Tereza Linhartová - "Neobyčejní lidé" | FotoŠkoda
​Black Friday - slevy až 50 % Tato nabídka je platná už jen:
Výstavy

Tereza Linhartová - "Neobyčejní lidé"

Termín: 17. 7. - 29. 7. 2017| Místo: Minigalerie
10. 7. 2017 | 3 minuty čtení

„Když jsem přemýšlela nad názvem výstavy, tak jsem věděla, že to budou portréty mých klientů. Každodenních lidí. Lidí, kteří nevyhráli Nobelovu cenu, ani nedostali žádné speciální vyznamenání. Jsou neobyčejní svou všedností. Za každým portrétem je jeden život, jeden příběh, který se snažím portrétem vypovědět. Pro mě to jsou hrdinové, co válčí statečně den, co den, se svými starostmi a překážkami, které jim život přinesl na jejich cestu", říká o své práci fotografka Tereza Linhartová. Její hrdiny si můžete v naší Minigalerii prohlédnout od 17. 7. 2017. Vernisáž výstavy proběhne od 17:00 hodin.

Odhodlanost, síla a půvab

„Věřím v krásu každého člověka. Mým úkolem je bavit se s klienty, poznat je a navázat přátelský vztah. Když mi toto dovolí, tak jim mohu pomoci znovu v sobě najít člověka plného sil, vzbudit v nich zájem a motivaci žít naplno. Díky tomu, co se mnou klient prožije, získá více sebedůvěry, více lásky k sobě samému, a to je přesně ten okamžik, který chci na fotografii zachytit. Vždy, když se člověk podívá na svou vlastní fotografii, měl by spatřit to, kým je. Jak silný, odhodlaný a půvabný dovede být. Mé portréty jsou veselé, radostné, smutné i vážné, přesně takové, jaký je sám život.“

Tereza Linhartová


Na výstavě, která bude v Centru FotoŠkoda probíhat od 17. - 29. července, můžete vidět portréty focené nejen v pražských ulicích, ale také z různých koutů Evropy. Kromě exteriéru Tereza využívá svůj vlastní ateliér, kde mění životy mnoha lidí, zejména žen.

Tereza Linhartová

Tereza je profesionální portrétní fotografka, jejíž tvorba je primárně zaměřena na ženy. Fotografií nechce předat jen uchování konkrétního okamžiku. Svojí komplexní službou usiluje o změnu chování klienta, zejména vůči sobě samému. Skrze portrétní fotografii se Tereza snaží klientům pomoci najít pokleslou sebedůvěru a načerpat novou inspiraci.

Tereza se angažuje v celé řadě (nejen) fotografických projektů. Kromě bohatých fotografických zkušeností se Tereza orientuje ve světě podnikání. Poslední roky je předmětem jejího zájmu vytvoření takového business modelu, který umožní fotografům své hobby proměnit ve výdělečnou činnost. Jakožto fotografka/podnikatelka představující pomyslný most mezi uměním a businessem má co říct k tématům jako marketing ve fotografii, self-promotion, cenová politika, komunikace s klienty, time management apod. Tereza, sama čerpajíc inspiraci od předních světových fotografů, je zastánkyní filozofie 100% sdílení vědomostí a zkušeností, což se odráží v jejích kurzech.


Fotografická technika

  • Fujifilm X-Pro2 + XF 35mm F2 R WR + XF 56mm F1.2 R.
  • Instax.
FUJIFILM Instax MINI 12 fialový + příslušenství + 20 snímků

objektiv: 60 mm, f/12,7, minimální zaostřovací vzdálenost: 30 cm, elektronická závěrka: 1/2–1/250 s

2 690,-
GOMATIC Peter McKinnon Cube Pack

Rozměry ve složeném stavu: 13x34x18 cm, Rozměry v rozloženém stavu: 44x34x18 cm, Nastavitelné popruhy batohu a stabilizační hrudní popruh

3 490,-
HOYA filtr UV HD nano MkII 58 mm

průměr: 58 mm, tvrzené optické sklo, 32vrstvý antireflexní multi-coating

2 000,-

Související články

Eva Heyd: Soukromé cesty

Eva Heyd: Soukromé cesty

Alžběta Jungrová: Stav mysli

Alžběta Jungrová: Stav mysli

Fotoklub Praha: Láska k fotografii

Fotoklub Praha: Láska k fotografii

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...