FotosoutěžeFotosoutěže

Sony World Photography Awards přidává do soutěže nové kategorie

Sony World Photography Awards přidává do soutěže nové kategorie
| 3 minuty čtení

Součástí Sony World Photography Awards 2020 bude nová kategorie a přibude i zcela nový formát soutěže pro mladé fotografy. Současně s tím Sony oznámila také jména 4 profesionálních fotografů a 3 studentů, kteří si letos odnesou grant společnosti Sony. Fotografie, které vzniknou na základě grantu, budou k vidění na výstavě příštího ročníku.

Příští rok se zaměří na ekologii

V soutěži Sony World Photography Awards 2020 přibude nová kategorie - životní prostředí (Environment category). Pořadatelé tak chtějí dát najevo, že toto téma je důležité pro současné umělce i celou společnost.

Kromě toho bude v příštím ročníku zaveden nový formát soutěže pro mladé fotografické naděje. V jejím rámci bude každý měsíc od června do prosince vyhlášeno nové témafotografové ve věku 12-19 let se budou moci každý měsíc zúčastnit až se třemi snímky. Sedm vítězů z každého měsíce se potom utká o titul mladého fotografa roku. K jednotlivým tématům také odborníci na dané téma poskytnou účasníkům rady, které jim pomohou na cestě k lepší fotce.

V rámci letošního ročníku byla také zveřejněna jména čtyř profesionálních fotografů a tří studentů, kteří dostali pro svou budoucí tvorbu grant společnosti Sony. Granty pro profesionály obdrželi Yan Wang Preston (Velká Británie), Ed Thompson (Velká Británie), Kohei Ueno (Japonsko) a Thomas Uusheimo (Finsko), z nichž každý získá finanční obnos ve výši 7 000 amerických dolarů a fotovybavení od Sony.

Studentské granty získali Joel Davies (Central St Martins, Velká Británie), Sam Delaware (Pacific Union College, USA) a Tobias Kristensen (Danish School of Media &Journalism, Dánsko). Každý z nich obdrží 3 500 dolarů a společně mají nyní za úkol vytvořit nový soubor děl. Výsledky obou grantů budou součásí výstavy World Photography Awards Exhibition 2020.

Letošní výstavu vidělo zatím na 25 000 lidí a nyní putuje po světě - do Japonska, Německa, Itálie, Indie nebo Mexika.

Do soutěže se můžete přihlásit zdarma už nyní na adrese www.worldphoto.org. Další podrobnosti o soutěži a soutěžních kategoriích najdete na stránkách www.worldphoto.org/swpa.

SIGMA DP3 Quattro 50 mm f/2,8

29 Mpx snímač CMOS Foveon X3, Procesor True III, 50 mm objektiv se světelností f/2,8

26 990,-
CHASING PODVODNÍ DRON GLADIUS MINI S - 200m

Kompaktní design, Hmotnosti do 3 kg, Tělo z hliníkové slitiny

46 890,-
TTARTISAN 35 mm f/1,4 pro Sony E (APS-C)

Objektiv s bajonetem Sony-E, APS-C (Crop) senzory, Ohnisko 35 (56 ekv. 5 mm)

2 990,-

Související články

Módní portrét a nová soutěž na instagramu

Módní portrét a nová soutěž na instagramu

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Kevin V. Ton získal hlavní cenu Prahy fotografické 2021

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Červnová soutěž na instagramu bude plná emocí

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • 300 Kč poukázka na tisk fotografií

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací

Rozumím