Fotogalerie (22)

Přejeme vám klidné Vánoce a skvělé fotky v roce 2019

Přejeme vám klidné Vánoce a skvělé fotky v roce 2019
Zobrazit fotografie v galerii (22)

Vánoce jsou za humny a už za chvíli přivítáme i rok 2019. Rádi bychom vám proto popřáli krásné svátky plné klidu a pohody v kruhu vašich blízkých a do příštího roku spoustu povedených fotografií, dobré světlo a tvůrčí inspiraci. Děkujeme, že jste s námi a že nám pomáháte vytvořit skutečnou fotografickou atmosféru přímo v centru Prahy.

Slavíme s fotografií

Letos oslavila krásné kulatiny značka EIZO, která svými televizory a poté monitory a dalšími zobrazovacími zařízeními rozjasňuje svět už 50 let. Významné výročí slaví také značka Panasonic. Jejích špičkových produktů si můžete užívat už celých 100 let a právě před 10 lety přišla se svou vůbec první bezzrcadlovkou, systémem Lumix G. Dnes jsou produkty z této řady vynikajícím pomocníkem filmařů i fotografů a vy jste si mohli videoatmosféru naplno vychutnat na oslavě na jarním FotoŠkoda Festu.

Lumix G ovšem není jediný systém bezzrcadlovek, který letos slavíme. Do rodiny těchto fotoaparátů letos přibyly nové přírůstky značek Nikon a Canon. Ty představily full frame bezzrcadlovky se zbrusu novými bajonety, které posouvají fotografii zase o kus dál - Nikon Z6 a Z7 a Canon EOS R.

Do nové etapy vstupuje i Leica, která letos ve Wetzlaru otevřela novou část Leitz Parku. Tam můžete navštívit muzeum nebo továrnu a od letoška můžete obdivovat také zrcadlovou sochu od českého umělce Rudolfa Burdy.

Modernější prodejna i web

Neustále se snažíme, aby vám u nás bylo příjemně - proto letos pokračujeme v modernizaci prodejny a doufáme, že se vám v ní bude líbit. Také jsme změnili stránku kurzů, abychom zjednodušili orientaci mezi našimi kurzy a co nejlépe vám pomohli s výběrem toho pravého.

Uspěli jsme v soutěži WebTop100, Rodinná firma roku i ShopRoku

Už potřetí po sobě jsme obhájili post nejlepšího e-shopu v soutěži WebTop100 a za sebou jsme nechali třeba Alzu. V soutěži jsme získali i speciální ocenění za nejlepší UX, kde porota pochválila přehlednost a rozmanitost naší hlavní stránky i zpracování jednotlivých kategorií. I díky vám jsme stanuli také na bronzové příčce soutěže Rodinná firma roku, čehož si velmi vážíme a i do budoucna vám budeme poskytovat ty nejlepší fotografické služby. Heureka.cz opět vyhlásila soutěž ShopRoku 2017 a zvítězili jsme v kategorii foto :). Stejně jako v předchozích letech o vítězích rozhodli reální zákazníci a odborná porota.

Historie nám ožívá pod rukama

Zapojili jsme se do mnoha skvělých projektů, zmiňme třeba digitalizaci unikátních snímků z 1. světové války, kdy našim odborníkům z DTP studia historie doslova ožila pod rukama. Tiskli jsme také fotografie na aukci snímků Antonína Kratochvíla, která podpořila vznik filmu o jeho skutečně dramatickém životě.

Nemusíme ale narazit na tak unikátní objevy, jako jsou nalezené destičky z 1. světové války, abyste si u nás mohli vychutnat historickou atmosféru. Poklady ukrývá i naše oddělení bazaru, kde kromě digitálních fotoaparátů najdete i historické kousky včetně oblíbených československých modelů.

Fototipy, recenze i rozhovory

Náš blog prošel velkou změnou a nyní si na něm můžete přečíst aktuální recenze na celou škálů produktů od profesionálů v oboru. V době Photokiny jste si z tohoto největšího fotografického veletrhu mohli přečíst žhavé novinky. Ve spolupráci s F22 jsme vytvořili řadu videorecenzí i dalších videí, která mapovala třeba průběh FotoŠkoda Festu. Zaměřili jsme se také na historii značky Leica i na fotografy, kteří tímto slavným přístrojem fotili. V sekci Fototipy se můžete dozvědět o tom, jak vybrat techniku, co je potřeba na různé žánry a jaká jsou jejich specifika, nebo třeba o tom, jak lépe fotit. I letos jsme udělali řadu rozhovorů se zvučnými a inspirativními jmény fotografické scény, takže se pohodlně usaďte, připravte si něco dobrého k pití a udělejte si příjemnou fotografickou chvilku jenom pro sebe. :)

Úspěšné festivaly a nové kurzy

Obzvláště letošní podzimní festival si získal vaši velkou přízeň, za což vám děkujeme! Přichystali jsme si na něm pro vás na 180 přednášek, workshopů a dokonce i promítání filmu a doufáme, že se stejně dobře budete bavit i na jaře na dalším festivalu. Během festivalů jste si mohli užít přednášky známých fotografů, třeba Karla Cudlína, Tomáše Třeštíka, Petra Jana Juračky nebo Martina Stranky a v Minigalerii se pak inspirovat fotografiemi známých tváří české fotografické scény.

Letos přibyly nové kurzy a uspořádali jsme pro vás i mnoho představení novinek a produktových prezentací - celkem jsme jich pro vás včetně FotoFestu připravili 809. A v úsilí rozhodně nehodláme polevit, na příští rok chystáme třeba photowalky s Leicou a další skvělé akce!

Touch&Try i v příštím roce

Stejně jako letos si i v příštím roce budete moci techniku před nákupem zdarma vyzkoušet. Nechte se ale okouzlit i stálou historickou sbírkou fotoaparátů nebo se do řad analogových fotografů sami zařaďte. Fotografie - jak analogové, tak digitální - si u nás potom můžete nechat vyvolat a těšit se z nich za dlouhých zimních večerů i při rodinných setkáních.

180 let fotografie

A rozhodně nesmíme zapomenout na jedno jubileum, které budeme slavit příští rok a doufáme, že vy se k oslavám připojíte také. Před 179 lety se totiž narodila naše společná dobrá známá, fotografie. Na rok 2019 tak chystáme řadu projektů na její počest a vy můžete být u toho!

Děkujeme vám za přízeň, přejeme vám spoustu dobrého světla a těšíme se na shledanou v roce 2019! :)

Galerie

Líbil se vám článek? Sdílejte jej!

Podobné články

Leica M - elegantní digitální dálkoměr
Leica M - elegantní digitální dálkoměr

3. 1. - Zatímco v minulých článcích jsme si připomínali třeba kořeny, ze kterých Leica vyrostla, dnes se přesuneme k...

Michal Čížek získal další ocenění Czech Press Photo
Michal Čížek získal další ocenění Czech Press Photo

5. 12. - Několikanásobný vítěz Czech Press Photo Michal Čížek letos získal další ocenění, tentokrát v kategorii Aktualita za...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací