VýstavyVýstavy

Kus arménské duše

Termín: 13. 6. - 12. 8. 2018| Místo: Czech Photo Centre
Kus arménské duše
| 3 minuty čtení

V létě bude v Czech Photo Centru k vidění výstava Josefa Bosáka nazvaná Piece of Armenian soul, Kus arménské duše. Najdete na ní silné snímky lidí prožívajících chvíle smutku a bolesti, ale i veselí a radosti, kteří navzdory utrpení způsobenému rozhodováním politiků a náboženskými konflikty zůstávají přátelští a pohostinní.

Lidé Náhorního Karabachu

Na letní výstavě v Czech Photo Centru se přeneseme na Kavkaz, do Náhorního Karabachu. Fotograf Josef Bosák zde po několik let fotografoval tváře starých lidí, kteří pamatují hrůzy genocidy a občanských válek, ale i mladých lidí a malých dětí. Zachytil je při práci, zábavě, doma, ale i v místní polorozpadlé a velmi zanedbané nemocnici. Sám autor se k výstavě nesoucí název Piece of Armenian soul vyjadřuje takto:

„Zaujala mě atmosféra jejich kostelů, kam pravidelně pokorně chodí za svou vírou, i hřbitovy, kde ukládají své mrtvé. Mým cílem nebylo pouze reportážní zachycení okamžiku, ale pokus o vlastní zobrazení a zvěčnění toho, co jsem viděl svýma očima a cítil na vlastní kůži při setkání s obyvateli této země. Viděl jsem utrpení celého těžkého života, vyryté do tváří starých lidí, cítil jsem bolest s nemocnými uprostřed oprýskaných nemocničních zdí, ale slyšel jsem i smích z úst dětí a viděl radost v očích mladých dívek a chlapců, s kterými jsem se potkal."

Josef Bosák s fotografováním začal v roce 2003 a v roce 2007 poprvé navštívil zakavkazskou Arménii. Ta mu natolik učarovala, že začala udávat směr jeho fotografickému směřování a další cesty podnikl právě sem. Soustředí se na sociální reportáž a v průběhu 3 let několikrát navštívil karabašskou nemocnici, v níž pořídil emočně silné snímky, které zaujaly porotu na mezinárodních fotografických soutěžích. Díky nim a dalším fotografiím z těchto lokalit získal titul AFIAP a EFIAP.

Při nedávné návštěvě Arménie se stal svědkem sametové revoluce, která ke kormidlu země přivedla vůdce opozice Nikola Pašinjana.

B+W filtr ochranný T-Pro 007 MRC nano 37 mm

14 antireflexních vrstev + 2 ochranné NANO vrstvy, nepřilnavý povrch odolný proti poškrábání, titanová povrchová úprava mosazných obrouček

1 820,-
WALTHER BOOK OF LOVE klasické, 28x30,5 cm, svatební

knižní vazba, 50 bílých stran, embosovaná a barevná srdce

890,-
KNIŽNÍ BALÍČEK 1+1 Obraz... Fotografie...

výhodný balíček, knihy FOTOGRAFIE - TO NENÍ O NASTAVENÍ CLONY a OBRAZ JAKO DIALOG S ČASEM, autoři Jay Maisel + Alexander a Ludvík Baranovi

450,-

Související články

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

Pod víčky Karin Mack: výstava v Leica Gallery Prague

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

FOTOKLUB PRAHA: Láska k fotografii

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v Palladiu

Navštivte výstavu velkoformátových tisků Jana Hvízdala v...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím