Buďte napřed s novou Leicou M10! | FotoŠkoda
Produktové novinky

Buďte napřed s novou Leicou M10!

Buďte napřed s novou Leicou M10!
23. 1. 2017 | 4 minuty čtení

Světlo světa spatřila nová digitální Leica M10. Na představení, které proběhlo 18. 1. během Svátku fotografie, jsme samozřejmě nesměli chybět! Na trh vstupuje zase o něco dokonalejší, vyspělejší a kompaktnější dálkoměrný přístroj. Co všechno si pro rodinu M-fotografů Leica připravila? Mimo jiné – nový otočný volič ISO, přizpůsobitelné menu, tenké odolné tělo z ušlechtilých materiálů, vestavěnou wi-fi nebo vylepšený procesor Maestro II. A to není zdaleko všechno.

Leica M10

Leicu nepovažuji za nástroj, ale za instrument. Můžu jedním okem komponovat a druhým okem sledovat scénu na ulici, což mi umožňuje zachycovat okamžiky jako s žádným jiným fotoaparátem,

říká slavný „street“ fotograf Joel Meyerowitz oceněný v rámci Svátku fotografie cenou za celoživotní přínos fotografii.

Hlavní parametry

 • vylepšený snímač Leica 24Mpx full-frame CMOS
 • sekvenční snímání 5 snímků/sec.
 • nový procesor Maestro II
 • citlivost: 100–6 400 ISO (rozšíření až na 50 000 ISO)
 • vyrovnávací paměť: 2 GB
 • hledáček: o 30 % širší zorné pole, zvětšení 0,73x
 • 3,0" LCD displej o rozlišením 1,04 million bodů s krytem Corning Gorilla Glass odolným proti poškrábání
 • objektivy s bajonetem Leica M / při použití adapteru i Leica R
 • nový otočný volič ISO
 • 33,7 mm tenké tělo
 • hmotnost 660 g

24Mpx full-frame CMOS snímač

Klíčovým prvkem Leica M10 je snímač 24Mpx full-frame CMOS speciálně vyvinutý pro tento fotoaparát. Nová technologie zaručuje významné zlepšení všech parametrů vztahujících se k procesu snímání: působivý dynamický rozsah, znamenité podání kontrastu, brilantní ostrost a jemné zobrazení detailu.

Nový otočný volič ISO

Jednou z nejvýznamějších změn na těle fotoaparátu Leica M10 je nový otočný volič ISO umístěný ve vrchní části těla. Leica M10 je první fotoaparát řady M, který umožňuje nastavit všechny důležité parametry, jako jsou vzdálenost, clona, expoziční čas a ISO bez nutnosti vstoupit do menu. Nový volič zaručuje ještě lepší kontrolu a diskrétnější snímání. Hodnoty ISO se pohybují v rozmezí 100–6 400 (rozšíření až na ISO 50 000).

Procesor Maestro II

Poslední generace procesoru Leica Maestro II je tím nejmodernějším a nejpokročilejším v technologii procesorů. V kombinaci s 24Mpx snímačem zajišťuje Maestro II výjimečně kvalitní a oslnivé snímky s nízkou hladinou digitálního šumu a přirozeným zobrazením detailu – dokonce i při nastavení krajní hodnoty ISO 50 000.

Přizpůsobitelné menu

Jak se říká – 100 lidí, 100 chutí. Proto přišla Leica s inovací v podobě programovatelného menu, ve kterém si každý fotograf nastaví nejpoužívanější parametry na tlačítko rychlé volby. Parametry následně snadno a rychle jedním stiskem vyvoláte. Nastavení můžete snadno změnit a přizpůsobit specifické fotografické situaci.

Bezdrátová komunikace

Leica M10 je první fotoaparát řady M s integrovaným WLAN modulem. Díky tomu můžete snadno sdílet své snímky online přes wi-fi, posílat je na iOs zařízení, nebo využívat smartphone jako dálkový ovladač (pomocí aplikace M-App). Přes smartphone můžete ovládat i nastavení důležitých parametrů, jako je rychlost závěrky.

Vždy perfektní zaostření

Při ostření přístroj automaticky barevně označí zaostřené hrany předmětů a Live View zároveň nabídne možnost zvětšení objektu na obrazovce. U fotoaparátu Leica M10 byla oproti předchozím generacím vylepšena viditelnost kontrastních linií, aby bylo ostření ještě pohodlnější a výjimečně precizní.

Předobjednávky a rezervace můžete realizovat nejen prostřednictvím e-shopu, ale také telefonicky na tel.: 222 929 055, nebo emailem leica@fotoskoda.cz

Leica M10 na eshopu

TTARTISAN 23 mm f/1,4 pro Fujifilm X

TTartisan 23 mm f/1,4, Bajonet X-Mount (Fujifilm) pro APS-C, Ohnisko 35 mm (ekvivalent 35 mm)

3 990,-
TTARTISAN 23 mm f/1,4 pro Sony E (APS-C)

TTartisan 23 mm f/1,4, Bajonet Sony E pro APS-C, Ohnisko 35 mm (ekvivalent 35 mm)

3 990,-
FUJIFILM TS 12x28

Dalekohled o zvětšení 12x, které díky stabilizátoru udržíte i z ruky, Výdrž baterie stabilizátoru až 12 hodin, Voděodolné, odolné proti zamlžení

17 990,-

Související články

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i fotografy

Panasonic LEICA 9 mm f/1,7: Široký záběr pro filmaře i...

Vanguard Active a Adaptor: Nové batohy do outdooru

Vanguard Active a Adaptor: Nové batohy do outdooru

DJI Mini 3 Pro: Výkonnější, aerodynamičtější a bezpečnější

DJI Mini 3 Pro: Výkonnější, aerodynamičtější a bezpečnější

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...