RozhovoryRozhovory

Fotografování nespoutané přírody s G Master objektivy

| 4 minuty čtení

Světoznámý fotograf Gustav Kiburg pořizuje úžasné snímky zvířat žijících ve volné přírodě. K jejich zaznamenání mu slouží technika Sony a vy si nyní můžete přečíst o jeho zkušenosti s GM objektivy!

Něco málo o Gustavovi

Fotografování nespoutané přírody je mou největší vášní. Cestuji Evropou, abych našel ta nejlepší místa pro fotografie nespoutané přírody. Začínal jsem s výbavou Minolta jako fotograf-nadšenec. Moje nadšení stále rostlo a teď jsem velvyslanec společnosti Sony. Pořádám přednášky a uskutečňuji ukázky fotografování nespoutané přírody a o tom, jak z vašeho fotoaparátu Sony získat co nejvíce. Působím také jako průvodce fotografií.

 • Proč používám právě Sony?

Rád fotografuji s fotoaparáty Sony, protože jsou velmi inovativní, což mně jako fotografovi umožňuje pořizovat lepší a skvělé fotografie. Kvalita senzoru je pro mě také velmi důležitá, společně se spolehlivostí fotoaparátu. Používám objektiv 70-200GM pro ptáky za letu, protože je opravdu rychlý a má vynikající ostrost. Společně s modelem A9 je to skvělý způsob, jak zachytit ptactvo v různých polohách. Objektiv 100-400GM používám pro všechny druhy divé zvěře, která je dál ode mě, objektiv je rychlý a ostrý a společně s 1.4TC vytvářejí dokonalou kombinaci.

 • Na co používáte Aplhu A9 & FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS // FE 100-400 mm f/4.5-5.6 GM OSS?

Tuhle kombinaci používám na všechny druhy divé zvěře a ve všech možných podmínkách (počasí / slabé světlo), na fotografování ptáků za letu, ledňáčků, orlů, jestřábů a veverek. Objektivy pro mě představují výhodu, protože mi poskytují rychlost i ostrost k tomu, abych mohl pořizovat skvělé fotografie. Fotografie číslo 1 je vyfotografována ve slabém světle a ve velmi silných povětrnostních podmínkách, pro pořízení této fotografie jsem musel jednat rychle. Bez rychlosti tohoto fotoaparátu a objektivu by to bylo v podstatě nemožné.

 • Jak vám fotografování s produkty Sony pomáhá při vaší práci fotografa přírody?

Automatické zaostření je velmi rychlé a spolehlivé. Pro mě jako pro fotografa přírody je precizní a spolehlivé automatické zaostřování velmi důležité, a to systém Sony splňuje!
Dynamický rozsah by měl zohlednit každý fotograf. Je skvělé mít možnost znát tolik informací, jako je tomu u produktů Sony, a je prostě báječné s nimi pracovat, zejména ve slabých světelných podmínkách.

 • Další důkaz o výjimečnosti kombinace dvou objektivů a těla fotoaparátu:

Velikost souboru, obzvláště u fotoaparátu a7rII od Sony, je skvělá věc. Nemám vždycky možnost být nespoutané přírodě tak blízko, jak bych si přál, takže mít možnost oříznout snímky a stále být schopen je použít pro tisk je pro mě úžasné. Ostrost a kvalita objektivů GM mě zprvu překvapila – jsou to opravdu dechberoucí objektivy. Ten pocit, když vidíte snímky pořízené pomocí objektivů GM, se dá jen těžko popsat.

Fotografie číslo 2 je pořízena v lese za použití modelu A9 a objektivu 100-400 GM. Tento pták byl velmi opatrný (nervózní). S touto kombinací pořizuji tak ostré fotografie, až se zdá, že jsou ve 3D. Je úžasné, že tak ostré objektivy poskytují tak vysoké rozlišení. Toto bych předpokládal pouze u prémiových automatických objektivů.

FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS

 • špičkový teleobjektiv se zoomem řady G Master
 • vrstva Sony Nano AR eliminuje odlesky a vícenásobný obraz
 • kruhová clona s 11 lamelami pro krásný efekt rozostření
 • vestavěný optický stabilizátor obrazu SteadyShot
 • konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti

FE 100–400 mm f/4.5–5.6 GM OSS

 • špičkový teleobjektiv se superzoomem řady G Master
 • lineární motor a přímý pohon SSM (DDSSM) pro rychlé a velmi přesné ovládání ostření objektivu
 • vrstva Sony Nano AR eliminuje odlesky a vícenásobný obraz
 • kruhová clona s 9 lamelami pro krásný efekt rozostření
 • konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti
PANASONIC Lumix DC-GH5 Mark II
PANASONIC Lumix DC-GH5 Mark II

Micro 4/3, Senzor 20,3 MPX, AR úprava senzoru

44 990,-
VFFOTO magnetický ND filtr 64x GS 86 mm

prvotřídní optické sklo, minimální barevný posun, nejnovější nanovrstvy

2 925,-
VFFOTO magnetický filtr polarizační cirkulární GS 82 mm

lze na něj vrstvit další magnetické filtry, neovlivňuje elektroniku fotoaparátu ani data na kartě, ovlivnění expozice -1 EV

2 575,-

Související články

Centrum pro válečné veterány v Praze otevřelo fotografickou soutěží

Centrum pro válečné veterány v Praze otevřelo...

Kateřina Janišová: Vyhranit se, nekopírovat a fotit hlavně srdcem

Kateřina Janišová: Vyhranit se, nekopírovat a fotit...

Martina Kaufmannová: Na fotkách mám ráda určitou přirozenost

Martina Kaufmannová: Na fotkách mám ráda určitou přirozenost

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím