Ara Güler, Oko Istanbulu | FotoŠkoda
Výstavy

Ara Güler, Oko Istanbulu

Termín: 24. 11. - 28. 1. 2018| Místo: Leica Gallery Prague
Ara Güler, Oko Istanbulu
28. 11. 2017 | 2 minuty čtení

Tureckému fotografovi Aru Gülerovi se přiléhavě přezdívá Oko Istanbulu nebo také "obrazový dějepisec". V jeho portfoliu totiž sice najdete portréty význačných umělců, hlavním životním projektem pro něj ale byl Istanbul se vším všudy. Jako fotograf zachytil změnu, jíž město ve 2. polovině 20. století prošlo, a vy si nyní můžete fotografie z tohoto istanbulského projektu až do 28. ledna prohlédnout v Leica Gallery Prague.

Ara Güler, obrazový dějepisec

V jeho portfoliu nalezneme fotografie významných hudebníků, malířů, fotografů či herců, srdcovým projektem pro něj ale byl ruch turecké metropole a její měnící se život. Na jeho fotografiích jsou proto vidět domy, obchody, ulice a mosty, stejně jako lodě či oblaka přitahující divákovo oko; neopomíjí ani nenápadný každodenní život istanbulských obyvatel. Protože Istanbul, tak jako některá další velkoměsta, prošlo ve 20. století dramatickou proměnou, stal se Ara Güler "obrazovým dějepiscem", jak se mu přezdívá. A že proměna města není vždy právě přátelská k lidem, kteří v něm žijí, o tom se můžete přesvědčit na výstavě - Güler na svých snímcích mapuje zánik architektury i tradičního způsobu života.

Ara Güler se narodil v istanbulské čtvrti Taksim v roce 1928 jako syn uznávaného arménského lékarníka. Po studiu ekonomie se rozhodl pro dráhu fotoreportéra. Zakrátko byl znám i za hranicemi Turecka a fotografoval reportáže a titulní stránky pro mnoho věhlasných časopisů. Istanbul měl pro něj ale pořád kouzlo jako nekonečná studnice obrazové inspirace.

Výstavu si můžete v Leica Gallery Prague prohlédnout do 28. ledna 2018.

B+W Polarizační cirkulární filtr BASIC MRC 95 mm

Odstraňuje opar ve vzdálené krajině a poskytuje sytější a živější barvy, Snižuje odrazy a odlesky světla, které se polarizuje v důsledku odrazu od nekovového povrchu, Filtruje směrově polarizované světlo kolmo na odražené světlo

5 990,-
SIRUI 75 mm T2,9 Anamorphic 1,6x pro Sony E

SIRUI 75 mm T2.9 Anamorphic 1,6x, Bajonet Sony E, Pro full frame senzor

36 890,-
VFFOTO magnetický UV NANO PRO filtr 77 mm

Magnetický filtr 77 mm, 16 antireflexních vrstev, Výška rámečku 4 mm

1 625,-

Související články

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Nejlepší snímky letošního ročníku Czech Nature Photo v Czech Photo Centre

Nejlepší snímky letošního ročníku Czech Nature Photo v...

Lukáš Zeman: Příroda zblízka i z dálky

Lukáš Zeman: Příroda zblízka i z dálky

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...