Fotogalerie (19)

Příběhy současného Banátu - fotografická dílna s Jindřichem Štreitem vol. IV

Příběhy současného Banátu - fotografická dílna s Jindřichem Štreitem vol. IV
Zobrazit fotografie v galerii (19)

Již počtvrté se můžete vydat s Jindřichem Štreitem do rumunského Banátu, kde se setkáte s místními ve vesnici Šumice, která dosud nebyla zasažená turismem jako ostatní vesnice v Banátu. Odvezete si odtud nejen silné fotografie dokumentující životo místních, ale především jedinečný zážitek. Dílna se koná od 11. do 19. 5. 2019.

Vizuální dokument života krajanů v Banátu - Rok knihy

Již počtvrté se příští rok budete moci pod vedením fotografů Jindřicha Štreita, Romana France a Gabriely Kolčavové do vesničky Šumice v rumunském Banátu, která díky své izolovanosti ještě nepodlehla turismu tolik jako jiné zdejší české vesnice.

Díky vřelým vztahům s konkrétními rodinami budete moci zažít blízkost, která je základním stavebním kamenem fotografické práce během fotografické dílny. Při té bude kladen důraz na portrét, fotoesej i zátiší a budete si moci vytvořit ucelený obraz místní komunity. Cílem totiž nejsou jen silné fotografie, ale také jedinečná životní zkušenost.

Bydlet a jíst budete přímo u místních rodin a zapojíte se tak do jejich každodenního života. Fotit na dílně můžete jak digitální, tak analogovou technikou. Černobílé filmy budete moci vyvolávat, skenovat, upravovat i tisknout přímo na místě pod vedením Ondřeje Žižky. Po celou dobu si budete střádat vizuální, textové i poslechové záznamy, které ve výsledku utvoří ucelený soubor. Fotografie si budete moci každý den vytisknout. Součástí dílny jsou také interaktivní přednášky a společné projekce s konzultací nad fotografiemi.

Jedním z cílů této fotodílny je také práce na knize, jejíž můžete být součástí. Dva studenti z minulé dílny také uspěli v Slovak Press Photo - Alexander Rehorovský a Jana Grznariková, příští rok můžete v soutěžích uspět právě vy.

Další informace:

  • termín: 11. - 19. 5. 2019
  • místo: Šumice
  • počet studentů: 10
  • cena: 24 900,-
  • odjezd: 11. 5. 2019 v 6:00 z Brna
  • příjezd: 19. 5. 2019 okolo 17:00

Cena zahrnuje kurzovné, veškerou dopravu a ubytování s plnou penzí i vyvolávání a digitalizace černobílých negativů na místě, jejich skenování, digitální úpravy snímků, předtiskové úpravy i každodenní tisk, stejně jako kvalitní fotografický papír a další materiály, které jsou potřeba pro přípravu knižnho alba.

Další informace získáte a hlásit na fotodílnu se můžete na e-mailech: gabykolcavova@yahoo.com nebo roman@romanfranc.cz.

Dokument o Banátu najdete zde.

Galerie

Podobné články

Olympus Tour začíná opět u nás!
Olympus Tour začíná opět u nás!

31. 10. - Blíží se podzimní FotoŠkoda Fest a s ním i tradiční Olympus Tour, během níž si budete moci tentokrát zasoutěžit o...

Mezinárodní festival horské fotografie v Malé Úpě
Mezinárodní festival horské fotografie v Malé Úpě

27. 9. - Horská krkonošská obec Malá Úpa bude 4.-5. října 2019 hostit další ročník mezinárodního festivalu horské fotografie...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací