VýstavyVýstavy

Václav Šilha: "JUST HUMAN"

Termín: 1. 4. - 27. 4. 2019| Místo: Minigalerie Centra FotoŠkoda
Václav Šilha: "JUST HUMAN"
| 3 minuty čtení

Václav Šilha je známý svými snímky divoké přírody a zvířat. V posledních letech se ale zaměřuje na zachycování tradiční kultury domorodých společenstev, která mizí pod vlivem západní civilizace. Právě ukázku z tohoto projektu si budete od 1. do 27. dubna prohlédnout u nás v Minigalerii.

Tradiční kultura domorodých společenstev

Výstava Václava Šilhy JUST HUMAN je ukázkou ze stejnojmenného projektu, na kterém autor pracuje již několik let.

Na svých cestách po celém světě,  zaznamenával na fotoaparát krásy divoké přírody a někdy bohužel i její nenávratnou zkázu. V posledních letech si ale také začal uvědomovat ztrátu tradiční kultury v domorodých společenstvích, které se velice často hroutí pod náporem západní civilizace. Právě proto se po letech fotografování přírody pokusil vstoupit do trochu jiné fotografické oblasti.

Václav Šilha (1963)

Fotografii se věnuje profesiálně od roku 2005. Dokumentoval mimo jiné problémy životního prostředí na všech šesti kontinentech včetně Antarktidy. V posledních letech se věnuje především tématu zanikajících lidských kultur a zvyků např. v Amazonii, Indii, Mongolsku, Africe atd. Kromě fotografování těchto projektů spolupracuje i s Českou televizí, pro kterou mimo jiné natáčí krátké dokumenty. Poslední tři roky externě pracuje pro Zoologickou zahradu Praha, a to zvláště při projektech "Návrat divokých koní" při introdukci koní Převalského do pouště Gobi v Mongolsku.

Spolupracuje také s Ministerstvem životního prostředí na fotografické a filmové dokumentaci nelegálního obchodu s ohroženými živočišnými druhy.

Je spoluautorem tří úspěšných knihDivoká planeta, Afrika v nás I a Afrika v nás II. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí. Spolupracuje s britskými mediálními agenturami, jako jsou Barcroft Media nebo Caters. Několikrát získal ocenění v soutěži Czech Press Photo za fotografické soubory i video a je držitelem i několika zahraničních ocenění. Je také jednou z tváří FotoŠkoda.

O tvorbě Václava Šilhy si můžete přečíst také v rozhovoru s Václavem Křížkem a dvoudílném rozhovoru s Kryštofem Korčem na našem blogu. Na přednášku o Mongolsku se můžete také těšit na jarním FotoŠkodaFestu! :)

Výstava je prodejní, jedna fotografie stojí 1 500 Kč. Na nákup fotografií nelze uplatnit slevu na zákaznické kartě. Vernisáž proběhne výjimečně v úterý 2. 4. v 17 hodin.

SIGMA DP2 Quattro 30 mm f/2,8

29 Mpx snímač CMOS Foveon X3, Procesor True III, 30 mm objektiv se světelností f/2,8

26 990,-
PENTAX krytka 49 mm pro 21/3,2 HD DA Ltd černá

Krytka na objektiv Pentax 21 mm f/3,2, Černá

660,-
PEAK DESIGN Travel Tripod Tool Kit

nástroje pro přestavbu a údržbu stativu, imbusový klíč, držák pro klíč, nástroje pro vyjmutí vložek, pro stativy Travel Tripod

550,-

Související články

Jan Saudek vystavuje v Malostranské besedě

Jan Saudek vystavuje v Malostranské besedě

Petr Jan Juračka: Dronovky

Petr Jan Juračka: Dronovky

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Můj otec Antonín Kratochvíl v Leica Gallery Prague

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím