FotosoutěžeFotosoutěže

Soutěž Sportovní fotografie roku je zpět!

Soutěž Sportovní fotografie roku je zpět!
| 2 minuty čtení

Sportovní fotografové, zbystřete! Po dlouhých 16 letech se obnovuje tradice soutěže Sportovní fotografie roku, kterou vyhlašuje Klub sportovních novinářů. Soutěží se hned v pěti kategoriích, takže připravit... zaostřit... přihlásit! Uzávěrka přihlášek je 3. ledna 2018.

Zpět na scénu

Historie fotosoutěže se začala psát v roce 1971, naposledy se ale konala před 16 lety. Nyní se soutěž vrací a zúčastnit se jí mohou profesionální fotografové a členové Klubu sportovních novinářů s fotografiemi, které vznikly či ještě vzniknou v roce 2017. Uzávěrka přihlášek je 3. ledna 2018.

Můžete zaslat snímky do pěti kategorií: Fotbal, Ostatní sporty, Portrét, SportArt Foto série. Hlavní cenu však bude porota vybírat ze všech přihlášených snímků napříč disciplínami. Zvláštní ocenění od partnerů soutěže Magistrátu hlavního města Prahy a agentury Czech Tourism získají fotografie v podkategoriích Sport v Praze a Sport v přírodě. Vítězové obdrží finanční odměnu a skleněnou plastiku. Hlavní cenou je putovní historický zvětšovák, který od poslední soutěže střežil poslední vítěz. 

Kompletní pravidla soutěže naleznete na stránkách soutěže. Dotazy vám zodpoví výbor KSN na adrese vybor@ksn.cz.

Sportem ke skvělé fotografii

Od soutěže se před 16 lety přešlo k výstavám ucelených tematických souborů od menší skupiny vybraných fotoreportérů. Později se součástí takové přehlídky ještě stala výstava některé z legend české sportovní fotografie. Začalo se v roce 2006 poctou Jaroslavu Skálovi, později návštěvníci výstav obdivovali dílo Karla Nováka, Stanislava Tereby a Jiřího Pekárka. Tato tradice skončila pak po roce 2010. Nyní je čas na ni navázat a může to být právě vaše fotografie, která v tvrdé konkurenci zvítězí. Takže fotografii zdar!

Tisk fotografií zajišťuje Centrum FotoŠkoda.

SIGMA 150-600 mm f/5-6,3 DG DN OS Sports pro Sony E

Ideální pro focení přírody, sportu a krajiny, Optická konstrukce s 25 členy v 15 skupinách, Optika je vysoce odolná proti aberaci, nechtěným odrazům a odleskům

37 990,-
TTARTISAN 7,5 mm f/2 Fisheye pro MFT

Objektiv typu „rybí oko“ (fish-eye), Pro bajonet MFT (APS-C), Možno použít i pro full frame (se silně vinětovanými rohy)

5 590,-
RICOH GR IIIx

Rozlišení: 24 Mpx APS-C CMOS, 3× optický zoom, Světelnost f/2,8, rozsah clon = F2,8 – F16

27 190,-

Související články

Módní portrét a nová soutěž na instagramu

Módní portrét a nová soutěž na instagramu

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím