Zaostříme na fotografii zase na podzim! | FotoŠkoda
FotoŠkoda FestVidea

Zaostříme na fotografii zase na podzim!

5. 6. 2018 | 4 minuty čtení

Uteklo to jako voda a 7 dní jarního FotoFestu nabitých akcí je za námi. Během celého týdne, kdy jsme čerpali inspiraci na více než 130 workshopech a přednáškách a hned několika výstavách, jsme sice neporučili větru a dešti, zato jsme nasáli fotografickou atmosféru se vším všudy. Děkujeme, že jste nám festivalovou pohodu vytvářeli s námi a doufáme, že se uvidíme zase na podzim!

Jaro v tom nejlepším světle

Během 7 dnů se tu s vámi profesionálové fotografického světa podělili o své zkušenosti a rady na 60 přednáškách, vyzkoušeli jste si tu nejlepší techniku a rady profesionálů v praxi na 78 workshopech a inspirovali se na 4 výstavách.

Kdo nestihl nějakou z přednášek, nemusí truchlit. Při 8 streamech na Facebooku jste si totiž mohli vychutnat jedinečnou příležitost poslechnout si z pohodlí domova vyprávění o cestě Afrikou z úst Busen.cz, vydat se do oblak s Petrem Janem Juračkou nebo zjistit, jaké překážky musí Bára Reichová při focení sportu překonat. Nahlédli jste také pod roušku tajemství aktu s Petrem Jedinákem, zavítali do říše zvířat s Patrikem Staňkem, ohlédli se za minulostí skrze tvorbu Karla Cudlína, pronikli do street fotografie se Zdeňkem Bínou a navštívili magický Island s Petrem Hrickem. A všechny tyto zážitky, které pro vás zručnýma rukama připravila F22, můžete prožívat znovu a znovu!

Navíc se na Facebooku můžete ve videích ohlédnout za každým dnem festivalu a připomenout si tak atmosféru, kterou jsme společně vytvořili. A na závěr každého dne se dovědět něco zajímavého o vašich oblíbených značkách!

Kromě toho jste na festivalu mohli techniku do posledního šroubku rozebrat s produktovými specialisty značek Nikon, Canon, Fomei, Sigma, Olympus, Fujifilm, Sony, Peak Design, Vanguard, Novoflex a mnoha dalšími. Navíc jste spolu s námi mohli oslavit stoleté jubileum značky Panasonic.

Dokumentární svět Karla Cudlína

Hlavní hvězdou festivalu byl vynikající dokumentarista Karel Cudlín, který vás v rámci přednášky provedl svou tvorbou od 80. let do současnosti. Pokud jste na ni nestihli zajít, můžete se spolu s ním na cestu minulostí vydat i na Facebooku. Nahlédnout do své tvorby i do jejího zákulisí vás nechá i v rozhovoru na našem blogu. Několik šťastných z vás navíc získalo zpětnou vazbu na svou tvorbu na Portfolio review a jedinečnou příležitost prohlédnout si v naší Minigalerii dosud nepublikované fotografie věnované sedmdesátiletému výročí založení státu Izrael můžete až do 16. června.

Jsme spolu na #fotoskodafest

Festivalovou atmosféru jsme si užívali nejenom na místě, ale také na sociálních sítích. Takřka v přímém přenosu jste proto mohli nejlepší momenty sledovat na Instagramu a Facebooku. Dokumentovali je pro vás náš virtuální mág Václav Křížek, skvělý fotograf Jakub Valdivia a neúnavní profesionální videotvůrci z F22. Pokud jste vy sami zachytili nějaký zajímavý moment, rádi se na něj podíváme! Podělte se o něj s námi hashtagem #fotoskodafest.

A pokud jste nechytili místo na přednášce vašeho oblíbeného fotografa a nenacházíte ho ani ve streamovaných videích, možná jsme ho pro vás před festivalem vyzpovídali a rozhovor s ním najdete na našem blogu

ohlasy z festu

FUJIFILM X-H2 tělo

40 Mpx X-Trans5 BSI APS-C snímač, 15 snímků za vteřinu v režimu mechanické závěrky, 8K/30P 10-bit 4:2:2 Apple ProRes, ProResHQ, ProRes LT

55 990,-
SIGMA 24 mm f/1,4 DG DN Art pro Sony E

Formát Full-Frame, Rozsah clony f/1,4 až f/16, Systém krokového motoru AF

23 490,-
LOWEPRO PhotoSport BP 24L AW III - černý

možnost vložení hydrovaku až 3 l, vychytaný systém popruhů, vcelku lehká konstrukce 1,5 kg

5 090,-

Související články

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Další Videa

Fotoškola - jak nastavit foťák pro zachycení pohybu

Fotoškola - jak nastavit foťák pro zachycení pohybu

Zaostřeno na: novinky z fotosvěta #18

Zaostřeno na: novinky z fotosvěta #18

Videoškola #19 - Jak vkládat texty do videa

Videoškola #19 - Jak vkládat texty do videa

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...