VýstavyVýstavy

Jaroslav Hora - "8555 aneb Od vesterálských velryb po kambodžské rybáře"

Termín: 9. 4. - 21. 4. 2018| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
| 2 minuty čtení

Jaroslava Horu možná znáte našeho lektora a jako autora skvělých snímků zachycujících krajinu či život v zemích po celém světě. Právě ty nejlepší snímky z jeho cest můžete od 9. do 21. dubna spatřit v prostorách naší Minigalerie. Ale za následky neručíme, protože dost možná změníte cílovou destinaci na letošní dovolenou. :) Vernisáž výstavy proběhne 9. dubna od 17:00 hodin.

O autorovi

Jaroslav Hora začal fotografovat už v 11 letech, kdy poprvé okusil kouzlo analogové fotografie. Naplno mu propadl před 14 lety, kdy s bývalým kolegou začal fotografovat především pro státní správu či hotely nebo vytvářet webové stránky. Dlouho se věnoval 360° virtuálním prohlídkám a pro radost fotil krajinu, akty a portréty. Záhy začal také spojovat cestování a fotografování s touhou zprostředkovat ostatním lidem podobné zážitky, jaké nasbíral sám, a organizovat fotoexpedice. Jeho první destinací bylo Thajsko, ale po návratu závažně onemocněl.

Touhu po fotografování v době, kdy se nemohl vydat za hranice, začal naplňovat v ateliéru a rozhodl se také předávat své zkušenosti začínajícím fotografům. Proto ho dnes můžete potkat jako lektora u nás v Centru FotoŠkoda. Před dvěma lety se opět vydal poznávat cizí kraje a zamířil do Norska, Německa, Dánska či Švédska. Loni dokonce založil cestovní kancelář Czech Photo Travel zaměřující se na fotografy a cestovatele. Dnes s ním tak můžete vyrazit na fotovýletyfotoexpedice do nejrůznějších koutů České republiky i světa a nabídka fotogenických destinací bohatých na zážitky se bude v letošním roce nadále rozšiřovat. Na výstavě můžete spatřit snímky pořízené v Norsku, Dánsku, Švédsku, Itálii, Německu, Holandsku, Thajsku, Kambodži a na Madeiře.

RICOH G900

20 Mpx CMOS snímač (1/2,3"), 5× optický zoom 28–140 mm, Širokoúhlý 3" LCD displej (16:9) rozlišení 1040 tis. pixelů -větší a 4x detailnější displej, než u předchůdce

21 990,-
LEICA S3 tělo

Kompaktní středoformát, 64MP CMOS senzor, Fyzická velikost senzoru 30x45mm

483 590,-
LAOWA 9 mm f/2,8 Zero-D pro Nikon Z (APS-C)

Bajonet: Nikon Z, Ohnisko 9 mm, Úhel záběru 113°

16 790,-

Související články

Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra

Černobílá Asie: výstava streetových fotek Jakuba Lébra

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery Prague

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery...

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím