Canon letos získal 4 ocenění EISA

Canon letos získal 4 ocenění EISA

Canon letos získal 4 ocenění EISA

Značka Canon letos posbírala hned 4 prestižní ocenění EISA a ukázalo tak, že právem patří na špičku profesionální techniky. Cenu získaly produkty napříč základním příslušenstvím, které může fotograf potřebovat. Co bylo u oceněných produktů rozhodující a čím vynikají nad konkurencí?

Nejlepší zrcadlovka

Canon EOS 6D Mark II

Profesionální zrcadlovka Canon EOS 6D Mark II získala cenu EISA 2018 za nejlepší zrcadlovku.Díky CMOS snímači s rozlišením 26,2 Mpx a obrazovému procesoru DIGIC 7 získáte výbornou kvalitu obrazu i při špatných světelných podmínkách. Model 6D je určený pokročilým uživatelům, kteří ocení rychlé a spolehlivé automatické zaostřování se 45 body a systémem AF, který využívá dualních pixelů CMOS. Ty použijete i při Live View či natáčení filmů.

Součástí je i otočný dotykový displej, kterým je full frame zrcadlovka Canon vybavena u tohoto modelů vůbec poprvé a který svým uživatelům umožňuje komponovat i pracovat s menu i v dříve nemyslitelných pozicích. Dále nabízí třeba:

 • ISO 40 000 (rozšíření na ISO 102 400)
 • inteligentní hledáček
 • GPS modul
 • časosběrné filmy v rozlišení 4K

chci mít EOS 6D ve výbavě

Nejlepší poměr cena / výkon

Canon EOS M50

Malá, lehká a cenově dostupná bezzrcadlovka se snímačem APS-C umí udělat snímky stejné obrazové kvality jako její větší sourozenci. Rozlišení 24,1 Mpx a obrazový procesor DIGIC 8 vám nabízí výborný výkon jak při pořizování fotografií, tak filmů v rozlišení 4K. Stejně jako EOS 6D Mark II má i M50 otočný dotykový displej, takže umožňuje vytvoření záběru z jakéhokoli úhlu, a na němž je možné zaostřovat dotykem, což je výborný pomocník třeba i při pořizování selfie nebo videí pro blogy.

vylepšený systém AF Dual Pixel, díky němuž přesně a rychle zaostříte v 88 % zobrazovaného pole. Pomocí Wi-Fi či Bluetooth pak uživatelé mohou snadno přenášet snímky z fotoaparátu do mobilu či tabletu. V tomto těle najdete také:

 • objektivy řady EF-M (EF a EF-S pomocí volitelného adaptéru EF-EOS M)
 • 49 zaostřovacích bodů
 • citlivost v rozmezí 100–25 600 ISO

​chci eos m50

Nejlepší základní objektiv

Canon 85 mm f/1.4 L IS USM

Tento skvělý objektiv nabízí svým uživatelům vestavěnou stabilizaci obrazu a vysokou světelnost, díky nimž můžete pořizovat snímky z ruky i při velmi špatných světelných podmínkách. Je odolný vůči prachu a vodě a disponuje rychlým a přesným autofokusem, díky čemuž je výborným pomocníkem profesionálů. Oproti předchozí verzi je ostřejší a má i působivý bokeh. Je jako stvořený pro tvorbu portrétů i focení svateb, zvláště když ho nasadíte na plnoformátovou zrcadlovku s vysokým rozlišením.

 • rychlé a přesné automatické zaostřování
 • stabilizace obrazu
 • odolnost vůči prachu a vodě

chci si doplnit výbavu o 85 mm f/1.4

Nejlepší inovace

Canon Speedlite 470 EX-AI

Tento inteligentní blesk sám eliminuje vznik stínů a usnadňuje fotografovi práci. Díky zkušebním zábleskům a odrazům od stropu či zdí dokáže vyhodnotit, jaká bude nejlepší pozice hlavy blesku. Je také kompatibilní se systémem měření E-TTL. Výsledkem je pak měkké osvětlení objektu s ideální expozicí. Je možné nastavit hlavu i ručně a blesk pak zachovává tuto polohu i v případě natočení fotoaparátu.

Dále u něj najdete:

 • funkci AI Bounce s plně automatickým a poloautomatickým režimem
 • pokrytí záběru v rozsahu ohniskových vzdáleností 24 až 105 mm
 • konzistenci osvětlení napříč všemi pořízenými záběry

chci mít speedlite 470 EX-AI

Podobné články

Sony World Photography Awards zná kompletní výsledky
Sony World Photography Awards zná kompletní výsledky

19. 4. - Sony World Photography Awards 2019 vyhlásily výsledky profesionální soutěže a dalších kategorií. Fotografem roku se...

Oslavte Velikonoce s Panasonicem
Oslavte Velikonoce s Panasonicem

18. 4. - Panasonic si pro vás přichystal speciální velikonoční nadílku! Zlevnil modely GH5 a G9 o 6 000 Kč a navrch přidal i...

Servisní knížka plná výhod
 • 4 servisní prohlídky
 • základní kurz ovládání zrcadlovky
 • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací