Canon možná brzy představí novou full frame bezzrcadlovku

Canon možná brzy představí novou full frame bezzrcadlovku

Canon možná brzy představí novou full frame bezzrcadlovku

Svoje full frame mirrorless fotoaparáty už mají dlouho na trhu Sony a před necelým týdnem je představil i Nikon. Nyní se po jejich bok možná zařadí i Canon, kterému mnozí vyčítali, že zaspal. Je otázka, nakolik jsou tyto zvěsti pravdivé, proslýchá se ale, že Canon 5. září zveřejní jisté oznámení!

Zařadí se Canon po bok Nikonu a Sony už letos?

5. září má mít Canon pro veřejnost připravené důležité oznámení, zatím ale doposud nikdo nevěděl, čeho se týká. Podle Canon rumors by se mohlo týkat nové plnoformátové bezzrcadlovky, čímž by se Canon zařadil po bok Sony, které kvality svých mirrorless fotoaparátů prokazuje již několik let, a Nikonu, který své dva modely představil 23. srpna. 

Podle Canon rumors by představený přístroj měl mít následující parametry:

  • 28 Mpx full frame snímač
  • Dual Pixel autofokus
  • IBIS (In Body Image Stabilisation)
  • možnost sériového snímání 10 snímků za sekundu
  • 4K rozlišení videa s 30 snímky za sekundu
  • Full HD rozlišení videa s 60 snímky za sekundu
  • předpokládaná cena: $1,900, čili v přepočtu okolo 41 500 - 42 000 Kč

Pokud se pověsti naplní, nebude se jednat o profesionální přístroj. Podle dřívějších zvěstí ale můžeme usuzovat na to, že jeden profesionální fotoaparát Canon vyvíjí, jen měl být představený v polovině následujícího roku - spolu s další bezzrcadlovkou. Zřejmě se ale Canon rozhodl uvést na trh každou zvlášť. 

Profesionální model by v sobě měl mít 30,4 Mpx snímač, který bude podobný tomu, jaký má v sobě 5D Mark IV. Podle původních informací by druhé, "neprofesionální", tělo mělo disponovat menším množstvím megapixelů, odhadovaná hodnota byla okolo 24 Mpx. Obě těla by měla umět natáčet videa ve 4K kvalitě a jedno z nich by mělo mít i elektronický hledáček. Canon rumors ho přisuzuje spíše levnějšímu tělu.

Co se týče bajonetu, zde je zatím více otázek než odpovědí, přesnější představu totiž zatím nikdo nemá. Jediné, co zatím můžeme zjistit, je, že řešení bajonetu má být "sexy" - těžko ale říct, co si pod tím máme představit a kterým směrem vývojáři Canonu míří. Stejně tak je velkou neznámou i potenciální název.

Možná už se ale 5. září dozvíme více! Budeme vám přinášet ty nejčerstvější informace, proto nás sledujte na Facebooku, Instagramu i na našem blogu.

Zdroj: www.canonrumors.com

Podobné články

Nikon Z7 nově v našem Testcentru!
Nikon Z7 nově v našem Testcentru!

20. 6. - Chtěli byste si zafotit Nikonem Z7? Nyní si ho můžete nově vyzkoušet v našem testcentru! Společně s objektivem 24-70...

Rychlejší Hasselblad X1D II 50C je na světě!
Rychlejší Hasselblad X1D II 50C je na světě!

19. 6. - Vůbec nejlépe hodnocený fotoaparát pokud jde o kvalitu obrazu se dnes dočkal svého nástupce. Model X1D II 50C je...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací