Fotogalerie (12)

Už známe vítěze ceny LOBA, jejich fotografie jsou k vidění v Berlíně

Už známe vítěze ceny LOBA, jejich fotografie jsou k vidění v Berlíně
Zobrazit fotografie v galerii (12)

Veřejnost už zná vítěze letošního ročníku prestižní ceny Leica Oskar Barnack Award (LOBA) a s jejich vítěznými snímky se můžete seznámit i vy. Výstava obou vítězů a dalších 10 finalistů se koná v prostorách Neue Schule für Fotografie v Berlíně, takže až budete plánovat výlet do Berlína, přidejte si do to-do listu další položku!

Vítězové pocházejí z Norska a Ukrajiny

Letošním tématem soutěže jsou lidé a jejich vztah s okolím. O vítězích rozhodovala porota, které předsedala Karin Rehn-Kaufmannová, ředitelka 16 Leica Galerií po celém světě, a kde zasedali také Michelle Dunn Marsh (kurátorka mnoha výstav a knih), Christian Pohlert (vedoucí fotografického oddělení redakce novin Frankfurter Allgemeine Zeitung), Douglas So (ředitel F11 Foto Museum) a Scarlett Coten (fotografka na volné noze). Celkem se do letošního ročníku přihlásilo na 2700 fotografů ze 104 zemí světa. Z této tvrdé konkurence porota vybrala 12 finalistů, jejichž fotosérie si můžete od 14. 9. do 15. 10 2017 prohlédnout v prostorách Neue Schule für Fotografie v Berlíně.

Vernisáž výstavy a zároveň udělení cen proběhlo 13. 9. Vítězem Leica Oskar Barnack Award 2017 je Nor Terje Abursdal s fotosérií "Slash & Burn", která reflektuje život finské národnostní menšiny v Norsku. Cenu Leica Oskar Barnack Award Newcomer 2017 obdržel ukrajinský fotograf Sergej Melničenko za svou sérii "Behind the Scenes", která ukazuje odvrácenou stranu čínského šoubyznysu, konkrétně tanečnic z jednoho čínského klubu.

Ochutnávku v podobě zmenšených fotografií si můžete prohlédnout v LFI Magazine, který je vám k dispozici v našem Leica Boutique.

O soutěži Leica Oscar Barnack Award

Soutěž probíhá pravidelně již od roku 1979 a od roku 2008 v její porotě zasedá letošní předsedkyně Karin Rehn-Kaufmannová. Celá soutěž byla založená na počest Oskara Barnacka, vynálezce prvního kinofilmového fotoaparátu UR-Leica, předchůdce dnešních fotoaparátů, který vytvořil v roce 1914. 

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Není Sigma jako Sigma aneb Šedý dovoz vs. oficiální distribuce
Není Sigma jako Sigma aneb Šedý dovoz vs. oficiální...

17. 10. - Chcete si pořídit objektiv Sigma a najdete ho za výrazně nižší cenu, než ho nabízejí ostatní. Kde je háček? Může se...

Jsme třetí nejlepší rodinná firma roku 2018!
Jsme třetí nejlepší rodinná firma roku 2018!

12. 10. - Bylo nám ctí, že 10. 10. 2018 jsme získali prestižní ocenění v soutěži Equa Bank Rodinná firma roku, kterou...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací