitální, ale i analogové technice bez omezení. K dispozici bude vyvolání černobílých filmů přímo na místě a jejich kvalitní skenování, předtisková příprava a tisk pod vedením Ondřeje Žižky.

  • Studenti budou během dílny postupně střádat každodenní vizuální, textové a poslechové záznamy, které nakonec vytvoří ucelený soubor z osobních poznámek a kvalitních fotografií, které bude možné denně za odborné asistence na místě vytisknout. Toto závěrečné kompaktní album bude složené z jednotlivých částí dílny (medailonů vybraných místních rodin, fotografické reflexe okolní krajiny, nalezených typických zátiší, hledání vlastního místa v této lokalitě pomocí autoportrétů, aj.). Každý student si z dílny odnese svůj hotový ucelený soubor s fotografiemi, texty a dalšími postřehy.

  • Součástí dílny budou také inspirativní přednášky, každodenní společné projekce s konzultací nad vlastními fotografiemi s Jindřichem Štreitem, Gabrielou Kolčavovou a Romanem Francem.

POČET STUDENTŮ: 10

CENA: 24 900,- Kč
Cena zahrnuje:
kurzovné, veškerou dopravu a ubytování s plnou penzí, vyvolávání i digitalizaci černobílých negativů na místě, možnost kvalitního skenování, digitální úpravy fotografií, předtiskové přípravy a samotný tisk fotografií do deníku pod vedením Ondřeje Žižky.

V ceně dílny je zahrnutý také kvalitní fotografický papír pro digitální tisk a všechny další materiály potřebné k přípravě knižního alba, včetně chemikálií pro negativní vyvolávání ve fotokomoře.

TERMÍN: 20. 5.– 28. 5. 2017
Odjezd společnou dopravou z Brna 20. 5. v 6:00. Příjezd zpět do ČR  28. 5. kolem 17:00.

Přihlásit se na fotografickou dílnu

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Petr Jan Juračka pokřtil svou knihu "Ze života fotografa"
Petr Jan Juračka pokřtil svou knihu "Ze života fotografa"

20. 9. - Royal Theatre Praha hostilo 18. 9. 2018 představení nové knihy Petra Jana Juračky “Ze života fotografa”. Na vznik...

Olympus ve sportovní praxi
Olympus ve sportovní praxi

18. 9. - Eduard Erben fotografoval za svoji kariéru bezpočet olympijských her, stovky mistrovství a sportovních šampionátů....

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací