Příběhy současného Banátu - fotografická dílna s Jindřichem Štreitem vol. IV | FotoŠkoda
Fotokurzy

Příběhy současného Banátu - fotografická dílna s Jindřichem Štreitem vol. IV

Termín: 11. 5. - 19. 5. 2019
26. 2. 2019 | 3 minuty čtení

Již počtvrté se můžete vydat s Jindřichem Štreitem do rumunského Banátu, kde se setkáte s místními ve vesnici Šumice, která dosud nebyla zasažená turismem jako ostatní vesnice v Banátu. Odvezete si odtud nejen silné fotografie dokumentující životo místních, ale především jedinečný zážitek. Dílna se koná od 11. do 19. 5. 2019.

Vizuální dokument života krajanů v Banátu - Rok knihy

Již počtvrté se příští rok budete moci pod vedením fotografů Jindřicha Štreita, Romana France a Gabriely Kolčavové do vesničky Šumice v rumunském Banátu, která díky své izolovanosti ještě nepodlehla turismu tolik jako jiné zdejší české vesnice.

Díky vřelým vztahům s konkrétními rodinami budete moci zažít blízkost, která je základním stavebním kamenem fotografické práce během fotografické dílny. Při té bude kladen důraz na portrét, fotoesej i zátiší a budete si moci vytvořit ucelený obraz místní komunity. Cílem totiž nejsou jen silné fotografie, ale také jedinečná životní zkušenost.

Bydlet a jíst budete přímo u místních rodin a zapojíte se tak do jejich každodenního života. Fotit na dílně můžete jak digitální, tak analogovou technikou. Černobílé filmy budete moci vyvolávat, skenovat, upravovat i tisknout přímo na místě pod vedením Ondřeje Žižky. Po celou dobu si budete střádat vizuální, textové i poslechové záznamy, které ve výsledku utvoří ucelený soubor. Fotografie si budete moci každý den vytisknout. Součástí dílny jsou také interaktivní přednášky a společné projekce s konzultací nad fotografiemi.

Jedním z cílů této fotodílny je také práce na knize, jejíž můžete být součástí. Dva studenti z minulé dílny také uspěli v Slovak Press Photo - Alexander Rehorovský a Jana Grznariková, příští rok můžete v soutěžích uspět právě vy.

Další informace:

  • termín: 11. - 19. 5. 2019
  • místo: Šumice
  • počet studentů: 10
  • cena: 24 900,-
  • odjezd: 11. 5. 2019 v 6:00 z Brna
  • příjezd: 19. 5. 2019 okolo 17:00

Cena zahrnuje kurzovné, veškerou dopravu a ubytování s plnou penzí i vyvolávání a digitalizace černobílých negativů na místě, jejich skenování, digitální úpravy snímků, předtiskové úpravy i každodenní tisk, stejně jako kvalitní fotografický papír a další materiály, které jsou potřeba pro přípravu knižnho alba.

Další informace získáte a hlásit na fotodílnu se můžete na e-mailech: gabykolcavova@yahoo.com nebo roman@romanfranc.cz.

Dokument o Banátu najdete zde.

PANASONIC Lumix DC-TZ95D

30x optický zoom - ohniska 24 až 720 mm, 20,1 Mpx snímač, výklopný a dotykový displej

11 490,-
JOBY Wavo POD

Vysoce kvalitní zvuk 24bit / 48kHz pro notebooky a většinu zařízení USB-C, Všesměrové a směrové záznamy, Vestavěné ovládání hlasitosti

2 490,-
TTARTISAN adaptér objektivu Leica M na tělo Nikon Z (6 bit)

Kovová redukce, Pro objektiv Leica M, Pro těla fotoaparátů s bajonetem Nikon Z

2 990,-

Související články

Téma měsíce února: Externí blesky

Téma měsíce února: Externí blesky

10 důvodů, proč jezdit na fotoexpedice s námi

10 důvodů, proč jezdit na fotoexpedice s námi

Canon ZOOM 2022: Děkujeme za účast!

Canon ZOOM 2022: Děkujeme za účast!

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...