Prvních deset Barbory Reichové | FotoŠkoda
VýstavyFotoŠkoda Fest

Prvních deset Barbory Reichové

Prvních deset Barbory Reichové
30. 5. 2018 | 3 minuty čtení

Barbora Reichová už deset let patří ke špičce sportovní fotografie. Spolu se svým fotoaparátem se účastnila řady prestižních sportovních událostí včetně MS v hokeji, zápasů NHL a NBA a také čtyř olympijských her. Na výstavě v Nikon Photo Gallery, kterou můžete navštívit od 30. 5. do 8. 7., se proto můžete ohlédnout za deseti lety její kariéry.

Cesta ke špičce sportovní fotografie

Barbora Reichová (* 1985) je jednou ze dvou českých fotografek, které působí ve špičce sportovní fotografie. Již deset let s dynamikou a akčností zachycuje sportovní okamžiky, a právě proto její nynější výstava v Nikon Photo Gallery dostala název Prvních deset.

Po studiu na střední fotografické škole nastoupila ke studiu muzejnictví. To ale nedokončila a zvítězila touha po fotografii. Zakrátko se dostala ke sportovní fotografii, která ji fascinovala již od dětství a k níž měla i jako aktivní sportovkyně blízko. Na profesionální úrovni se věnovala florbalu a hrála i basketbal a další sporty. Díky tomu dokáže skvěle odhadnout akci na hřišti či v závodu, což je pro sportovního fotografa jedna ze zásadních dovedností.

Ve 23 letech se pak stala posilou do té doby čistě mužského týmu fotografů Deníku Sport. Dokumentovala tak řadu světových sportovních událostí včetně MS v hokeji, biatlonu nebo čtyř olympijských her. Důležité sportovní okamžiky zachycuje s kreativitou a minimalisticky a zaměřuje se na linie, barvy, světlo a stín, které běžným divákům často uniknou. V posledních letech se věnuje také portrétním fotografiím sportovců.

S jednou z nich, podobiznou kapitána hokejového národního týmu Jakuba Voráčka, loni zvítězila v soutěži Sportovní fotografie roku v kategorii Portrét. Získala také ocenění Czech Press Photo či Fair Play, které pravidelně uděluje Český olympijský výbor. Její tvorba zaujala i mezinárodní agenturu Getty Images.

Malou ochutnávku jejích fotografií z posledních OH v Pchjongčchangu si můžete až do 16. června prohlédnout v naší Minigalerii. Nebo se můžete s Bárou přímo potkat na besedě Jak se fotí olympiáda a její zážitky si poslechnout z první ruky.

GOPRO HERO 12 BlackCreator Edition

Video 5,3K60, 4K120, 2,7K240, Až 8× zpomalený pohyb (slow motion), Fotografie 24,7 Mpx až 30 sn/sek

16 990,-
PANASONIC Lumix DC-G9 II

nový snímač 25M, nový procesor pro pořádný výkon fotoaparátu, první LUMIX G s technologií hybridního automatického ostření PDAF

45 990,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Další FotoŠkoda Fest

Týden plný fotky a videa: Jak jste prožili jarní FotoŠkoda FEST?

Týden plný fotky a videa: Jak jste prožili jarní...

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

FotoŠkoda FEST - jak se točil Švýcarák?

FotoŠkoda FEST - jak se točil Švýcarák?

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...