VýstavyFotoŠkoda FestVýstavy,FotoŠkoda Fest

Prvních deset Barbory Reichové

Prvních deset Barbory Reichové
| 3 minuty čtení

Barbora Reichová už deset let patří ke špičce sportovní fotografie. Spolu se svým fotoaparátem se účastnila řady prestižních sportovních událostí včetně MS v hokeji, zápasů NHL a NBA a také čtyř olympijských her. Na výstavě v Nikon Photo Gallery, kterou můžete navštívit od 30. 5. do 8. 7., se proto můžete ohlédnout za deseti lety její kariéry.

Cesta ke špičce sportovní fotografie

Barbora Reichová (* 1985) je jednou ze dvou českých fotografek, které působí ve špičce sportovní fotografie. Již deset let s dynamikou a akčností zachycuje sportovní okamžiky, a právě proto její nynější výstava v Nikon Photo Gallery dostala název Prvních deset.

Po studiu na střední fotografické škole nastoupila ke studiu muzejnictví. To ale nedokončila a zvítězila touha po fotografii. Zakrátko se dostala ke sportovní fotografii, která ji fascinovala již od dětství a k níž měla i jako aktivní sportovkyně blízko. Na profesionální úrovni se věnovala florbalu a hrála i basketbal a další sporty. Díky tomu dokáže skvěle odhadnout akci na hřišti či v závodu, což je pro sportovního fotografa jedna ze zásadních dovedností.

Ve 23 letech se pak stala posilou do té doby čistě mužského týmu fotografů Deníku Sport. Dokumentovala tak řadu světových sportovních událostí včetně MS v hokeji, biatlonu nebo čtyř olympijských her. Důležité sportovní okamžiky zachycuje s kreativitou a minimalisticky a zaměřuje se na linie, barvy, světlo a stín, které běžným divákům často uniknou. V posledních letech se věnuje také portrétním fotografiím sportovců.

S jednou z nich, podobiznou kapitána hokejového národního týmu Jakuba Voráčka, loni zvítězila v soutěži Sportovní fotografie roku v kategorii Portrét. Získala také ocenění Czech Press Photo či Fair Play, které pravidelně uděluje Český olympijský výbor. Její tvorba zaujala i mezinárodní agenturu Getty Images.

Malou ochutnávku jejích fotografií z posledních OH v Pchjongčchangu si můžete až do 16. června prohlédnout v naší Minigalerii. Nebo se můžete s Bárou přímo potkat na besedě Jak se fotí olympiáda a její zážitky si poslechnout z první ruky.

PANASONIC LUMIX DC-GH6
PANASONIC LUMIX DC-GH6

Bajonet Micro 4/3, MFT, M4/3, Nový snímač Micro Four Thirds, Aktualizovaný procesor Venus Engine

0,-
HASSELBLAD 907X Anniversary Edition Kit

Hasselblad kamera kit - pamětní sada k 80. výročí firmy, Fotoaparát 907X s digitální zadní částí CFV II 50C, 50 MPix snímač CMOS s velikostí 43,8×32,9 mm

394 590,-
DJI Manfrotto PL-3N1-35 DJI edice

Manfrotto stylový batoh DJI edice, Barva: černá, Vnější rozměry: 46 × 33 × 27 cm

2 990,-

Související články

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v Palladiu

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v...

Další FotoŠkoda Fest

FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi, těšíme se na vás na jaře!

FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi, těšíme se na vás na jaře!

Lukáš Dvořák: Dá se vytvářet plno nových věcí, které nikdo neviděl

Lukáš Dvořák: Dá se vytvářet plno nových věcí, které...

Fotograf Martin Stranka - český umělec světového formátu

Fotograf Martin Stranka - český umělec světového formátu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím