Koloběh života - Sony RX10 III

Koloběh života - Sony RX10 III

Koloběh života - Sony RX10 III

Fotograf Chris Schmid vyrazil na úchvatnou fotografickou expedici na suché solné pláně v Namibii. Fotografování bylo součástí Chrisova dokumentu „The African Survivors“, filmování a fotografování ohrožených druhů v Africe, v němž sleduje, jak se stejná zvířata chovají odlišně v různých prostředích.


Tajemnou krásu divočiny obohacuje pohled objektivem fotoaparátu Sony RX10 III, který kombinuje rozšířený superzoom 24-600mm 25x s výkonným senzorem. Tento fotoaparát dokáže zachytit úchvatné detaily, při velkém přiblížení

Od stopování nosorožce dvourohého, přes vzácné setkání s karakalem, až po zahlédnutí smečky lvů lovících kořist. Tyto výjimečné fotografie divoké přírody zachycují nehostinnou krásu divočiny.

Chris Schmid, fotograf švýcarského původu ověnčený cenami, zachytil tuto úchvatnou sérii v prosinci, v období, kdy může být počasí proměnlivé. To, jak série ukazuje, představuje pro fotografa různé výzvy, ale také rozšiřuje možnosti tvorby. 

Chris nabízí tipy, jak zachytit nejlepší záběry divoké přírody:

  • Zajistěte si dobrého stopaře: Vyhledávejte dobré stopaře, protože vám poskytnou nedocenitelnou pomoc. 
  • Buďte připraveni vstávat brzy, abyste se mohli připojit ke skupině zvířat, např. ke smečce lvů, a buďte připraveni také na čekání: Lvi obvykle spí až 20 hodin denně, takže musíte být pozorní, abyste zjistili, kdy se dají do pohybu, a mějte fotoaparát v pohotovosti. 
  • Buďte všímaví: Zní to jednoduše, ale mohou se vám tak podařit úžasné a neočekávané záběry. I když trávíte den pozorováním gepardů nebo lvů, kteří zrovna nelovili, je pravděpodobné, že se na lov vypraví následující den, proto pokračujte ve sledování. 
  • Dodržujte pitný režim a pijte velké množství vody: Platí obecné pravidlo, že byste měli vypít během tří hodin přibližně jeden litr vody. 
  • Používejte fotografické filtry: Živly umí být nelítostné, aspoň na afrických pláních tomu tak je. Fotografické filtry mohou nabídnout značnou ochranu.

Chris Schmid, fotograf, který nedávno získal významné ocenění, uvedl: „Fotografování místní přírody v Namibii mi připadá fascinující: Sledovat, jak zvířata přizpůsobují své chování, aby mohla přežít, je úchvatný příběh, který můžete vyprávět prostřednictvím objektivu svého fotoaparátu. Vegetace je sporá a zásoby vody jsou v takovémto suchém prostředí velmi omezené, mnohem častěji pozorujeme, jak se skupiny zvířat rozdělují, když se vydávají na lov svého dalšího zdroje potravy. Místa, kde je možné nalézt úkryt, jsou vzácná a nepočetná, takže je jejich teritorium extrémně efektivní a smrtící.”

Podobné články

Wildlife fotografie v podání Chrise Schmida
Wildlife fotografie v podání Chrise Schmida

17. 9. - Snímky divokých zvířat ve volné přírodě, pod nimiž je podepsaný Chris Schmid, jsou skutečně působivé. Jak postupuje...

Blíží se FomeiTop 2019! Uvidíme se tam?
Blíží se FomeiTop 2019! Uvidíme se tam?

7. 9. - Je tady září a s ním i dva dny plné fotografie v Hradci Králové. Ano, tušíte správně, blíží se FomeiTop 2019! Letos...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací