Fotogalerie (9)

FE 100-400 mmFE 70-200 mm
© Gustav Kiburg
© Gustav Kiburg
© Gustav Kiburg© Gustav Kiburg

Fotografování nespoutané přírody s G Master objektivy

Fotografování nespoutané přírody s G Master objektivy Zobrazit fotografie v galerii (9)

Světoznámý fotograf Gustav Kiburg pořizuje úžasné snímky zvířat žijících ve volné přírodě. K jejich zaznamenání mu slouží technika Sony a vy si nyní můžete přečíst o jeho zkušenosti s GM objektivy!

Něco málo o Gustavovi

Fotografování nespoutané přírody je mou největší vášní. Cestuji Evropou, abych našel ta nejlepší místa pro fotografie nespoutané přírody. Začínal jsem s výbavou Minolta jako fotograf-nadšenec. Moje nadšení stále rostlo a teď jsem velvyslanec společnosti Sony. Pořádám přednášky a uskutečňuji ukázky fotografování nespoutané přírody a o tom, jak z vašeho fotoaparátu Sony získat co nejvíce. Působím také jako průvodce fotografií.

 • Proč používám právě Sony?

Rád fotografuji s fotoaparáty Sony, protože jsou velmi inovativní, což mně jako fotografovi umožňuje pořizovat lepší a skvělé fotografie. Kvalita senzoru je pro mě také velmi důležitá, společně se spolehlivostí fotoaparátu. Používám objektiv 70-200GM pro ptáky za letu, protože je opravdu rychlý a má vynikající ostrost. Společně s modelem A9 je to skvělý způsob, jak zachytit ptactvo v různých polohách. Objektiv 100-400GM používám pro všechny druhy divé zvěře, která je dál ode mě, objektiv je rychlý a ostrý a společně s 1.4TC vytvářejí dokonalou kombinaci.

 • Na co používáte Aplhu A9 & FE 70-200 mm f/2.8 GM OSS // FE 100-400 mm f/4.5-5.6 GM OSS?

Tuhle kombinaci používám na všechny druhy divé zvěře a ve všech možných podmínkách (počasí / slabé světlo), na fotografování ptáků za letu, ledňáčků, orlů, jestřábů a veverek. Objektivy pro mě představují výhodu, protože mi poskytují rychlost i ostrost k tomu, abych mohl pořizovat skvělé fotografie. Fotografie číslo 1 je vyfotografována ve slabém světle a ve velmi silných povětrnostních podmínkách, pro pořízení této fotografie jsem musel jednat rychle. Bez rychlosti tohoto fotoaparátu a objektivu by to bylo v podstatě nemožné.

 • Jak vám fotografování s produkty Sony pomáhá při vaší práci fotografa přírody?

Automatické zaostření je velmi rychlé a spolehlivé. Pro mě jako pro fotografa přírody je precizní a spolehlivé automatické zaostřování velmi důležité, a to systém Sony splňuje!
Dynamický rozsah by měl zohlednit každý fotograf. Je skvělé mít možnost znát tolik informací, jako je tomu u produktů Sony, a je prostě báječné s nimi pracovat, zejména ve slabých světelných podmínkách.

 • Další důkaz o výjimečnosti kombinace dvou objektivů a těla fotoaparátu:

Velikost souboru, obzvláště u fotoaparátu a7rII od Sony, je skvělá věc. Nemám vždycky možnost být nespoutané přírodě tak blízko, jak bych si přál, takže mít možnost oříznout snímky a stále být schopen je použít pro tisk je pro mě úžasné. Ostrost a kvalita objektivů GM mě zprvu překvapila – jsou to opravdu dechberoucí objektivy. Ten pocit, když vidíte snímky pořízené pomocí objektivů GM, se dá jen těžko popsat.

Fotografie číslo 2 je pořízena v lese za použití modelu A9 a objektivu 100-400 GM. Tento pták byl velmi opatrný (nervózní). S touto kombinací pořizuji tak ostré fotografie, až se zdá, že jsou ve 3D. Je úžasné, že tak ostré objektivy poskytují tak vysoké rozlišení. Toto bych předpokládal pouze u prémiových automatických objektivů.

FE 70–200 mm f/2.8 GM OSS

 • špičkový teleobjektiv se zoomem řady G Master
 • vrstva Sony Nano AR eliminuje odlesky a vícenásobný obraz
 • kruhová clona s 11 lamelami pro krásný efekt rozostření
 • vestavěný optický stabilizátor obrazu SteadyShot
 • konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti

FE 100–400 mm f/4.5–5.6 GM OSS

 • špičkový teleobjektiv se superzoomem řady G Master
 • lineární motor a přímý pohon SSM (DDSSM) pro rychlé a velmi přesné ovládání ostření objektivu
 • vrstva Sony Nano AR eliminuje odlesky a vícenásobný obraz
 • kruhová clona s 9 lamelami pro krásný efekt rozostření
 • konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

INSTAGRAMer: Another side of wolf love
INSTAGRAMer: Another side of wolf love

22. 6. - V naší nové sérii rozhovorů o slavných INSTAGRAMerech začneme pro FotoŠkoda typickou osobností. Psa má dnes každý...

“Dobrý světlo na konci tunelu…” aneb Nikdy není brzo sepsat paměti
“Dobrý světlo na konci tunelu…” aneb Nikdy není brzo...

15. 6. - "Čau, potřebuju s tebou nutně udělat rozhovor, odpovíš mi na pár otázek do zítřejší půlnoci?" Napsal jsem v sobotu v...

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací