Fotogalerie (17)

Otto Dlabola: "Tváře populární hudby z let 1965 – 1985 (výběr z archivu)"

Otto Dlabola: "Tváře populární hudby z let 1965 – 1985 (výběr z archivu)"
Zobrazit fotografie v galerii (17)

Karel Gott, Marie Rottrová, Waldemar Matuška, Marta Kubišová či Helena Vondráčková. Jména, která zná snad každý, a každého z nich máme spojeného s mnoha jejich hity. Patří či patřili ke stálicím české hudební scény, slávu si však vydobyli už před desítkami let. Fotografie právě z této doby si budete moci od 11. do 30. prosince exkluzivně prohlédnout i zakoupit právě v prostorách naší Minigalerie. Přijďte zavzpomínat a potěšit oko vynikajícími portréty známých tváří od renomovaného fotografa Otto Dlaboly.

O autorovi

Otto Dlabola (*1944), od roku 1965 fotograf na volné noze. 

Známý zejména fotografiemi interpretů populární i vážné hudby, herců a dalších osobností pro časopisy (Melodie, Ahoj na sobotu, Květy, Mladý svět, Vlasta, Koktejl, magazín MF Dnes, Instinkt, Reflex, Týden, Téma) u nás i v zahraničí.

Nafotografoval přes 200 titulních fotografií pro gramofonové desky, CD a DVD pro Supraphon, Panton, Sony/Bonton, Artii, Polydor a Universal music.

Vydal samostatné autorské knihy Průvodce hudební Prahou (1988), knihu o Janu Werichovi (2000) a Čechy hudební (2009). Další fotografie publikoval ve více než padesáti knihách. Vytvořil také množství snímků na plakáty interpretů populární hudby. Archiv autora zahrnuje okolo 200.000 negativů a diapozitivů.

Vzácně pořádá samostatné výstavy svých prací, první v roce 1970 ve výstavní síni Fotochema na Jungmannově náměstí v Praze, naposledy v roce 2014 v rodných Poděbradech ke svým sedmdesátinám.

Fotografuje od svých deseti let, kdy dostal k Vánocům Altissu, boxík, který má dodnes. V dospělosti používal různé fotoaparáty, od Flexaretů a Praktiny přes Pentax, Nikon, Canon a Olympus až po Leicu, Pentax 67 a Magnolu.   

Od srpna roku 1996 do roku 2001 psal pro časopis Fotografie magazín rubriku Sběratelství.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 600,- Kč.

Galerie

Podobné články

Botanická zahrada: "Zahrada vašima očima"
Botanická zahrada: "Zahrada vašima očima"

11. 6. - Od 24. června do 6. července si můžete v Minigalerii prohlédnout nejlepší snímky ze soutěže, kterou pořádala...

Sportovní fotky Dana Vojtěcha v Czech Photo Centre
Sportovní fotky Dana Vojtěcha v Czech Photo Centre

10. 6. - Jméno Dana Vojtěcha zarezonuje v každém příznivci sportovní fotografie. Jeho fotky jsou originálním svědectvím nejen...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací