Produktové novinkyProduktové novinky

Sony Alpha A9 má nový firmware

| 4 minuty čtení

Sony Alpha A9 má nový firmware! Jedná se o verzi 5.0 a zásadně zdokonalí stávající funkce fotoaparátu a obohatí ho o 20 dalších. Pojďme se společně podívat na ta nejzásadnější vylepšení, které s sebou firmware 5.0 přináší.

Úplně nový fotoaparát

Sony Alpha A9 má nyní zdarma k dispozici nový firmware verze 5.0, který fotoaparát obohatí o 20 nových funkcí a stávající funkce zásadním způsobem vylepšuje. Pojďme se podívat, na co se můžete těšit!

Automatické ostření řízené AI

Autofokus, který si již dříve vysloužil chválu, s novým firmwarem nabízí bezkonkurenčně rychlé a přesné kontinuální ostření ve funkci Real-Time Tracking. Ta funguje i ve spojení s funkcí Real-time Eye AF, taktéž přidanou při aktualizaci. Real-time Eye AF rozpoznává objekty na základě AI (umělé inteligence) a umí výborně zaostřit na oko a zaostření udržet. Můžete ji nyní také spustit polovičním stiskem závěrky.

Vylepšené ovládání

Díky funkci My Dial můžete přednímu a zadnímu voliči a ovládacímu kolečku přiřadit funkce podle vašich potřeb. Díky tomu je máte rychle po ruce a můžete se soustředit pouze na fotku. Přiřazení funkcí lze uživatelským tlačítkem aktivovat i deaktivovat. Vybrané funkce navíc uvidíte i na displeji.

Lepší kvalita fotografie

Díky firmwaru budete moci maximálně těžit z vynikajícího snímače - fotoaparát bude umět ještě lépe zaznamenat i drobné změny světla, snímky budou co do barvy přirozenější a vylepšená je i funkce automatické vyvážení bílé (Auto White Balance).

Další vylepšení Alphy A9

Sony zareagovalo i na požadavky uživatelů a díky tomu si s novým firmwarem 5.0 můžete vychutnat také toto:

  • vylepšené funkce touchpadu
  • zdokonalené funkce dvojí karty
  • při focení ve formátu RAW + JPEG si můžete zvolit kvalitu JPEGu
  • funkci OFF displeje můžete nastavit pomocí tlačítka displeje
  • navazující snímky si můžete zobrazit ve skupinách
  • počet kontrastních bodů autofokusu se zvýšil z 25 na 425
  • kontinuální ostření funguje až do clony f/16 a pro clonu f/11 dosahuje výrazného zlepšení

Mobilní aplikace

Díky aplikaci Imaging Edge Mobile můžete fotografie přenášet z fotoaparátu do mobilního zařízení přímo během fotografování. Funkce Auto background transfer zase umožňuje snadné sdílení snímků na sociální sítě. Aplikace podporuje také funkci 4K Movie Transfer a dovoluje využít režim dálkového ovládání.

Aplikace Transfer & Tagging (dostupná zatím v USA, Kanadě, Velké Británii, Francii, Německu, Hong Kongu, Číně, Austrálii a Japonsku) zase umožňuje automatický přenos fotek do mobilního zařízení pomocí FTP. Díky ní také můžete k fotkám přidávat texty a hlasové zprávy, díky čemuž můžete snáze a rychleji komunikovat se svým týmem a ostatními fotografy.

Profesionální sportovní fotografka Mine Kasapoglu nový firmware testovala a na YouTube najdete její dojmy.

Další informace o firmwaru najdete na stránkách Sony podpory. Při nákup nového fotoaparátu A9 můžete využít nabídky bonusu 8 000 Kč, který získáte, když přinesete jakýkoli jiný full frame fotoaparát. Při nákupu produktů Sony můžete navíc využít cashback.

chci alphu a9

IRIX 30 mm f/1,4 Dragonfly pro Pentax K

Pro Full frame, bajonet Pentax K, Ohnisko 30 mm a světelnost f/1,4, Úhle záběru 61,9°

18 990,-
FOCUS BASE LINE CANVAS SUPER 10x15/300, šedá

300 fotografií, formát 10 x 15 cm, možnost popisu vedle fotek

850,-
HAHNEMÜHLE 21,6x27,9/5 Platinum Rag 300

pro speciální fotografické techniky (palladium, Van Dyke, kyanotypie, solné tisky), splňuje nejvyšší nároky, bez vrstvy pro přijetí inkoustu

190,-

Související články

Capture One 22: nová a vylepšená verze profesionálního softwaru

Capture One 22: nová a vylepšená verze profesionálního...

Garance vrácení peněz

Garance vrácení peněz

Nikon Z 28 mm f/2,8: nejmenší a nejlehčí objektiv řady Z

Nikon Z 28 mm f/2,8: nejmenší a nejlehčí objektiv řady Z

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím