Fotogalerie (3)

Soutěž Nikon Photo Contest 2016-2017 zná vítěze

Soutěž Nikon Photo Contest 2016-2017 zná vítěze Zobrazit fotografie v galerii (3)

Nikon oznámil vítěze letošního ročníku dnes již tradiční prestižní soutěže Nikon Photo Contest, jíž se letos účastnilo neuvěřitelných 21 511 fotografů se 76 356 snímky. Nejlepší snímky historie soutěže budou u příležitosti 100. výročí v říjnu 2017 exkluzivně vystaveny v pražské Nikon Photo Gallery a vy je budete moci obdivovat naživo!

Vítězné příspěvky odrážejí rovnováhu mezi uměleckým okem a schopností vyprávět příběh

Do soutěže letos přispělo 21 511 fotografů ze 170 zemí, kteří předložili k posouzení na 76 356 děl. Ta hodnotila porota ve složení profesionálů různých odborností v čele se světově uznávaným grafikem a výtvarníkem Nevillem Brodym. Soutěžní snímky měly podle jeho slov většinou politický námět či nabízely filozofický komentář ke světovému dění. Vítězné snímky jsou vyváženou kombinací schopnosti vyprávět příběh a umělecké hodnoty. Celosvětové problémy a otázky jsou na nich zachyceny a vyjádřeny jednoduchou realitou a pomáhají nám lépe pochopit, kdo jsme, a odkrývají svět, v němž žijeme.

Porota ocenila v každé ze čtyř hodnocených kategorií a pro každý formát (jedna fotografie / fotografický příběh / video) tři díla a kromě toho také vyhlásila vítěze Ceny pro nejpopulárnější příspěvek (Award for the Most Popular Entry), který vzešel z hlasování účastníků soutěže. Tím se stala Dorte Vernerová z USA se snímkem Mizící metoda rybaření Mokenů:

U příležitosti oslav 100. výročí založení Nikonu byla představena nová cena Nikon 100th Anniversary Prize s tematikou Celebration (Oslava), jejíž vítězkou se stala Annamaria Bruni z Itálie se snímkem Pozdrav slunci.

Vítězem Hlavní ceny (Grand Prize) se stal Yuan Yuan Tian z Číny se snímkem Přestávka.

Všechna oceněná díla si můžete prohlédnout na stránkách soutěže Nikon Photo Contest. Kromě toho se můžete v říjnu letošního roku těšit na unikátní průřezovou výstavu nejlepších fotografií z historie soutěže konající se již od roku 1969, kterou si budete moci prohlédnout v pražské Nikon Photo Gallery. Ta se stala jednou z mála evropských galerií, jež budou výstavu hostit.

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Sony World Photography Awards 2019 je zahájena!
Sony World Photography Awards 2019 je zahájena!

8. 6. - 5. června byl zahájen již 12. ročník soutěže Sony World Photography Awards, která oslavuje nejlepší fotografie...

Po stopách T. G. Masaryka
Po stopách T. G. Masaryka

7. 6. - Rádi fotíte, ale tradiční žánry vás už nenaplňují? Vyzkoušejte něco nového, zapojte se do soutěže a vyhrajte! Letos...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací