Sportovní fotky Dana Vojtěcha v Czech Photo Centre

Sportovní fotky Dana Vojtěcha v Czech Photo Centre

Sportovní fotky Dana Vojtěcha v Czech Photo Centre

Jméno Dana Vojtěcha zarezonuje v každém příznivci sportovní fotografie. Jeho fotky jsou originálním svědectvím nejen o jeho skvělém fotografickém oku, ale také o jeho nekonečné imaginaci, s níž vypráví příběhy sportovců. Jeho snímky si od 12. června do 11. srpna můžete prohlédnout v Czech Photo Centre.

Sport očima Dana Vojtěcha

Fanoušci sportovní fotografie jméno Dana Vojtěcha dobře znají a jeho rukopis jakbysmet, je totiž nezaměnitelný. V Czech Photo Centre si nyní od 12. června do 11. srpna můžete vychutnat sbírku toho nejlepšího z jeho portfolia.

Dan Vojtěch fotografoval řadu známých sportovců - od fotbalisty Petra Čecha a běžkyni Zuzanu Hejnovou přes kajakáře Vavřince Hradílka a oštěpařku Báru Špotákovou po snowboardisty Evu Samkovou a Šárku Pančochovou. Fotil pro Maxim, Netflix, Red Bull, Pilsner Urquell, T-Mobile nebo Nikon a spolupracoval se scénáristou filmu Tři dny Kondora Lorenzo Semple Jr.

K sebeprezentaci přistupuje stejně originálně jako k samotným fotografiím. Návštěvníky proto na výstavu zve velmi neotřelým způsobem:

Lidi se mě ptají, proč jsem se stal fotografem.

Blesk! První vzpomínka - držím otcův starý fotoaparát a nemůžu se zbavit dojmu, že mě ta věc magicky přitahuje. Koupil jsem si první film. Černobílý. A už mě to nepustilo. Jakmile jednou založím film, není cesty zpátky.

Cvak! "Všichni na svých místech, jdeme na věc!" hlásím do vysílačky. Špičkový pilot a vítěz nejrychlejšího motor sportu Red Bull Air Race Martina Šonka rovná křídla svého letounu a jen pár metrů nad zemí v plné rychlosti prolétne kolem lesu světel, které jej ve zlomku vteřiny ozáří a zapíšou na čip mého přístroje. Po několika pokusech jsem konečně spokojený. "Dobrá práce! Martine, můžeš přistát!"

Více informací od Dana Vojtěcha a o výstavě najdete na stránkách Czech Photo Centre.

Podobné články

Účastníci expedic Jaroslava Hory: "Od severu na jih, od západu na východ"
Účastníci expedic Jaroslava Hory: "Od severu na jih, od...

22. 7. - Chtěli byste se podívat do Norska, Izraele nebo Barmy? Už teď v srpnu? Od 5. do 31. srpna máte možnost si prohlédnout...

Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa
Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa

15. 7. - Fotograf Helmut Newton zcela změnil podobu módní a portrétní fotografie. Pohyboval se na hranici tajemna, erotiky a...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací