Prvních deset Barbory Reichové | FotoŠkoda
VÁNOČNÍ DODACÍ LHŮTY - DO KDY OBJEDNAT, ABYSTE OBDRŽELI DÁRKY PŘED VÁNOCI
VýstavyFotoŠkoda Fest

Prvních deset Barbory Reichové

Prvních deset Barbory Reichové
30. 5. 2018 | 3 minuty čtení

Barbora Reichová už deset let patří ke špičce sportovní fotografie. Spolu se svým fotoaparátem se účastnila řady prestižních sportovních událostí včetně MS v hokeji, zápasů NHL a NBA a také čtyř olympijských her. Na výstavě v Nikon Photo Gallery, kterou můžete navštívit od 30. 5. do 8. 7., se proto můžete ohlédnout za deseti lety její kariéry.

Cesta ke špičce sportovní fotografie

Barbora Reichová (* 1985) je jednou ze dvou českých fotografek, které působí ve špičce sportovní fotografie. Již deset let s dynamikou a akčností zachycuje sportovní okamžiky, a právě proto její nynější výstava v Nikon Photo Gallery dostala název Prvních deset.

Po studiu na střední fotografické škole nastoupila ke studiu muzejnictví. To ale nedokončila a zvítězila touha po fotografii. Zakrátko se dostala ke sportovní fotografii, která ji fascinovala již od dětství a k níž měla i jako aktivní sportovkyně blízko. Na profesionální úrovni se věnovala florbalu a hrála i basketbal a další sporty. Díky tomu dokáže skvěle odhadnout akci na hřišti či v závodu, což je pro sportovního fotografa jedna ze zásadních dovedností.

Ve 23 letech se pak stala posilou do té doby čistě mužského týmu fotografů Deníku Sport. Dokumentovala tak řadu světových sportovních událostí včetně MS v hokeji, biatlonu nebo čtyř olympijských her. Důležité sportovní okamžiky zachycuje s kreativitou a minimalisticky a zaměřuje se na linie, barvy, světlo a stín, které běžným divákům často uniknou. V posledních letech se věnuje také portrétním fotografiím sportovců.

S jednou z nich, podobiznou kapitána hokejového národního týmu Jakuba Voráčka, loni zvítězila v soutěži Sportovní fotografie roku v kategorii Portrét. Získala také ocenění Czech Press Photo či Fair Play, které pravidelně uděluje Český olympijský výbor. Její tvorba zaujala i mezinárodní agenturu Getty Images.

Malou ochutnávku jejích fotografií z posledních OH v Pchjongčchangu si můžete až do 16. června prohlédnout v naší Minigalerii. Nebo se můžete s Bárou přímo potkat na besedě Jak se fotí olympiáda a její zážitky si poslechnout z první ruky.

FUJIFILM X-T5
FUJIFILM X-T5 tělo černé

Rozlišení 40 Mpx X-Trans CMOS 5 HR BSI senzor, Funkce Pixel Shift Multi-Shot až 160 Mpx, Video 4K/60p; 6,2K/30p; Full HD/240p 10-bitů

48 990,-
DJI Mavic 3 Classic - Dron

20 Mpx 5,1K širokoúhlý 4/3“ CMOS Hasselblad, 12 Mpx teleobjektiv s 28× hybridním zoomem, 3-osý gimbal s duální kamerou (tele/wide)

38 990,-
Catlin Langford - COLOUR MANIA

240 stran, fotografie + text, Vzácná sbírka autochromů, Založeno na výzkumu kurátorky Catlin Langford

1 490,-

Související články

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

Jaroslav Kučera: Klid před bouří

Jaroslav Kučera: Klid před bouří

20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

Další FotoŠkoda Fest

Podzimní FotoŠkoda FEST je za námi!

Podzimní FotoŠkoda FEST je za námi!

20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

20 let Centra FotoŠkoda v paláci Langhans

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...