Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny

Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny

Výstava o historii rodiny Havlových na střeše Lucerny

Střecha Lucerny se otevírá pro veřejnost! Od 19. května do konce října si tam budete moci vychutnat vůni bylinek, dozvědět se o pražských panoramatech a urban farmingu nebo si zacvičit jógu. Můžete také navštívit výstavu s názvem Jak Lucerna povznesla velkoměstský ráz Prahy, na níž proniknete do historie vizionářské rodiny Havlových. Partnerem výstavy je také Centrum FotoŠkoda.

Střecha Lucerny otevřená pro veřejnost

Od 19. května do konce října si vždy v pátek, sobotu a neděli od 15 hodin do setmění budete moci přímo v centru vychutnat klidnou atmosféru s vůní bylinek, tolik odlišnou od ruchu na Václavském náměstí.

Otevírá se vám totiž střecha Lucerny, kde si budete moci přivonět k olivovníkům, fíkovníkům a mateřídoušce, prohlédnout si několik typů trávníku, kterými lze přispět k ochlazení města, zacvičit si jógu, zajít na přednášky o historii Lucerny a významných pražských panoramatech nebo na workshopy o tom, co se dá ve městě pěstovat.

Mimo jiné si ale také budete moci prohlédnout výstavu s názvem Jak Lucerna povznesla velkoměstský ráz Prahy, kde se na netradičních válcových plochách dozvíte o příběhu vizionářské rodiny Havlů, která v roce 1921 dokončila stavbu paláce Lucerna a na architektonickém kontě má i další slavné stavby: restauraci Terasy, Zahradní čtvrť Barrandov nebo filmové ateliéry a studio Lucerna Film. V letech 1909 - 1948 významným způsobem ovlivnila vzezření hlavního města a zanechala za sebou dílo, které je stále živé.

Výstava vznikla ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a partnerem je i Centrum FotoŠkoda, které zajistilo tisk výstavních panelů.

Vstupné činí 100 Kč.

Podobné články

Účastníci expedic Jaroslava Hory: "Od severu na jih, od západu na východ"
Účastníci expedic Jaroslava Hory: "Od severu na jih, od...

22. 7. - Chtěli byste se podívat do Norska, Izraele nebo Barmy? Už teď v srpnu? Od 5. do 31. srpna máte možnost si prohlédnout...

Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa
Helmut Newton in Dialogue v Museu Kampa

15. 7. - Fotograf Helmut Newton zcela změnil podobu módní a portrétní fotografie. Pohyboval se na hranici tajemna, erotiky a...

Servisní knížka plná výhod
  • 4 servisní prohlídky
  • základní kurz ovládání zrcadlovky
  • poukázka na fotoslužby

Kompletní informace »

Čekejte prosím...

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací