Barbora Reichová: "Sportovní okamžiky" | FotoŠkoda
Výstavy

Barbora Reichová: "Sportovní okamžiky"

Termín: 4. 2. - 16. 2. 2019| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
30. 1. 2019 | 3 minuty čtení

Jméno sportovní fotografky Barbory Reichové jistě nemusíme dlouze představovat. Spolu se svým fotoaparátem byla svědkem historických sportovních okamžiků při zápasech NHL, NBA, na MS v hokeji nebo na čtyřech olympiádách. Na výstavě v naší Minigalerii můžete od 4. do 16. února zhlédnout průřez její tvorbou, která pokrývá jak výmluvné okamžiky ze zápasů a závodů, tak portréty sportovců.

O výstavě

Zajímáte se o sport? Potom vám jistě není neznámé jméno sportovní fotografky Báry Reichové. Ta je jednou ze dvou českých fotografek, které se zaměřují výhradně na sport a byla svědkem mnoha významných okamžiků v dějinách sportu.

Dokumentovala několik zápasů NHL, NBA, MS v hokeji, ME ve fotbale a dokonce čtyři olympiády včetně té poslední v korejském Pchjongčchangu. Získala také ocenění v soutěži Czech Press Photo nebo Fair Play, které pravidelně uděluje Český olympijský výbor. O její tvorbu projevila zájem i mezinárodní agentura Getty Images. A právě průřez její barvitou tvorbou můžete od 4. do 16. února zhlédnout na výstavě v naší Minigalerii.

Mezi fotografiemi najdete jak portréty, tak přesně trefené a výmluvné okamžiky ze zápasů či závodů. Bára k fotografii nepřistupuje čistě reportážně - na jejích snímkách můžeme vidět nejen samotné fotografované objekty, ale také její výtvarné a fotografické cítění a schopnost počkat si na ten správný okamžik a správné světlo. Soustředí se na linie, barvy, světlo a stín, které divákovi často uniknou. Díky tomu všemu její fotografie nezapadnou mezi dalšími snímky pořízené na téže akci a budou přitahovat divákovu pozornost i dlouho poté, co je výsledek sportovního klání minulostí.

O autorce

Barbora Reichová je sportovní fotografka pracující pro deník Sport. Vystudovala střední odbornou fotografickou školu a nyní studuje Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Na profesionální úrovni se věnovala florbalu a hrála i basketbal a další sporty. Díky tomu dokáže skvěle odhadnout akci na hřišti či v závodu, což je pro sportovního fotografa jedna ze zásadních dovedností.

Výstava je prodejní, cena jedné fotografie je 1000 Kč.

Beseda s Bárou

Pokud se chcete dozvědět třeba o tom, co všechno znamená být profesionálním fotografem, jak se Bára dostala do redakce deníku Sport nebo jak těžký je batoh profesionálního fotografa, neváhejte se zapsat na besedu! Ta proběhne v pondělí 4. 2. od 17 hodin a po ní se můžete jít přímo s Bárou podívat na fotky na výstavu. :) Neváhejte dlouho, míst je omezený počet!

chci se registrovat na besedu

TTARTISAN 23 mm f/1,4 pro Fujifilm X

TTartisan 23 mm f/1,4, Bajonet X-Mount (Fujifilm) pro APS-C, Ohnisko 35 mm (ekvivalent 35 mm)

3 990,-
NANLITE PavoBulb 10C 1 LED žárovka E27

Teplota 2700K - 7500K, Připojení ke zdroji: E27 nebo USB-C kabel, Ovládání přes věstavěná tlačítka, aplikaci nebo ovladač

2 490,-
ROLLEI Rock Solid ALPHA XL Mark III karbonový stativ

Rollei Rock Solid Alpha XL Mark III, Velký profesionální karbonový stativ, Model XL disponuje extrémně vysokou nosností

10 990,-

Související články

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Martin Rak: Krajiny mého srdce

Nejlepší snímky letošního ročníku Czech Nature Photo v Czech Photo Centre

Nejlepší snímky letošního ročníku Czech Nature Photo v...

Lukáš Zeman: Příroda zblízka i z dálky

Lukáš Zeman: Příroda zblízka i z dálky

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...