Produktové novinkyAktuality z fotosvětaProduktové novinky,Aktuality z fotosvěta

Instantní novinky rovnou pod stromeček

| 5 minut čtení

Máte mezi blízkými fanouška instantní fotky? V tom případě zbystřete všechny smysly, protože u nás seženete tak dobré kousky, že vás z piedestalu za nejlepší dárek, který byl kdy pod stromečkem nalezen, jen tak někdo nesesadí!

Zachytit ten správný okamžik

Snad všichni ho známe. Je to pojem, který znají i fotografičtí laici, a fotografičtí nadšenci vzývají jeho autenticitu a dokonalou nedokonalost. Rádi se nad jeho fotkami zasníváme, jaké to byly tenkrát časy a jak jsme se skvěle bavili. Zkrátka jeho fotky mají naprosto nezaměnitelnou atmosféru. Ano, je to tak, řeč je o Polaroidu. Technologie se vrací v mnoha produktech, jeden z nich však navazuje přímo na legendu mezi Polaroidy a nenápadně s sebou přináší i výhody dnešní digitální doby. Polaroid Originals One Step 2 si můžete pořídit ve dvou barvách - elegantní šedivé a kouzelné černobílé kombinaci, přičemž oběma jako malý šperk dominuje červená spoušť. 

Kromě nezaměnitelného designu, který přímo odkazuje na jeho předchůdce ze 70. let, se pyšní vymoženostmi, jako jsou závit na stativ, vestavěná baterie, samospoušť a tak jednoduchým ovládáním, že ho zvládne naprosto každý. Výrobci ho ale neochudili o to, co dělá Polaroid Polaroidem - klasické polaroidové filmy typu 600 nebo I-Type vám přinesou přesně tu atmosféru, po níž toužíte - a díky všemu, co nabízí, s mnohem jistějším výsledkem. Možná se nakonec k zamýšlenému obdarovanému ani nedostane... :)

do eshopu pro šedý kousek        do eshopu pro bílý kousek

K prvopočátkům fotografie

Chtělo by se říct až primitivní mechanismus - ale v jednoduchosti je krása, a o cameře obscuře od Ilfordu to platí dvojnásob. Koneckonců - historie prokázala, že tento způsob fotografování funguje a poskytuje naprosto jedinečné výsledky. Jednoduchý mechanismus fungující na základě magnetů a přesné konstrukce doplňuje moderní vybavení - možnost připevnění na stativ, což je pro dnešního fotografa takřka nezbytnost. A jak jinak by se daly působivě vyfotit snímky na dlouhou expozici než ze stativu.

A že si nebudete vědět rady s nastavením délky expozice? Buďte v klidu, součástí je i malý návod, díky němuž to zvládne naprosto každý. I ten, který zatím o cameře obscuře jenom snil, nebo se mu o ní ještě ani nesnilo. ;) O čem se mu ale bude zdát ještě dlouho poté, co ji poprvé vyzkouší, jsou naprosto originální snímky, kterým neustále se opakující tvorba na internetu nebude sahat po kotníky. Máte doma fotografického fajnšmekra? Tak na co ještě čekáte?

do eshopu pro cameru obscuru

Instatní fotografie digitálního věku

Foťák má dneska téměř každý. Paměť v mobilním telefonu nám zaplňují snímky z dovolených i vtipné momentky z posezení s přáteli. Byla by ale škoda, kdyby zůstalo jen u toho. O probírání starými i novějšími fotografiemi a vzpomínání se nemusíte ochudit, stačí jenom mít ten správný přístroj! Stoprocentně víte, že je fotka perfektní, a z vytištěné verze se díky tiskárně Canon Selphy můžete těšit prakticky okamžitě, stejně jako u Polaroidu.

Stačí se jednoduše mobilem připojit k maličké přenosné tiskárně a vytisknout snímek, který si všichni zúčastnění odnesou jako památku na sešlost. A nač troškařit, může se z toho stát výborná originální zábava na celý večer - k tiskárně se totiž naráz může připojit i víc smartphonů a využít funkcí náhodného výběru. Nebo jděte do klasického jedinečného retrovzhledu pásku z fotoautomatu. Sami si vyberete formát a snímky a experiment může začít! Staňte se instantními umělci digitálního věku, nebo nechte roztáhnout křídla fantazie svému blízkému. Uvidíte, že ji nebude(te) chtít pustit z ruky.

do eshopu pro canon selphy

SMALLRIG 2225 klec pro Sony RX100 VI

Klec z hliníkové slitiny, Kompatibilní se Sony RX100 VI, Neomezuje přístup ke komponentám

1 890,-
B+W Polarizační cirkulární filtr BASIC MRC 40,5 mm

Odstraňuje opar ve vzdálené krajině a poskytuje sytější a živější barvy, Snižuje odrazy a odlesky světla, které se polarizuje v důsledku odrazu od nekovového povrchu, Filtruje směrově polarizované světlo kolmo na odražené světlo

1 990,-
VFFOTO magnetický filtr polarizační cirkulární PS 49 mm

lze na něj vrstvit další magnetické filtry, neovlivňuje elektroniku fotoaparátu ani data na kartě, ovlivnění expozice -1 EV

1 335,-

Související články

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy

Sony ZV-E10: První vlogovací fotoaparát s výměnnými...

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

PANASONIC 25-50 mm f/1,7 LEICA DG: novinka pro bajonet MFT

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Canon EOS R5, R6 a 1D X Mark III nyní s novým firmwarem

Další Aktuality z fotosvěta

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Jednorázové foťáky Lomography: Jednoduchost a kreativita

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

Letem fotosvětem #24 : Veselý Polaroid Keith Haringa

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

První mobilní telefon Leica - Leitz Phone 1

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím