Fotogalerie (6)

Instantní novinky rovnou pod stromeček

Instantní novinky rovnou pod stromeček
Zobrazit fotografie v galerii (6)

Máte mezi blízkými fanouška instantní fotky? V tom případě zbystřete všechny smysly, protože u nás seženete tak dobré kousky, že vás z piedestalu za nejlepší dárek, který byl kdy pod stromečkem nalezen, jen tak někdo nesesadí!

Zachytit ten správný okamžik

Snad všichni ho známe. Je to pojem, který znají i fotografičtí laici, a fotografičtí nadšenci vzývají jeho autenticitu a dokonalou nedokonalost. Rádi se nad jeho fotkami zasníváme, jaké to byly tenkrát časy a jak jsme se skvěle bavili. Zkrátka jeho fotky mají naprosto nezaměnitelnou atmosféru. Ano, je to tak, řeč je o Polaroidu. Technologie se vrací v mnoha produktech, jeden z nich však navazuje přímo na legendu mezi Polaroidy a nenápadně s sebou přináší i výhody dnešní digitální doby. Polaroid Originals One Step 2 si můžete pořídit ve dvou barvách - elegantní šedivé a kouzelné černobílé kombinaci, přičemž oběma jako malý šperk dominuje červená spoušť. 

Kromě nezaměnitelného designu, který přímo odkazuje na jeho předchůdce ze 70. let, se pyšní vymoženostmi, jako jsou závit na stativ, vestavěná baterie, samospoušť a tak jednoduchým ovládáním, že ho zvládne naprosto každý. Výrobci ho ale neochudili o to, co dělá Polaroid Polaroidem - klasické polaroidové filmy typu 600 nebo I-Type vám přinesou přesně tu atmosféru, po níž toužíte - a díky všemu, co nabízí, s mnohem jistějším výsledkem. Možná se nakonec k zamýšlenému obdarovanému ani nedostane... :)

do eshopu pro šedý kousek        do eshopu pro bílý kousek

K prvopočátkům fotografie

Chtělo by se říct až primitivní mechanismus - ale v jednoduchosti je krása, a o cameře obscuře od Ilfordu to platí dvojnásob. Koneckonců - historie prokázala, že tento způsob fotografování funguje a poskytuje naprosto jedinečné výsledky. Jednoduchý mechanismus fungující na základě magnetů a přesné konstrukce doplňuje moderní vybavení - možnost připevnění na stativ, což je pro dnešního fotografa takřka nezbytnost. A jak jinak by se daly působivě vyfotit snímky na dlouhou expozici než ze stativu.

A že si nebudete vědět rady s nastavením délky expozice? Buďte v klidu, součástí je i malý návod, díky němuž to zvládne naprosto každý. I ten, který zatím o cameře obscuře jenom snil, nebo se mu o ní ještě ani nesnilo. ;) O čem se mu ale bude zdát ještě dlouho poté, co ji poprvé vyzkouší, jsou naprosto originální snímky, kterým neustále se opakující tvorba na internetu nebude sahat po kotníky. Máte doma fotografického fajnšmekra? Tak na co ještě čekáte?

do eshopu pro cameru obscuru

Instatní fotografie digitálního věku

Foťák má dneska téměř každý. Paměť v mobilním telefonu nám zaplňují snímky z dovolených i vtipné momentky z posezení s přáteli. Byla by ale škoda, kdyby zůstalo jen u toho. O probírání starými i novějšími fotografiemi a vzpomínání se nemusíte ochudit, stačí jenom mít ten správný přístroj! Stoprocentně víte, že je fotka perfektní, a z vytištěné verze se díky tiskárně Canon Selphy můžete těšit prakticky okamžitě, stejně jako u Polaroidu.

Stačí se jednoduše mobilem připojit k maličké přenosné tiskárně a vytisknout snímek, který si všichni zúčastnění odnesou jako památku na sešlost. A nač troškařit, může se z toho stát výborná originální zábava na celý večer - k tiskárně se totiž naráz může připojit i víc smartphonů a využít funkcí náhodného výběru. Nebo jděte do klasického jedinečného retrovzhledu pásku z fotoautomatu. Sami si vyberete formát a snímky a experiment může začít! Staňte se instantními umělci digitálního věku, nebo nechte roztáhnout křídla fantazie svému blízkému. Uvidíte, že ji nebude(te) chtít pustit z ruky.

do eshopu pro canon selphy

Galerie

Podobné články

FeiyuTech slaví 12 let na trhu - stabilizátory za narozeninovou cenu
FeiyuTech slaví 12 let na trhu - stabilizátory za...

17. 6. - Od založení v roce 2007 se společnost věnuje vývoji a výrobě stabilizačních systému pro natáčení videa a to nejen...

Canon ZOOM 2019
Canon ZOOM 2019

13. 6. - V úterý se v ZOO Praha konala již tradiční akce, Canon ZOOM. Spojuje lidi se zájmem o přírodu a fotografii a my jsme...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací