Šest pohlednic Jolany Havelkové | FotoŠkoda
Výstavy

Šest pohlednic Jolany Havelkové

Termín: 4. 4. - 7. 7. 2019| Místo: Poštovní muzeum
21. 3. 2019 | 2 minuty čtení

Na počátku byla černobílá pohlednice. O 24 let později můžete zhlédnout více než stovku rozličnou formou ztvárněných uměleckých děl, jež spojuje právě ona šestice pohlednic Jolany Havelkové. Výstavu si můžete prohlédnout v Poštovním muzeu od 3. dubna do 7. července 2019.

24 let pohlednicové inspirace

Na začátku bylo 6 identických černobílých pohlednic, kterou Jolana Havelková rozdávala kolemjdoucím na kolínském náměstí. Za 24 let se tato spontánní akce proměnila v jedinečný umělecký počin, jehož výsledek si můžete prohlédnout od 3. dubna do 7. července v Poštovním muzeu.

Na výstavě budete mít možnost zhlédnout více než stovku děl - fotografií, koláží, kreseb, maleb, asambláží, objektů, textů a videí -, které inspirovala právě ona sada černobílých pohlednic. Díky proměnám pohlednic, které jsou původně určené k poslání poštou a předávání textových a obrazových informací, můžete nahlédnout další možnosti a způsoby komunikace nejen prostřednictvím umění. Důležitou roli v nich hraje psané slovo, text, příběh a poetika korespondence.

Kromě vernisáže, která proběhne 2. dubna od 17 hodin, se budete v souvislosti s výstavou zúčastnit řady dalších akcí a výtvarných dílen či se setkat s autory. 6. dubna bude od 9 do 15 hodin otevřena přepážka, kde budete moci získat otisk příležitostného poštovního razítka. Zároveň se bude od 9 do 12 hodin konat autogramiáda Jolany Havelkové a Luboše Plného, autorů přítisku na dopisnici, která byla u příležitosti výstavy vydaná.Pozvánka na vernisáž výstavy Jolany Havelkové Šest pohlednic

SARAMONIC Blink 500 ProX B4 (Lightning)

Bezdrátová technologie: digitální 2,4 GHz, Vysílač: 2 x Clip-On s mikrofonem, Automatické skenování RF kanálů

5 090,-
DJI Mini 4 Pro Fly More Combo (DJI RC 2)

CMOS 1/1,3“ snímač s funkcí Dual Native ISO, DJI RC 2 dálkový ovladač s LCD, 3× inteligentní baterie + řada dalšího pčíslušenství

28 990,-

Související články

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 9. ročník - vítězné práce

400 ASA: Paměť světla

400 ASA: Paměť světla

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

Leica Gallery Prague: Lukáš Dvořák XIII

I nás baví Instagram.
@fotoskodacz
Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...