Richard Horák, Michal Houdek, Ondřej Neff - "Tři za tři na Islandu" | FotoŠkoda
Výstavy

Richard Horák, Michal Houdek, Ondřej Neff - "Tři za tři na Islandu"

Termín: 26. 2. - 10. 3. 2018
23. 2. 2018 | 2 minuty čtení

Jak to dopadne, když se sejdou tři fotografové na stejném místě se stejnou technikou? Richard Horák, Michal Houdek a Ondřej Neff vyrazili otestovat Nikon D850 na fotogenický Island s cílem odpovědět si na tuto otázku. A jaký je výsledek? To můžete zhodnotit od 26. února do 10. března, kdy budou v naší Minigalerii viset fotografie z jejich cesty. S autory se můžete potkat také při vernisáži v den zahájení výstavy od 17 hodin.

Tři za tři na Islandu

Island je v poslední době velmi navštěvovaná země. Není těžké najít fotogenické lokace a fantastické úhly záběru. Když se sejdou tři fotografové na stejném místě, ve stejný čas a se stejnou výbavou, budou mít stejné záběry? Richard Horák, Michal Houdek a Ondřej Neff se sem na tři dny vypravili otestovat fotografickou výbavu Nikon, konkrétně fotoaparát Nikon D850. I když se za tak krátkou dobu dá stihnout velmi málo - přeci jen je Island velká země a vzdálenosti mezi jednotlivými lokacemi jsou velké - navštívili všichni tři fotografové jedny z nejlákavějších lokací a podívali se na ně každý svým okem.

Místní podmínky jsou poměrně složité, protože začátkem listopadu se rozednívá po deváté hodině ráno a naprostá tma padne kolem čtvrté, čemuž je třeba se přizpůsobit. Navíc, na každé lokaci je i mimo hlavní sezonu obrovské množství fotografů a najít si moment, kdy před vodopádem nebo na letadle neskáče pět turistů, kteří touží po unikátním záběru, vyžaduje trpělivost. Všichni tři po zhodnocení fotografií usoudili, že výběr snímků si zaslouží sdílení ve vyšším rozlišení, než dovoluje Instagram. Vítejte na výstavě Tři za tři na Islandu.

Vernisáž se koná 26. 2. v 17 hodin v prostorách Minigalerie.

TAMRON 70-300 mm f/4,5-6,3 Di III RXD pro Nikon Z

Tamron 70-300 mm F4,5-6,3 Di III RXD, Formát objektivu Z-Mount/Full-Frame, Rozsah clony: f/4,5 až f/22

19 490,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Loop Case - iPhone 14 Pro Charcoal

Pouzdro s tloušťkou stěny 2,4 mm, Magnetický / mechanický zámek ho propojuje k dalšímu příslušenství PD Mobile, Funguje a podporuje příslušenství Apple Magsafe

1 390,-
Kalendář 2023 NAKED 29,7x42cm

Formát: A3, Výška: 42,3 cm, Šířka: 29,7 cm

269,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...