Fotogalerie (5)

Sony Alpha A9 má nový firmware

Sony Alpha A9 má nový firmware
Zobrazit fotografie v galerii (5)

Sony Alpha A9 má nový firmware! Jedná se o verzi 5.0 a zásadně zdokonalí stávající funkce fotoaparátu a obohatí ho o 20 dalších. Pojďme se společně podívat na ta nejzásadnější vylepšení, které s sebou firmware 5.0 přináší.

Úplně nový fotoaparát

Sony Alpha A9 má nyní zdarma k dispozici nový firmware verze 5.0, který fotoaparát obohatí o 20 nových funkcí a stávající funkce zásadním způsobem vylepšuje. Pojďme se podívat, na co se můžete těšit!

Automatické ostření řízené AI

Autofokus, který si již dříve vysloužil chválu, s novým firmwarem nabízí bezkonkurenčně rychlé a přesné kontinuální ostření ve funkci Real-Time Tracking. Ta funguje i ve spojení s funkcí Real-time Eye AF, taktéž přidanou při aktualizaci. Real-time Eye AF rozpoznává objekty na základě AI (umělé inteligence) a umí výborně zaostřit na oko a zaostření udržet. Můžete ji nyní také spustit polovičním stiskem závěrky.

Vylepšené ovládání

Díky funkci My Dial můžete přednímu a zadnímu voliči a ovládacímu kolečku přiřadit funkce podle vašich potřeb. Díky tomu je máte rychle po ruce a můžete se soustředit pouze na fotku. Přiřazení funkcí lze uživatelským tlačítkem aktivovat i deaktivovat. Vybrané funkce navíc uvidíte i na displeji.

Lepší kvalita fotografie

Díky firmwaru budete moci maximálně těžit z vynikajícího snímače - fotoaparát bude umět ještě lépe zaznamenat i drobné změny světla, snímky budou co do barvy přirozenější a vylepšená je i funkce automatické vyvážení bílé (Auto White Balance).

Další vylepšení Alphy A9

Sony zareagovalo i na požadavky uživatelů a díky tomu si s novým firmwarem 5.0 můžete vychutnat také toto:

  • vylepšené funkce touchpadu
  • zdokonalené funkce dvojí karty
  • při focení ve formátu RAW + JPEG si můžete zvolit kvalitu JPEGu
  • funkci OFF displeje můžete nastavit pomocí tlačítka displeje
  • navazující snímky si můžete zobrazit ve skupinách
  • počet kontrastních bodů autofokusu se zvýšil z 25 na 425
  • kontinuální ostření funguje až do clony f/16 a pro clonu f/11 dosahuje výrazného zlepšení

Mobilní aplikace

Díky aplikaci Imaging Edge Mobile můžete fotografie přenášet z fotoaparátu do mobilního zařízení přímo během fotografování. Funkce Auto background transfer zase umožňuje snadné sdílení snímků na sociální sítě. Aplikace podporuje také funkci 4K Movie Transfer a dovoluje využít režim dálkového ovládání.

Aplikace Transfer & Tagging (dostupná zatím v USA, Kanadě, Velké Británii, Francii, Německu, Hong Kongu, Číně, Austrálii a Japonsku) zase umožňuje automatický přenos fotek do mobilního zařízení pomocí FTP. Díky ní také můžete k fotkám přidávat texty a hlasové zprávy, díky čemuž můžete snáze a rychleji komunikovat se svým týmem a ostatními fotografy.

Profesionální sportovní fotografka Mine Kasapoglu nový firmware testovala a na YouTube najdete její dojmy.

Další informace o firmwaru najdete na stránkách Sony podpory. Při nákup nového fotoaparátu A9 můžete využít nabídky bonusu 8 000 Kč, který získáte, když přinesete jakýkoli jiný full frame fotoaparát. Při nákupu produktů Sony můžete navíc využít cashback.

chci alphu a9

Galerie

Podobné články

Představujeme vám Sony Alpha A7R IV
Představujeme vám Sony Alpha A7R IV

17. 7. - Sony představila čtvrtou generaci špičkové full frame řady A7R a fotografové se mají skutečně na co těšit! Vynikající...

Sigma představuje novou bezzrcadlovku a objektivy
Sigma představuje novou bezzrcadlovku a objektivy

11. 7. - Sigma dnes oznámila novou fullframe bezzrcadlovku a 3 objektivy s bajonety L / E. Nový systémový přístroj sází na...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací