Albert Dros, Sony A7R III a objektivy G Master

Albert Dros, Sony A7R III a objektivy G Master

Albert Dros, Sony A7R III a objektivy G Master

Sony A7R III patří jednoznačně k nejlepším bezzrcadlovkám na trhu, a to z mnoha důvodů. Proč si ho vybral slavný fotograf Albert Dros a jaké s ním má zkušenosti? Jeho dojmy si můžete přečíst v článku a podívat se také na snímky, které s objektivy G Master pořídil!

Se Sony na cestách

Albertovu práci lze popsat jako živou, barevnou a občas i trochu pohádkovou. Lidé často říkají, že jim jeho krajiny připomínají filmovou trilogii Pán prstenů, zatímco jeho městská panoramata jsou křišťálově čistá a ostrá. On sám věří, že každý žánr vyžaduje jiný přístup.

Proč používám Sony

Jako fotografovi, který snímá výhradně krajinu, mi objektivy GM dávají možnost ji zachytit v co nejlepších detailech. Objektivy GM jsou mimořádně ostré a rychlé a já se tak mohu spolehnout, že vždy pořídím ten nejlepší možný snímek. Ať už fotografuji rychle z letadla nebo na volném prostranství v noci, objektivy GM mě nikdy nezklamou.

Svou prací vyjadřuje výhradně svou vlastní vizi a standardy. To znamená, že často nepracuje přímo pro klienta. Jakožto perfekcionista se vždy snaží zachytit konkrétní okamžik nebo scénu tím nejlepším možným způsobem, což si žádá velkou dávku obětavosti a času, než získá požadovaný snímek. Sám o sobě mluví jako o „moderním“ fotografovi, což znamená, že přímo miluje nové technologie a snaží se držet krok s inovacemi.

Proto říká, že Sony se pro něj dokonale hodí. Albert používá produkty Sony již od prvních řad A7. Hodně cestuje a je pro něj tedy důležité, aby vybavení bylo relativně lehké. I s tím mu Sony výrazně pomáhá.

  • Jaký je momentálně váš oblíbený fotoaparát Sony?

Určitě Sony A7RIII. Je to všestranný model, o kterém jsem vždycky snil! Nedokážu uvěřit, že se v tak malém těle skrývá tak špičková technologie. Tento model je ideální pro cestování a na svou velikost poskytuje nepřekonatelnou kvalitu obrazu. Jakožto fotograf krajiny a cestovatelských snímků si nejvíce zakládám na hmotnosti a velikosti fotoaparátu a na jeho kvalitě obrazu. A v těchto ohledech je Sony zkrátka nejlepší!

Specifikace a funkce

  • špičkový širokoúhlý objektiv řady G Master se zoomem a efektem bokeh s plynulými přechody

  • dva členy XA (extrémně asférické) pro vynikající rozlišení

  • kruhová clona s 11 lamelami nabízí překrásný efekt rozostření

  • antireflexní nanokrystalová vrstva od společnosti Sony pro zabránění odlesků a stínových obrazů

  • konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti

Podobné články

Recenze Sigma 135 mm F1,8 Art: dokonalý nejen na portréty
Recenze Sigma 135 mm F1,8 Art: dokonalý nejen na portréty

20. 6. - Často se říká, že objektiv s ohniskovou vzdáleností kolem 85 mm je ideální na portréty. Ale naprosto skvělé jsou i...

Nikon Z7 nově v našem Testcentru!
Nikon Z7 nově v našem Testcentru!

20. 6. - Chtěli byste si zafotit Nikonem Z7? Nyní si ho můžete nově vyzkoušet v našem testcentru! Společně s objektivem 24-70...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací