Kus arménské duše | FotoŠkoda
Výstavy

Kus arménské duše

Termín: 13. 6. - 12. 8. 2018| Místo: Czech Photo Centre
Kus arménské duše
11. 6. 2018 | 3 minuty čtení

V létě bude v Czech Photo Centru k vidění výstava Josefa Bosáka nazvaná Piece of Armenian soul, Kus arménské duše. Najdete na ní silné snímky lidí prožívajících chvíle smutku a bolesti, ale i veselí a radosti, kteří navzdory utrpení způsobenému rozhodováním politiků a náboženskými konflikty zůstávají přátelští a pohostinní.

Lidé Náhorního Karabachu

Na letní výstavě v Czech Photo Centru se přeneseme na Kavkaz, do Náhorního Karabachu. Fotograf Josef Bosák zde po několik let fotografoval tváře starých lidí, kteří pamatují hrůzy genocidy a občanských válek, ale i mladých lidí a malých dětí. Zachytil je při práci, zábavě, doma, ale i v místní polorozpadlé a velmi zanedbané nemocnici. Sám autor se k výstavě nesoucí název Piece of Armenian soul vyjadřuje takto:

„Zaujala mě atmosféra jejich kostelů, kam pravidelně pokorně chodí za svou vírou, i hřbitovy, kde ukládají své mrtvé. Mým cílem nebylo pouze reportážní zachycení okamžiku, ale pokus o vlastní zobrazení a zvěčnění toho, co jsem viděl svýma očima a cítil na vlastní kůži při setkání s obyvateli této země. Viděl jsem utrpení celého těžkého života, vyryté do tváří starých lidí, cítil jsem bolest s nemocnými uprostřed oprýskaných nemocničních zdí, ale slyšel jsem i smích z úst dětí a viděl radost v očích mladých dívek a chlapců, s kterými jsem se potkal."

Josef Bosák s fotografováním začal v roce 2003 a v roce 2007 poprvé navštívil zakavkazskou Arménii. Ta mu natolik učarovala, že začala udávat směr jeho fotografickému směřování a další cesty podnikl právě sem. Soustředí se na sociální reportáž a v průběhu 3 let několikrát navštívil karabašskou nemocnici, v níž pořídil emočně silné snímky, které zaujaly porotu na mezinárodních fotografických soutěžích. Díky nim a dalším fotografiím z těchto lokalit získal titul AFIAP a EFIAP.

Při nedávné návštěvě Arménie se stal svědkem sametové revoluce, která ke kormidlu země přivedla vůdce opozice Nikola Pašinjana.

CANON Selphy CP1500 Pink

Formát tisku 100 x 148 mm (pohlednice) až 22 x 17.3 mm, 8,9 cm LCD displej, 16,9 milionů barev

3 690,-
HASSELBLAD X2D 100c tělo

Hasselblad X2D 100C – středoformát 43,8 x 32,9 mm, Rozlišení 100 Mpx BSI CMOS senzor, ISO 64 – 25 600, série až 3,3 obr./s

213 990,-
FOMEI LED DMX 200B

Perfektní pro natáčení rozhovorů, Hodí se pro focení v ateliéru i na lokaci, Možnost modifikace světla prostřednictvím Bowens bajonetu

13 990,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...