Fotogalerie (4)

George Karbus se stal Nikon ambasadorem

George Karbus se stal Nikon ambasadorem
Zobrazit fotografie v galerii (4)

Ze snímků George Karbuse dýchá láska a úcta k přírodě, ať už na nich zachycuje delfíny, potápěče či divoký příboj. Při cestě po světových oceánech viděl kosatky v Arktidě a keporkaky v jižním Pacifiku. Nyní se světoznámý a oceňovaný fotograf divoké přírody a karlovarský rodák stává ambasadorem značky Nikon.

Opravdové poklady života

George Karbus, rodák z Karlových Varů, žije na divokém západním pobřeží Irska, kde nachází stálou inspiraci pro svou fotografickou tvorbu. Setkal se tam s přátelským divokým delfínem, který ho přiměl vydat se na cestu po světových oceánech, během níž se setkal s kosatkami v Arktidě i keporkaky na jihu Tichého oceánu. Na svých snímcích zachycuje velryby, potápěče, surfaře nebo moře a proměňuje tak svou lásku k přírodě v úžasné snímky, které fascinují celý svět.

Snažím se zachytit krásy našeho úžasného světa a ukázat lidem opravdové poklady života. Doufám, že mohu lidi inspirovat, aby žili ve větší harmonii s přírodou.

O jeho práci mají velký zájem fanoušci na sociálních sítích a média, uspěl s ní ale i v řadě prestižních soutěží. Získal například titul v soutěžích Wildlife Photographer of the Year, Nature´s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year či Red Bull Illume. Pravidelně spolupracuje i s velkými světovými značkami - Nikon, BBC, SanDisk, Red Bull a Suunto. Jeho díla jste si mohli prohlédnout v galeriích ve Washingtonu, Hong Kongu, Londýně nebo Japonsku a své snímky publikuje v časopisech Nature´s Best, BBC Wildlife magazine, BBC Focus, Nikon Pro nebo Outdoor Photography.

Nyní se George zařazuje mezi Nikon ambasadory, kteří svou prací inspirují jak fotografy po celém světě, tak širokou veřejnost. Jeho práci můžete sledovat na instagramovém profilu @georgekarbus, facebookové stránce George Karbus Photography nebo jeho webu www.georgekarbusphotography.com.

Můžete si ho také připomenout v článku od Václava Křížka, který se za ním vydal do Irska.

Galerie

Podobné články

Střední formát: Na velikosti záleží
Střední formát: Na velikosti záleží

17. 7. - Střední formát. Dnes oblíbený přístroj fotografických fajnšmekrů, dříve zcela běžný fotoaparát. Jaká je vlastně jeho...

Svět poté. Svět Pustiny. Svět Stanislava Petery
Svět poté. Svět Pustiny. Svět Stanislava Petery

28. 6. - Jak by to vypadalo, kdyby se postapokalyptické scénáře vyplnily? V odpovědi na tuto otázku vytvořil Stanislav Petera...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací