Aktuality z fotosvětaAktuality z fotosvěta

George Karbus se stal Nikon ambasadorem

| 2 minuty čtení

Ze snímků George Karbuse dýchá láska a úcta k přírodě, ať už na nich zachycuje delfíny, potápěče či divoký příboj. Při cestě po světových oceánech viděl kosatky v Arktidě a keporkaky v jižním Pacifiku. Nyní se světoznámý a oceňovaný fotograf divoké přírody a karlovarský rodák stává ambasadorem značky Nikon.

Opravdové poklady života

George Karbus, rodák z Karlových Varů, žije na divokém západním pobřeží Irska, kde nachází stálou inspiraci pro svou fotografickou tvorbu. Setkal se tam s přátelským divokým delfínem, který ho přiměl vydat se na cestu po světových oceánech, během níž se setkal s kosatkami v Arktidě i keporkaky na jihu Tichého oceánu. Na svých snímcích zachycuje velryby, potápěče, surfaře nebo moře a proměňuje tak svou lásku k přírodě v úžasné snímky, které fascinují celý svět.

Snažím se zachytit krásy našeho úžasného světa a ukázat lidem opravdové poklady života. Doufám, že mohu lidi inspirovat, aby žili ve větší harmonii s přírodou.

O jeho práci mají velký zájem fanoušci na sociálních sítích a média, uspěl s ní ale i v řadě prestižních soutěží. Získal například titul v soutěžích Wildlife Photographer of the Year, Nature´s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year či Red Bull Illume. Pravidelně spolupracuje i s velkými světovými značkami - Nikon, BBC, SanDisk, Red Bull a Suunto. Jeho díla jste si mohli prohlédnout v galeriích ve Washingtonu, Hong Kongu, Londýně nebo Japonsku a své snímky publikuje v časopisech Nature´s Best, BBC Wildlife magazine, BBC Focus, Nikon Pro nebo Outdoor Photography.

Nyní se George zařazuje mezi Nikon ambasadory, kteří svou prací inspirují jak fotografy po celém světě, tak širokou veřejnost. Jeho práci můžete sledovat na instagramovém profilu @georgekarbus, facebookové stránce George Karbus Photography nebo jeho webu www.georgekarbusphotography.com.

Můžete si ho také připomenout v článku od Václava Křížka, který se za ním vydal do Irska.

PANASONIC Lumix DC-G100
PANASONIC Lumix DC-G100

Ultrakompaktní bezrcadlovka, Výkonný pětiosý hybridní stabilizátor, Vlogovací kamera

17 990,-
THINK TANK Retrospective 30 v2.0 - Black

fotobrašny ThinkThank jsou navrženy fotografy pro fotografy, pod hlavním víkem se nachází zip, hmotnost: 1,3 kg

4 990,-
F-STOP Ajna DuraDiamond - Cypress

objem 37 litrů, materiál DuraDiamond™ - lehčí, pevnější a odolnější vůči vlivům počasí, odnímatelné popruhy Gatekeeper pro upevnění stativu / lyží

8 490,-

Související články

Podpořte nás v soutěži ShopRoku 2021

Podpořte nás v soutěži ShopRoku 2021

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii

Made by Leica: Více než 100 let vášně pro fotografii

Super-světelná novinka LAOWA ARGUS 45 mm f/0,95 FF

Super-světelná novinka LAOWA ARGUS 45 mm f/0,95 FF

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...