VýstavyVýstavy

Tělo jako znak

Termín: 28. 2. - 1. 4. 2018| Místo: Czech Photo Centre
Tělo jako znak
| 3 minuty čtení

Tělo či tělesnost navzdory zdánlivě jednoznačnému názvu umožňuje spojit fotografy různých žánrů. Lze ji pojmout jak obvyklým estetickým způsobem, tak z pohledu osobnostních, partnerských či sociálních otázek. Na výstavě předních českých výtvarných fotografů v Czech Photo Centru si jednotlivá pojetí budete moci prohlédnout od 28. 2. až do 1. 4. 2018.

Tělo tradiční i netradiční

Kromě tradičních žánrů zaměřující se na estetickou a erotickou rovinu si v rámci výstavy budete moci prohlédnout také díla řešící osobnostní, partnerské či sociální otázky. Můžete se také zúčastnit komentované prohlídky, na níž se seznámíte se smyslem, filosofií a formami výtvarné fotografie. Můžete zde spatřit díla následujících autorů: Marián Beneš, Dorothea Bylica, Miloš Fic, Hana Hamplová, Jiří Hanke, František Heusler, Dominika Hrubá, Josef Husák, Jiří Jírů, Rudolf Jung, Olga Kalašová, Vladimír Kozlík, Dominika Kubišová, Mária Kudasová, Zdeněk Lhoták, Pavel Mára, Jan Neubert, Jan Pohribný, Stanislav Pokorný, Rudo Prekop, Roman Sejkot, Petra Skoupilová, Hana Major, Sládková Vasil Stanko, Jiří Tondl a Petr Zhoř.

Asociace profesionálních fotografů

Asociace profesionálních fotografů České republiky vznikla 22. ledna 1990 jako sdružení profesionálních a tvůrčích fotografů a přímo navazuje na činnost fotografické sekce bývalého Fondu výtvarných umění a Svazu výtvarných umělců. Jejím cílem je vytváření podmínek pro svobodnou tvorbu s uměleckým přínosem a na vyspělé technické úrovni. V současnosti sdružuje přes 100 stálých a 11 čestných členů.

Kromě řady dalších aktivit se APF podílí např. na kongresech Federace evropských profesionálních fotografů, výstavách či soutěžích, kde členové APF získali již mnoho ocenění. V rámci členství se také mohou ucházet o evropský certifikát QEP (Qualified Evropean Photographer), který se uděluje na základě předložených prací. Dodnes na tento certifikát dosáhlo 16 členů APF.

Také již 14 let uděluje cenu Osobnost české fotografie, která je určena osobnosti spojené s fotografií, která v průběhu kalendářního roku zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí. Uděluje také cenu Osobnost české fotografie - za dlouhodobý přínos fotografii. V rámci výstavy proběhne slavnostní předání právě ceny Osobnost české fotografie, a to 28. 3. od 14 hodin.

MANFROTTO 504X & Alu Fast Twin Tripod

Fluidní hlava s maximálním zatížením 12 kg, Hliníkový stativ 645,, Hvězdicován základna střední úrovně

25 290,-
HASSELBLAD 907X Komfort kit

Hasselblad kamera kit, Fotoaparát 907X s digitální zadní částí CFV II 50C, 50 MPix snímač CMOS s velikostí 43,8×32,9 mm

299 990,-

Související články

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v Palladiu

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím