Slovanská epopej v unikátní knižní podobě v Centru FotoŠkoda | FotoŠkoda
FotoŠkoda FestFototipy

Slovanská epopej v unikátní knižní podobě v Centru FotoŠkoda

Termín: 31. 5. - 1. 6. 2019| Místo: Centrum FotoŠkoda - 1. patro
21. 5. 2019 | 4 minuty čtení

Slavný monumentální cyklus Alfonse Muchy, nejlepší dostupná fotografická i tisková technologie a precizní česká ruční výroba. Právě z těchto ingrediencí vznikla luxusní velkoformátová kniha epopej, nejdražší publikace na českém knižním trhu. Na ten ji v těchto dnech uvádí nakladatelský dům Albatros Media pod hlavičkou své nové značky exkluzivních publikací Valer. Kniha epopej vzniká v limitovaném počtu kusů a její cena se pohybuje v řádech statisíců českých korun. Dílo si budete moci prohlédnout a předobjednat v Centru FotoŠkoda 31. 5. a 1. 6. 2019.

Slovanská epopej a její dosud neobjevené detaily v unikátní knižní podobě

Výzvu věrně zachytit a do digitální podoby převést Slovanskou epopej přijal Jan William Drnek. Fotograf zabývající se náročnými technikami HDR a panoramatickou velkoformátovou fotografií s vysokým rozlišením sestavil na podzim roku 2016 kreativní tým, s nímž se začal projektem zabývat. Inspirovaly ho podobné zahraniční projekty. Samotnou publikaci tvoří převážně fotografie pláten Slovanské epopeje. Obrazová část je doplněna o texty od uznávaných historiků, kurátorů a filozofů. Mezi ně patří například i Miroslav Petříček, profesor Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Prezentace ručně vázané velkoformátové knihy na FotoŠkoda Festu

Přijďte si knihu prohlédnout a pobavit se o dílu s knižním specialistou z nakladatelství Albatros. Na místě bude možné si limitovanou edici knihy předobjednat.

  • 31. 5. 2019 | 13:00 - 19:00 | Centrum FotoŠkoda 1. patro
  • 1. 6. 2019 | 9:30 - 19:00 | Centrum FotoŠkoda 1. patro

 

Exkluzivně vypravená publikace bude dostupná ve dvou jazykových mutacích, češtině a angličtině, v limitované edici 200 kusů. Cena knihy se odvíjí od specifického požadavku na pořadové číslo od 280 000 do 360 000 korun.

 

„Epopej vnímám jako významné kulturní, ale i sběratelské a investiční dílo určené pro užší skupinu skutečných milovníků knih a výtvarného umění. Knižní vydání úchvatného malířského díla Alfonse Muchy, obdivovaného jak v Čechách, tak ve světě, pro nás bylo jasnou volbou a velkou výzvou. Příběh vzniku této knihy je fascinující sám o sobě. Pro projekt například musel vzniknout speciální matematický model, který byl použit při fotografování pláten, aby se ušetřil čas. Slovanská epopej totiž měla zrovna před cestou do Japonska,“ říká na téma vzniku Epopeje Václav Kadlec, generální ředitel nakladatelského domu Albatros Media.

 

Celkovou hodnotu však netvoří jen samotná ručně vázaná velkoformátová kniha, ale i další artefakty. Jedním z nich je samotné pouzdro, autorské umělecké dílo s čistým řemeslným detailem realizované Studiem Činčera. Luxusní materiály spolu s jednoduchou architekturou nabízí unikátní uživatelský zážitek. Z pouzdra se dá jednoduše vytvořit jednoduchý stojan, který usnadňuje prohlížení knihy a umocňuje tak zážitek ze studování kopie pláten a jejich detailů. Součástí díla je i originální certifikát pravosti a lupa, která umocňuje dokonalou techniku fotografického zachycení i speciální tisk „neviditelného“ rastru. Detaily Muchových pláten je tedy možné zkoumat až v jejich nadživotní velikosti.

 

Nedílnou částí díla je také unikátní šperk. Za výtvarnou podobou zpracování a materiálovým řešením šperku stojí vnučka Alfonse Muchy, výtvarnice a patronka celého projektu Jarmila Mucha Plocková. Pro svůj pozlacený šperk ze stříbra zvolila do středu sluneční kámen – prastarou pryskyřici – jantar. Výrobcem jsou Vladimír Komňacký a rodinná firma Belda factory, která se stará take o české korunovační klenoty.

 

Dalšími artefakty, které čtenáři pomáhají napojit se na příběh Slovanské epopeje jsou kameny, které jsou tematicky spojené s místy zobrazenými na plátnech Slovanské epopeje. Kameny jsou ručně opracovány uměleckým sochařem Petrem Váňou.

 

Velkoformátová obrazová kniha v limitované edici nabízí unikátní pohled na nejmenší detaily Muchova díla a přináší velkolepou Slovanskou epopej v dosud nespatřené podobě.

PANASONIC Lumix DC-G100
PANASONIC Lumix DC-G100

Ultrakompaktní bezrcadlovka, Výkonný pětiosý hybridní stabilizátor, Vlogovací kamera

13 990,-
SONY ECM-B10 mikrofon

Sony ECM-B10 – kompaktní, výkonný mikrofon, Principu: digitální přenos zvuku do fotoaparátu, Pro: tvůrce obsahu, podcasty, videoblogy (vlogy)

6 990,-
OLYMPUS E-M1X + 40-150 mm f/2,8 PRO

20Mpx rozlišení micro 4/3 snímače, Ultra Fast AF systém, Stabilizace 7,5 EV IS (tělo 7 EV), v kombinaci se stabilizovaným objektivem 7,5 EV

64 990,-

Související články

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Festival opět ožil: Jaký byl jarní FotoŠkoda FEST?

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

Jiří Šebek: Jsem pomalý a precizní fotograf

FESTivalová soutěž na Instagramu

FESTivalová soutěž na Instagramu

Další Fototipy

Fotoškola - kontinuální ostření bezzrcadlovkou

Fotoškola - kontinuální ostření bezzrcadlovkou

Zaostřeno na: focení zvířat v ZOO

Zaostřeno na: focení zvířat v ZOO

Fotobatohy jsou out, světu vládnou kufry

Fotobatohy jsou out, světu vládnou kufry

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...