Marek Holoubek, Vojtěch Kubec, Jiří Štarha - "Na vlnách hudby" | FotoŠkoda
Výstavy

Marek Holoubek, Vojtěch Kubec, Jiří Štarha - "Na vlnách hudby"

Termín: 13. 8. - 25. 8. 2018| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
2. 8. 2018 | 3 minuty čtení

Hudební rytmy, světelné efekty a energie proudící z pódia k publiku i z publika na pódium. Takový je denní chléb koncertního fotografa a letní hudební festivaly přímo volají po tom, abyste ho sami zakusili. Od 13. do 25. srpna si v naší Minigalerii můžete prohlédnout tři různé pohledy na koncert, a to očima talentovaných mladých fotografů Marka Holoubka, Vojty Kubce a Jiřího Štarhy. Načerpejte inspiraci pro svou vlastní tvorbu a svezte se s námi na vlnách hudby!

Hudba z různých pohledů

Léto je kromě plážových radovánek také časem protančených nocí a hudebních festivalů. Vystoupení kapel nejsou jen hudebním, ale také (a pro fotografa snad ještě více) vysoce vizuálním zážitkem. Světlo dokresluje tóny písní a jejich atmosféru a pro fotografa je spolu s energií, kterou ze sebe umělci během vystoupení vydávají, zdrojem nekonečné inspirace. Tato výstava vzdává hold umění koncertní fotografie.

Můžete zhlédnout tvorbu tří nadaných českých fotografů, kteří zvěčňují vystoupení známých i doposud méně známých, českých i zahraničních hvězd hudební scény: Marka Holoubka, Vojty Kubce a Jiřího Štarhy

Vystudovaný reklamní fotograf Marek Holoubek fotí již řadu let a fotka je pro něj prací i koníčkem. Tím největším je pro něj právě koncertní a krajinářská fotografie. Spolupracuje s internetovými médii, jako jsou Headliner nebo iReport.cz, a také se značkou Nikon.

O Vojtovi Kubcovi můžeme říct, že je fotícím hudebníkem. Při focení koncertů tak propojuje své dva světy a čeká na okamžik, který nejlépe vystihne dění na pódiu. Všechno, co zná, se naučil samostudiem a na kurzech, a nyní své zkušenosti předává dál i jako lektor v Centru FotoŠkoda.

Jiří Štarha má ke koncertní fotografii blízko nejen proto, že jeho srdeční záležitostí je reportáž, ale také proto, že je stejně jako Vojta sám muzikantem. Díky tomu dokáže performující umělce přečíst a počkat si na ten správný okamžik. Od roku 2015 je oficiálním koncertním X-photographerem značky Fujifilm a můžete ho potkat i na kurzu pořádaném v Centru FotoŠkoda.

Žánr je všem třem společný, každý z nich ovšem snímky tvoří nezaměnitelným rukopisem. V prostorách naší Minigalerie se tak můžete přesvědčit o tom, že když tři fotí totéž, není to totéž

Vernisáž se koná 15. 8. od 17 hodin.

CANON EOS R10
CANON EOS R10

Canon RF bajonet APS-C, CMOS senzor s rozlišením 24,2 Mpx, Dual Pixel CMOS AF II

24 490,-
TETHER TOOLS TetherPro USB-C 2.0 na Micro-B 4,6m oranžový

délka 4,6 m, přenosová rychlost 450 Mb/s, není primárně určen k nabíjení

1 490,-
PEAK DESIGN Mobile - Everyday Case - iPhone 14 Charcoal

Určeno pro: Apple iPhone 14, Výrobce: Peak Design, Kompatibilní s širokou škálou mobilního příslušenství

1 090,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...