FototipyFototipy

Nové poznatky na každém kroku

Nové poznatky na každém kroku
| 5 minut čtení

Naše prodejna je od začátku až do konce místem, kde můžete načerpat nové poznatky. Ať už vás zajímá historie známých značek, fotografie současná, chcete se na vlastní oči podívat na snímky klasiků i současných talentů, nebo chcete nasát nové informace na jednom z našich kurzů. Pojďte si s námi udělat malou virtuální prohlídku!

Cesta za novými informacemi

Když se projdete po naší prodejně, co chvíli máte potřebu se někde zastavit a zabřednout do hovoru. V našem obchodě se totiž o fotografii mluví naprosto všude a ze všech možných úhlů pohledu, a to je něco kouzelného. Každá návštěva našeho obchodu znamená cestu do hlubin fotografovy duše a jeho vzdělanosti.

Tenhle fakt našeho byznysu nás ohromně baví. Milujeme ho. Dělá nás lidštějšími, dovoluje nám poznávat nové lidi, bavit se se známými tvářemi, a umožňuje nám se neustále dozvídat nové a nové věci, které prohlubují naše fotografické znalosti a povědomí. Fotografie totiž není jen o technice, kterou fotograf používá. Opravdová fotografie je obestřena znalostí historie, technologií starých i nových, ale i současných trendů a fotografických současníků. A tohle všechno dokáže Centrum FotoŠkoda svým zákazníkům zcela přirozeně zprostředkovat.

Jak? Když jsme si sami uvědomili, jak to u nás funguje, měli jsme úsměv od ucha k uchu…

Všechno to začíná ve chvíli, kdy vejdete do naší prodejny pravým vchodem. V tu chvíli se ocitnete v oddělení, kde se prodávají filmy, vývojka a fotopapíry. Tady se od Davida či Vlasty dozvíte vše potřebné o analogové fotografii a její historii. Zjistíte, kdo byl Louis Daguerre, kdy se na trhu objevily filmy AGFA, či to, jaký byl vývoj Polaroidu a jaké instantní fotoaparáty se používají dnes.

Když půjdete dál, dostanete se do oddělení fotoknih a fotočasopisů. Tady se můžete dát do hovoru s Markem Rottem, který pro nás pracuje již XX let a jehož přehled ve fotoknihách a českých i zahraničních fotografech vám vezme dech. S Markem si popovídáte o humanistické fotografii Jaroslava Kučery, prohlédnete si knihy s fotografiemi odzbrojujícího hudebního fotografa Antona Corbijna či se v knihách Jana Sudka vydáte do staré Prahy. V časopisech jako je FOTO či FotoVideo zjistíte, jak tvoří současní fotografové, jaké jsou trendy, jak je to u nás se stavem umělecké fotky, a přečtete si recenze na nejnovější fototechniku.

Když budete pokračovat dál, dojdete podél stěny s naší Minigalerií do bazaru, tady se oddáte vzpomínkám na dětství pohledem na staré Zenity, Prakticy a popřemýšlíte o investici do krásné analogové Leicy M3. Pokud uvažujete o moderní fototechnice, i tu zde najdete. Od moderny po retro přístroje, tak by se dalo nazvat vaše zastavení v oddělení bazaru. A když se dáte do řeči s Tomášem Marečkem, zjistíte, jak se dá netradičně pracovat s polaroidovou fotografií.

Minigalerie vám představí současné fotografy, lidi, se kterými moc rádi spolupracujeme a jejichž fotografie nám jsou svým způsobem velmi blízké. Na tomto kousku naší prodejny vždy rozšíříte svou vizuální paměť o spousty nových poznatků.

O patro výš najdete nejnovější fototechniku, stativy, brašny, batohy a vůbec vše, co vám umožní pořizovat přesně ty fotografie, jaké jste si vždy přáli dělat. Marian, Vláďa, Standa nebo Kuba vám doporučí nejvhodnější techniku přesně pro ten typ fotografie, jemuž se chcete věnovat. Budou vám naslouchat, budou s vámi vyhodnocovat a s ohledem na vaše finanční možnosti vám ochotně radit.

A když pak vyjdete do posledního patra, dostanete se do naší zasedací místnosti, kde můžete s nadšením završit svou sebevzdělávací misi na jednom z našich mnoha kurzů. Ať už si vyberete jakýkoliv z nich, vždy budete odcházet obohaceni o nové informace, poznatky, zážitky, zkušenosti, inspiraci a přátele. Zaregistrovat na kurz se můžete už teď a rozhodně si v diáři zakroužkujte termín 28. května - 3. června, kdy bude v našich prostorách probíhat svátek pro všechny fotografické nadšence: FotoŠkoda Fest.

zaregistrovat se na kurz     FotoŠkoda fest

LEICA SL2 + LEICA VARIO-ELMARIT-SL 24-70 f/2,8 ASPH

Full frame snímač s rozlišením 47 Mpx, Obrazový procesor Maestro III, OLED EVF hledáček s rozlišením 5,76 mil. bodů a frekvencí 120 sn/s

215 790,-
SIRUI 50 mm T2,9 Anamorphic 1,6x pro Nikon Z

Objektiv 50 mm pro Nikon Z-bajonet, Poměr stran 2.8:1 – wide filmový look, 1,6x (crop) anamorfní přední prvek

36 990,-
LAOWA 45 mm f/0,95 Argus FF pro Sony E

Laowa Argus s bajonetem pro Sony E, Určeno pro full-frame senzor, Vysoká světelnost f/0,95 až f/16

24 890,-

Související články

Fotoškola - vyvážení bílé

Fotoškola - vyvážení bílé

Zpracování fotografií – Tisk (2): Barvy pod kontrolou

Zpracování fotografií – Tisk (2): Barvy pod kontrolou

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Pište nám dotazy, odpovíme v živém vysílání

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...