Fotogalerie (15)

Barbora Reichová: "Sportovní okamžiky"

Barbora Reichová: "Sportovní okamžiky"
Zobrazit fotografie v galerii (15)

Jméno sportovní fotografky Barbory Reichové jistě nemusíme dlouze představovat. Spolu se svým fotoaparátem byla svědkem historických sportovních okamžiků při zápasech NHL, NBA, na MS v hokeji nebo na čtyřech olympiádách. Na výstavě v naší Minigalerii můžete od 4. do 16. února zhlédnout průřez její tvorbou, která pokrývá jak výmluvné okamžiky ze zápasů a závodů, tak portréty sportovců.

O výstavě

Zajímáte se o sport? Potom vám jistě není neznámé jméno sportovní fotografky Báry Reichové. Ta je jednou ze dvou českých fotografek, které se zaměřují výhradně na sport a byla svědkem mnoha významných okamžiků v dějinách sportu.

Dokumentovala několik zápasů NHL, NBA, MS v hokeji, ME ve fotbale a dokonce čtyři olympiády včetně té poslední v korejském Pchjongčchangu. Získala také ocenění v soutěži Czech Press Photo nebo Fair Play, které pravidelně uděluje Český olympijský výbor. O její tvorbu projevila zájem i mezinárodní agentura Getty Images. A právě průřez její barvitou tvorbou můžete od 4. do 16. února zhlédnout na výstavě v naší Minigalerii.

Mezi fotografiemi najdete jak portréty, tak přesně trefené a výmluvné okamžiky ze zápasů či závodů. Bára k fotografii nepřistupuje čistě reportážně - na jejích snímkách můžeme vidět nejen samotné fotografované objekty, ale také její výtvarné a fotografické cítění a schopnost počkat si na ten správný okamžik a správné světlo. Soustředí se na linie, barvy, světlo a stín, které divákovi často uniknou. Díky tomu všemu její fotografie nezapadnou mezi dalšími snímky pořízené na téže akci a budou přitahovat divákovu pozornost i dlouho poté, co je výsledek sportovního klání minulostí.

O autorce

Barbora Reichová je sportovní fotografka pracující pro deník Sport. Vystudovala střední odbornou fotografickou školu a nyní studuje Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Na profesionální úrovni se věnovala florbalu a hrála i basketbal a další sporty. Díky tomu dokáže skvěle odhadnout akci na hřišti či v závodu, což je pro sportovního fotografa jedna ze zásadních dovedností.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 1000 Kč.

Beseda s Bárou

Pokud se chcete dozvědět třeba o tom, co všechno znamená být profesionálním fotografem, jak se Bára dostala do redakce deníku Sport nebo jak těžký je batoh profesionálního fotografa, neváhejte se zapsat na besedu! Ta proběhne v pondělí 4. 2. od 17 hodin a po ní se můžete jít přímo s Bárou podívat na fotky na výstavu. :) Neváhejte dlouho, míst je omezený počet!

chci se registrovat na besedu

Galerie

Podobné články

Jaroslav Hora: "Od severu na jih, od západu na východ"
Jaroslav Hora: "Od severu na jih, od západu na východ"

22. 7. - Chtěli byste se podívat do Norska, Izraele nebo Barmy? Už teď v srpnu? Od 5. do 31. srpna máte možnost si prohlédnout...

Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa
Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa

15. 7. - Fotograf Helmut Newton zcela změnil podobu módní a portrétní fotografie. Pohyboval se na hranici tajemna, erotiky a...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací