Přírodovědný fotoklub | FotoŠkoda
Aktuality z fotosvěta

Přírodovědný fotoklub

Přírodovědný fotoklub
11. 11. 2013 | 4 minuty čtení

Zajímavé přednášky Přírodovědného fotoklubu na PřF UK se špičkovými, nejen českými, fotografy přírody.

Poutavé přednášky Přírodovědného fotoklubu

Ať už fotí pod mikroskopem, z padáku, makro nebo třeba wildlife, vždy je to úžasná a velmi inspirativní podívaná. Přednášky jsou zdarma a jsou otevřené široké veřejnosti.

  • 13. listopadu 2013

Petr Šedý je v současné době jedním z největších českých fenoménů fotografie se "starými skly". Ve zkratce - Petr používá mnohdy velmi staré objektivy a nasazuje je na moderní digitální fotoaparáty. Vznikají tak velmi specifické snímky, které jsou mnohdy snadno rozeznatelné díky krásnému bokehu anebo zajímavým, až estetickým optickým "vadám". Jistě máte doma také nějaký starý objektiv po dědečkovi, tak proč se nepřijít podívat, jak na to?

  • 21. listopadu 2013 (pozor, přednáška se koná mimořádně ve čtvrtek od 15.30 v učebně B2P, Viničná 7!)

Václav Sojka platí za dvorního fotografa našeho nejmladšího národního parku, Českého Švýcarska. Jeho krajinářská fotografie je naprosto unikátní nejen díky mistrovsky zvládnuté technice, ale hlavně pro jeho neskutečnou znalost tamní přírody. Václav je mj. zaměstnancem správy NP a v posledních letech se velmi intenzivně a úspěšně věnuje i fotografování divokých obyvatel přírody, tj. wildlife fotografii. Bude nám velmi poutavě a rád povídat jak o fotografických technikách, tak o zajímavý souvislostech vnímání české přírody.

  • 4. prosince 2013

"Jsem pilot nebo fotograf? Létám nebo fotím? Já nevím, už to nedokážu oddělit. Nahoře s fotoaparátem se rozhlížím, ošahávám vzduch, zkoumám sluníčko, vyhlížím mlhy, hledám stínohru. Dost často mrznu, ale jsem šťastný. Vidím totiž nebeské pohledy, ty mě rozehřívají. Snažím se je zachytit do krabice na krku, abych tam dole mohl později znovu ohřát sebe i jiné pozemšťany. Většina jich spí, když se obtěžkán výzbrojí a výstrojí rozbíhám za východu slunce - startuji. Létám na hadru. Na motorovém paraglidu. Takový moped mezi letadly."

Takto se ze své lásky k létání  na padákovém kluzáku a fotografování vyznává Jirka Jiroušek. Létá 19 let, ve vzduchu s fotoaparátem strávil stovky hodin, 10 let vytváří archiv leteckých fotografií. Na přednášku přinese sebe plus svoji výbavu - padák a paramotor. A prozradí, jak se prakticky dostat nahoru.Co všechno je k tomu třeba. Bonusem přednášky bude i ukázka kvadrikoptéry, co by mírně bezpečnějšího prostředku pro pořizování fotografií z ptačí perspektivy (Petr Jan Juračka).

  • 18. prosince 2013

"Zpočátku jsem fotila proto, abych po ponoru vyhledala a identifikovala živočichy, které jsem pod vodou potkala. Postupem času jsem tomu začala víc a víc propadat a dnes už si ponor bez focení nedokážu představit. Pořád se snažím o tu nejlepší fotku, vymýšlím nové pohledy, kompozice…Je to zábava a zároveň i umění. Opravdu dobrý fotograf musí nejen dobře znát a ovládat svůj aparát, ale mít i cit pro jedinečnost okamžiku. Zachytit něco, co se už nikdy nebude opakovat, co se ještě nikomu nepodařilo a vyfotit něco odlišně. Stejný živočich působí na každé fotce jinak, jednou je cítit nebezpečí, nervozita, jindy porozumění, radost kontaktu s člověkem… To se nedá naplánovat, musí se to neustále zkoušet a snažit se porozumět chování živočichů,které fotíme.", říká o svém přístupu k podvodnímu fotografování držitelka mnoha mezinárodních fotografických cen, Martina Balzarová.

www.natur.cuni.cz

www.facebook.com/PrirodovednyFotoklub

RICOH GR IIIx Urban Edition

Rozlišení: 24 Mpx APS-C CMOS, Světelnost f/2,8, rozsah clon = F2,8 – F16, Stabilizace snímače se ziskem až 4 EV

0,-
SONY 15 mm f/1,4 G pro bajonet E

SONY 15 mm f/1,4 G, Bajonet E / pro APS-C senzor, Světelnost f/1,4

21 990,-
FUJIFILM Instax MINI Link 2 - bílá

FUJIFILM instax mini Link 2, Barva: bílá, Kapesní tiskárna pro tisk ze smartphonů

3 199,-

Související články

Letní FOTOtábor v online podobě

Letní FOTOtábor v online podobě

Canon ZOOM 2022: Do ZOO s fotoaparátem!

Canon ZOOM 2022: Do ZOO s fotoaparátem!

Filmaři, pozor! Vyzkoušejte si u nás 4D kameru DJI Ronin

Filmaři, pozor! Vyzkoušejte si u nás 4D kameru DJI Ronin

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...