Panasonic Lumix S už v březnu a s novými funkcemi

Panasonic Lumix S už v březnu a s novými funkcemi

Panasonic Lumix S už v březnu a s novými funkcemi

Panasonic představil na veletrhu CES v Las Vegas dvě nové důležité funkce nových full frame bezzrcadlovek řady LUMIX S, které byly oficiálně představeny na veletrhu Photokina 2018. Přístroje LUMIX S budou k dispozici od konce března 2019, budou nabízet režimy HGL pro maximalizaci dynamického rozsahu a High Resolution, který dokáže zachytit snímky s extrémně vysokým rozlišením.

Úplně nový styl dynamiky pro fotografické vyjádření

Panasonic LUMIX S nabídne nový režim HLG Photo, v němž lze výrazně rozšířit dynamický rozsah snímků. Výsledkem je špičkové a precizní barevné podání a tonalita, které se blíží vnímání lidského oka, s bohatou kresbou v jasech i ve stínech.

Fotografie pořízené v režimu HLG Photo mají formát HSP, v němž je lze zobrazit na nejnovějších 4K televizích Panasonic a podporou HLG při připojení přes HDMI kabel, případně na jiných kompatibilních zařízeních. Funkce se hodí především pro fotografy, kteří při prezentacích tyto televize využívají.

Extrémně detailní kresba a věrný obraz reality

Režim High Resolution (Extra vysoké rozlišení - tuto funkci už známe třeba z modelu Panasonic G9) se ideálně hodí pro krajinářské, makro nebo umělecké fotografie, u nichž záleží na špičkovém zobrazení detailů s možností masivních výřezů. Fotoaparát v něm využívá technologii stabilizace obrazu snímačem, kdy pořídí sekvenci osmi záběrů, mezi nimiž se snímač vždy nepatrně posune. Obrazový procesor Venus Engine následně těchto osm snímků spojí do jediného. Výsledkem je dokonale realistický obraz s výjimečně detailní kresbou.

V případě, že se v záběru nacházejí objekty v pohybu, jsou k dispozici nástroje pro eliminaci pohybového rozostření. Režim Extra vysokého rozlišení lze tedy použít nejen pro statické snímky, ale i pro záběry s pohybujícími se objekty.

Podobné články

Fujifilm představuje Instax Mini LiPlay - a my jeho recenzi!
Fujifilm představuje Instax Mini LiPlay - a my jeho recenzi!

12. 6. - Fujifilm představuje novinku! Luxusně vypadající, hybridní Instax mini LiPlay nabízí řadu dalších funkcí, které jsme...

Sony Alpha A9 má nový firmware
Sony Alpha A9 má nový firmware

6. 6. - Sony Alpha A9 má nový firmware! Jedná se o verzi 5.0 a zásadně zdokonalí stávající funkce fotoaparátu a obohatí ho o...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací