VýstavyFotoŠkoda FestVýstavy,FotoŠkoda Fest

Karel Cudlín v Czech Photo Centru

Termín: 10. 10. - 25. 11. 2018| Místo: Czech Photo Centre
Karel Cudlín v Czech Photo Centru
| 3 minuty čtení

Jméno Karla Cudlína je neodmyslitelně spjato s fotografickým dokumentem a v jednom ze svých dokumentů už 22 let zachycuje proměny krajiny a společnosti státu Izrael a palestinských. Od 10. října do 25. listopadu si tak vůbec poprvé můžete prohlédnout průřez celým projektem, kde najdete jak slavné, tak doposud neznámé snímky, které vznikly v letošním roce.

Vizuální román zachycující proměny Izraele

Ajin je šestnáctým písmenem hebrejské abecedy a kromě toho nese spoustu dalších významů, které ho činí ideálním názevm pro fotografickou výstavu Karla Cudlína zaměřenou na Izrael a palestinská území: jeho numerická hodnota činí 70, což je výročí, které stát Izrael letos slaví, je také zároveň výrazem pro oko (a v protosemitských jazycích často i oko připomínalo) a foneticky často není v řeči patrné, písmeno vidoucí, avšak mlčenlivé. Symbolizuje také prapůvodní světlo stvoření.

Výstava je unikátní tím, že je takto tematicky zcela poprvé prezentována samostatně. Zachycuje proměny krajiny a společnosti od Sinaje po Golany v posledních 22 letech a uvidíte na ní průřez prací, které jsou dnes již proslulé, ale i doposud neznámé - také proto, že řada z nich vznikla v letošním roce.

Karel Cudlín je jediným českým fotografem, který se Izraeli věnuje soustavně. Jako dokumentarista se vyhýbá pitoreskním motivům blízkovýchodní reality a jeho fotografie nemají jednotící téma. Vznikají spontánně a zcela a pouze na základě momentální situace, která se před fotografem rozprostírá. Přestože navštěvuje již dobře známá místa, nezískáte z jeho fotografií dojem opakování či nudy - ústředním motivem jeho fotografií jsou lidé, a to i na těch, kde se nevyskytují v záběru. Díky smyslu pro humor jsou snímky dovedené až na hranici absurdna a jsou také chráněné proti stereotypu.

Cudlínův archiv týkající se Izraele dnes zahrnuje na tisíce negativů a digitálních snímků. Po celou dobu zůstává věrný svému stylu stavějícímu na humanistické fotografii a z jeho snímků čiší zájem o lidi jakožto různorodé společenství individualit. V tomto směru je pro něj Izrael ideální a nekonečnou inspirací.

Pokud si chcete připomenout tvorbu Karla Cudlína v celé její šíři, můžete se zaposlouchat do jeho přednášky na jarním FotoŠkoda Festu.

ROLINE USB kabel micro USB, A-B, 2m, plochý textilní kabel černo-bílý

Datový USB 2.0 kabel, Konektory: 1× USB-A + 1× USB-B (mikro), Kompatibilní s USB 1.1

80,-
KODAK 3,5" x 4,25" Zink papíry - 20 ks

Fotografický papír, Rozměr 8,9×10,8 cm, Počet 20 archů (28 Kč/1 ks)

560,-
VFFOTO magnetický filtr UV GS 49 mm

lze na něj vrstvit další magnetické filtry, neovlivňuje elektroniku fotoaparátu ani data na kartě, výška mosazného rámečku 3,8 mm, tloušťka skla 1,4 mm

975,-

Související články

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Velvyslanectví Japonska v České republice: Naše stopy

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Trampové pohledem Libora Fojtíka v Leica Gallery Prague

Vojta Hurych: VESELICE

Vojta Hurych: VESELICE

Další FotoŠkoda Fest

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK je za námi, uvidíme se na podzim!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

FotoŠkoda WEEK: Týden fotoinspirace a videozábavy je tu!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na jaře!

Podzimní FotoŠkoda WEEK je za námi, těšíme se na vás na...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím