Prvních deset Barbory Reichové

Prvních deset Barbory Reichové

Prvních deset Barbory Reichové

Barbora Reichová už deset let patří ke špičce sportovní fotografie. Spolu se svým fotoaparátem se účastnila řady prestižních sportovních událostí včetně MS v hokeji, zápasů NHL a NBA a také čtyř olympijských her. Na výstavě v Nikon Photo Gallery, kterou můžete navštívit od 30. 5. do 8. 7., se proto můžete ohlédnout za deseti lety její kariéry.

Cesta ke špičce sportovní fotografie

Barbora Reichová (* 1985) je jednou ze dvou českých fotografek, které působí ve špičce sportovní fotografie. Již deset let s dynamikou a akčností zachycuje sportovní okamžiky, a právě proto její nynější výstava v Nikon Photo Gallery dostala název Prvních deset.

Po studiu na střední fotografické škole nastoupila ke studiu muzejnictví. To ale nedokončila a zvítězila touha po fotografii. Zakrátko se dostala ke sportovní fotografii, která ji fascinovala již od dětství a k níž měla i jako aktivní sportovkyně blízko. Na profesionální úrovni se věnovala florbalu a hrála i basketbal a další sporty. Díky tomu dokáže skvěle odhadnout akci na hřišti či v závodu, což je pro sportovního fotografa jedna ze zásadních dovedností.

Ve 23 letech se pak stala posilou do té doby čistě mužského týmu fotografů Deníku Sport. Dokumentovala tak řadu světových sportovních událostí včetně MS v hokeji, biatlonu nebo čtyř olympijských her. Důležité sportovní okamžiky zachycuje s kreativitou a minimalisticky a zaměřuje se na linie, barvy, světlo a stín, které běžným divákům často uniknou. V posledních letech se věnuje také portrétním fotografiím sportovců.

S jednou z nich, podobiznou kapitána hokejového národního týmu Jakuba Voráčka, loni zvítězila v soutěži Sportovní fotografie roku v kategorii Portrét. Získala také ocenění Czech Press Photo či Fair Play, které pravidelně uděluje Český olympijský výbor. Její tvorba zaujala i mezinárodní agenturu Getty Images.

Malou ochutnávku jejích fotografií z posledních OH v Pchjongčchangu si můžete až do 16. června prohlédnout v naší Minigalerii. Nebo se můžete s Bárou přímo potkat na besedě Jak se fotí olympiáda a její zážitky si poslechnout z první ruky.

Podobné články

Odhalená kabala Vladimíra Bruntona
Odhalená kabala Vladimíra Bruntona

12. 8. - Kabala, Vladimír Brunton a originální fotoobrazy, které žijí s okolím. To jsou hlavní body, které vystihují...

Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita v Praze
Ruku v ruce - touha je zázrak. Výstava Jindřicha Štreita...

31. 7. - Jindřich Štreit na svých snímcích zachytil lidi s mentálním a kombinovaným postižením, kteří pobývají v denních...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací