Slavné domovy očima Miroslava Hucka | FotoŠkoda
VýstavyFotoŠkoda Fest

Slavné domovy očima Miroslava Hucka

Termín: 26. 4. - 16. 6. 2019| Místo: Leica Gallery Prague
3. 5. 2019 | 3 minuty čtení

Miroslav Hucek je známý především svými černobílými snímky zachycujícími život a životní styl mladých lidí, které pořídil v 60. a 70. letech. Výstava Domovy ukazuje méně typickou část jeho tvorby, u níž je stěžejní Huckova soustředěnost na člověka, ale v níž je zároveň člověk jako objekt upozaděný. Podívejte se do domovů význačných umělců a historických osobností, které se do prostorů, v nichž žili, otiskliystejně, jako se prostředí odrazilo v jejich tvorbě.

Životní kotva člověka

Český fotograf Miroslav Hucek (1934-2013) proslul především svými černobílými snímky s humanistickým vyzněním. V Leica Gallery Prague však od 26. dubna do 16. června můžete zhlédnout jinou, méně typickou část jeho tvorby. Na snímcích nezachytil jako hlavní objekt člověka, ale prostředí, v němž žije, jejich domovy, jak se také jeho projekt nazývá. Domovy pro něho totiž představují životní kotvu člověka.

Na svých proslulých snímcích Hucek zachytil život a životní styl mladých lidí, stejně jako jejich snahu odlišit se od ostatních. Později se věnoval módě, architektuře, reklamě a plenéru. Hlavním motivem pro něj ale vždy byl člověk, a proto je projekt "Domovy" atypickou, avšak nedílnou součástí jeho tvorby. Zaznamenal v něm domácí prostředí známých osobností, které se na něm podepsaly, stejně jako se jejich domov podepsal na jejich tvorbě.

K původnímu projektu se připojily záběry z vyhořelého ateliéru Josefa Sudka a londýnského Muzea Sherlocka Holmese. Je zajímavé, že i přesto, že ač třeba z domovů Josefa Sudka a Bohumila Hrabala zbyly jen trosky, je v nich stále patrná stopa umělců. Domovy českých umělců však nejsou to jediné, co na výstavě můžete spatřit. Podíváte se do věže Michela de Montaigne, spatříte Leninův telefon, Tolstého dům v Jasné Poljaně, Hemingwayův dům na Kubě, zbytky domů v Pompejích nebo obydlí, v němž strávil svůj čas ve vyhnanství Napoleon.

Z některých z nich se stala muzea, některé se proměnily, genius loci i person však zůstávají. Na snímcích Miroslava Hucka se můžete nechat unášet na vlnách představivosti a nechat na sebe působit inspirativní prostory, v nichž se udály historické okamžiky a vznikaly velké myšlenky.

LEICA D-Lux 7 black

17 Mpx 4/3" snímač MOS, Zoom objektiv LEICA DC VARIO-SUMMILUX (24–75 mm přepočteno na FF), Vysoká světelnost f/1,7–2,8

33 490,-
LEICA M11 black paint finish

Leica M11 s full frame BSI CMOS senzorem, Trojí rozlišení: L-DNG / M-DNG / S-DNG, Počet aktivních obr. bodů: 18 MPix / 36 MPix / 60 MPix

216 990,-
LEICA SL2-S + LEICA VARIO-ELMARIT-SL 24-70 f/2,8 ASPH

Snímač 24,6 MPix Full Frame BSI CMOS, Procesor Maestro III, ISO 50 až 100 000

171 990,-

Související články

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Plechová abstrakce v galerii Czech Photo Centre

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Emil Fafek v Leica Gallery Prague

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Soutěž FOTOSTART: 8. ročník - vítězné práce

Další FotoŠkoda Fest

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...