Oslavte kulatiny Nikonu s námi v Centru FotoŠkoda!

Oslavte kulatiny Nikonu s námi v Centru FotoŠkoda!

Oslavte kulatiny Nikonu s námi v Centru FotoŠkoda!

100 let je výročí, které si zaslouží pořádnou oslavu, a nám je ctí, že se uskuteční právě na naší půdě. Kromě prohlídky historických modelů na výstavě v Minigalerii si můžete přijít poslechnout vyprávění o fotografické kultuře v rodišti Nikonu, popovídat si o vývoji dokumentární fotografie či si nechat poradit s výběrem toho nejlepšího objektivu. Potkáte zde i Františka Ortmanna, držitele několika ocenění Czech Press Photo, takže oslava to bude vskutku velkolepá!

Oslavy jubilea jsou v plném proudu

Nikon letos slaví významné výročí - plných 100 let od svého založení - a oslavy pojal opravdu velkolepě. Pro své příznivce připravuje po celý rok různé zajímavosti, jak jsme psali již před časem, teď na podzim si pro ně připravil workshopy, besedy, výstavy nebo prezentace - zkrátka něco, na co jen tak nezapomenete!

Výstava historických fotoaparátů Nikon

V prostorách naší Minigalerie pro vás společnost Nikon připravila průřez nejdůležitějšími milníky, které ovlivnily vývoj fotografického řemesla. Kromě samotné techniky se v unikátní instalaci můžete těšit na příběhy fotografů, kteří techniku používali, a také na spoustu zajímavostí, o nichž jste možná dodnes neměli ani tušení. Rozhodně tedy stojí za to se u nás od 25. do 30. září zastavit a vrátit se zpátky v čase ve vší barvitosti, jakou si dokážete představit.

Letní Letná okem Františka Ortmanna

Jaké je to být VIP fotografem festivalu na mezinárodní úrovni? Právě František Ortmann je dvorním fotografem Nového cirkusu Letní Letná, který již několik let dokumentuje a je jeho srdeční záležitostí. Přijďte na besedu s profesionálním a renomovaným fotografem, který se specializuje nejen na módní, gastronomickou a divadelní fotografii.

přihlásit se na besedu zdarma

Japonská fotografická kultura

Všichni víme, že s Japonska pohází těžká většina fotografické techniky a je to země s velmi silnou fotografickou kulturou. Ta se logicky koncentruje v hlavním městě Tokiu. Ve většině případů se ale jedná o malé výstavy a náklady fotografických knih v řádu stovek výtisků. Není tak překvapivé, že z tamní výtvarné produkce se k nám na druhou stranu planety dostane jen velmi málo. Za průzkumem Tokijské fotografické scény se Kryštof Korč vypravil zatím třikrát a dovezl s sebou mnoho zajímavých příběhů a samozřejmě i knih. Přijďte si poslechnout o tom, jak žije fotografie v Tokiu a oslavit 100 let Nikonu!

přihlásit se na besedu zdarma

Čím větší foťák, tím větší umění?

Pamatujete si digitální revoluci ve fotografii? Pamatujete si kolik fotografů tvrdilo, že tohle se nikdy neujme? Každá novinka ve fotografické technice si vedle skalních odpůrců získala ihned i nadšené příznivce, a o nich bude toto promítání, zaměřené především na dokumentární fotografii. Kdo se nebál využít surové světlo blesku? Kdo s nadšením přešel k barevné dokumentární fotografii? A co si v 60. letech představovali pod pojmem extrémně širokoúhlý objektiv? A kdo převíjel tak rychle, že mu 36políčkový film stačil sotva na pár minut? Přijďte se podívat na inspirativní fotografie od autorů, kteří se nebáli využít všeho, co jim dostupná technika nabízela.

přihlásit se na besedu zdarma

 

Kompletní program besed a workshopů najdete na našich webových stránkách, místa na nich čekají už jen na vás!

Nikon slaví 100 let - "Výstava historických fotoaparátů Nikon"

 

 

Podobné články

Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny
Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny

17. 6. - Střecha Lucerny se otevírá pro veřejnost! Od 19. května do konce října si tam budete moci vychutnat vůni bylinek,...

Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague
Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague

17. 6. - Jürgen Schadeberg v roce 2014 získal cenu za celoživotní dílo a v roce 2018 byl uveden do Síně slávy Leica. Ze...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací