Fotogalerie (10)

Sportovní fotografie na Staroměstské radnici

Sportovní fotografie na Staroměstské radnici
Zobrazit fotografie v galerii (10)

Je rozhodnuto! Soutěž Sportovní fotografie roku, která přihlášeným uzavírala brány 3. ledna, už zná svého vítěze. Vy se na ty nejlepší snímky z 500 přihlášených můžete podívat od 3. února do konce února na Staroměstské radnici. Součástí výstavy je i část věnovaná 20. výročí triumfu českého hokejového mužstva na OH v Naganu, proto si tuto jedinečnou výstavu nenechte ujít!

Nejlepší z nejlepších

Přehlídka nejlepších sportovních snímků roku navazuje na tradici založenou legendami novinářské fotografie v roce 1971. Poslední soutěžní výstava se konala v roce 2001 a pak do roku 2010 pokračovaly nesoutěžní přehlídky. Po sedmileté úplné odmlce Klub sportovních novinářů retrospektivní výstavy sportovních fotografií obnovil, a to v jejich soutěžní podobě.

Do přehlídky Sportovní fotografie roku 2017 se přihlásilo 43 profesionálních fotoreportérů, kteří poslali více než 500 snímků. Vedle hlavní soutěže byly ve hře také dílčí ceny v kategoriích Fotbal, Ostatní sporty, Portrét, SportArt a Foto série. Speciální diplomy vypsaly Hl. město Praha (Sport v Praze) a agentura Czech Tourism (Sport a volný čas). O výhercích těchto dvou kategoriích rozhodnou samotní diváci hlasováním během výstavy. Jak výherci kategorií, tak i vylosovaní návštěvníci, kteří se účastnili, se mohou těšit na hodnotné ceny. Losování výherců z řad diváků proběhne poslední den výstavy.

Výstava v prostorách Staroměstské radnice představuje 80 fotografií, které uspěly ve všech soutěžních kategoriích, ale také další práce vybrané odbornou porotou. Návštěvníci tak mají možnost prohlédnout si ucelenou přehlídku těch nejlepších prací, které sportovní fotografové za rok 2017 zaznamenali.

Speciální část výstavních prostor je věnovaná dvacátému výročí olympijského hokejového turnaje v Naganu. Své historické fotografie představí trojice českých reportérů, kteří v roce 1998 sledovali historickou cestu českého mužstva za zlatem přímo v Japonsku. Práce z Nagana vystaví Eduard Erben, Jiří Pekárek a Herbert Slavík. Domácí pohled na naganský triumf, vášnivé fandění i divoké oslavy, doplnil fotograf Michal Růžička.

Soutěž Sportovní fotografie roku 2017 pořádá Klub sportovních novinářů, organizátorem výstavy je agentura Seven Days. Partnery výstavy, bez kterých by se výstava nemohla uskutečnit, je Skupina ČEZ, Hlavní město Praha, Czech Tourism, Nadace ČEZ a Česká olympijská nadace. Výrobu a tisk fotografií zajišťuje Centrum FotoŠkoda.

Termín konání výstavy na Staroměstské radnici: 3. - 28. 2. 2018, otevřeno každý den 10 – 18 hodin

Vstupné:

Základní: 50 Kč
Snížené: 20 Kč (děti do 15 let, důchodci a ZTP); děti do 6 let zdarma
Rodinné: 100 Kč (2 dospělí a 1 nebo 2 děti)

Výběr ze soutěžních snímků můžete vidět i v naší Minigalerii v prostoru nad schodišti, a to od 22. ledna do 11. února.

Galerie

Podobné články

Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny
Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny

17. 6. - Střecha Lucerny se otevírá pro veřejnost! Od 19. května do konce října si tam budete moci vychutnat vůni bylinek,...

Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague
Mistr fotografie Jürgen Schadeberg v Leica Gallery Prague

17. 6. - Jürgen Schadeberg v roce 2014 získal cenu za celoživotní dílo a v roce 2018 byl uveden do Síně slávy Leica. Ze...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací