VýstavyVýstavy

Barbora Reichová: "Sportovní okamžiky"

Termín: 4. 2. - 16. 2. 2019| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
| 3 minuty čtení

Jméno sportovní fotografky Barbory Reichové jistě nemusíme dlouze představovat. Spolu se svým fotoaparátem byla svědkem historických sportovních okamžiků při zápasech NHL, NBA, na MS v hokeji nebo na čtyřech olympiádách. Na výstavě v naší Minigalerii můžete od 4. do 16. února zhlédnout průřez její tvorbou, která pokrývá jak výmluvné okamžiky ze zápasů a závodů, tak portréty sportovců.

O výstavě

Zajímáte se o sport? Potom vám jistě není neznámé jméno sportovní fotografky Báry Reichové. Ta je jednou ze dvou českých fotografek, které se zaměřují výhradně na sport a byla svědkem mnoha významných okamžiků v dějinách sportu.

Dokumentovala několik zápasů NHL, NBA, MS v hokeji, ME ve fotbale a dokonce čtyři olympiády včetně té poslední v korejském Pchjongčchangu. Získala také ocenění v soutěži Czech Press Photo nebo Fair Play, které pravidelně uděluje Český olympijský výbor. O její tvorbu projevila zájem i mezinárodní agentura Getty Images. A právě průřez její barvitou tvorbou můžete od 4. do 16. února zhlédnout na výstavě v naší Minigalerii.

Mezi fotografiemi najdete jak portréty, tak přesně trefené a výmluvné okamžiky ze zápasů či závodů. Bára k fotografii nepřistupuje čistě reportážně - na jejích snímkách můžeme vidět nejen samotné fotografované objekty, ale také její výtvarné a fotografické cítění a schopnost počkat si na ten správný okamžik a správné světlo. Soustředí se na linie, barvy, světlo a stín, které divákovi často uniknou. Díky tomu všemu její fotografie nezapadnou mezi dalšími snímky pořízené na téže akci a budou přitahovat divákovu pozornost i dlouho poté, co je výsledek sportovního klání minulostí.

O autorce

Barbora Reichová je sportovní fotografka pracující pro deník Sport. Vystudovala střední odbornou fotografickou školu a nyní studuje Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Na profesionální úrovni se věnovala florbalu a hrála i basketbal a další sporty. Díky tomu dokáže skvěle odhadnout akci na hřišti či v závodu, což je pro sportovního fotografa jedna ze zásadních dovedností.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 1000 Kč.

Beseda s Bárou

Pokud se chcete dozvědět třeba o tom, co všechno znamená být profesionálním fotografem, jak se Bára dostala do redakce deníku Sport nebo jak těžký je batoh profesionálního fotografa, neváhejte se zapsat na besedu! Ta proběhne v pondělí 4. 2. od 17 hodin a po ní se můžete jít přímo s Bárou podívat na fotky na výstavu. :) Neváhejte dlouho, míst je omezený počet!

chci se registrovat na besedu

PHOTOLAMP Halolux Ceram 240V/250W E27 čirá

E27 závit (klasický), 250W příkon, Teplota chromatičnosti 2 700 °K.

350,-
TTARTISAN 7,5 mm f/2 Fisheye pro L-mount (APS-C)

Objektiv typu „rybí oko“ (fish-eye), Pro bajonet L-Leica (APS-C), Možno použít i pro full frame (se silně vinětovanými rohy)

5 590,-
TTARTISAN 35 mm f/1,4 pro Sony E (APS-C)

Objektiv s bajonetem Sony-E, APS-C (Crop) senzory, Ohnisko 35 (56 ekv. 5 mm)

2 990,-

Související články

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery Prague

Mezi námi lidmi: Výstava Miloně Novotného v Leica Gallery...

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 7. ročník - vítězné práce

Jen tak jsem šel kolem: výstava Petra Bruknera v Czech Photo Centre

Jen tak jsem šel kolem: výstava Petra Bruknera v Czech...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím